DC Extended Universe (temat ogólny)
(07-01-2018, 03:07)Mierzwiak napisał(a): Dostrzegacie schemat? :)

Z Shazam!  i Sandbergiem to akurat było tak, że film powstaje dla New Line Cinema i pierwotnie zaoferowano mu coś innego (adaptację bliżej nieokreślonego projektu z imprintu Vertigo, prawdopodobnie bliższego horrorowej estetyce), ale ostatecznie Sandberg stwierdził, że wolałby jakiś inny projekt i trafiło na Shazama!.

Aczkolwiek jest w tym co napisałeś pewna słuszność. Zauważyłem to już w temacie do Obecności. Co raz więcej reżyserów, którzy do tej pory kręcili horrory, dostaje wysokobudżetowe (albo bardziej "prestiżowe") projekty - np. Alvarez, Dougherty, Wingard, Marshall. Pewnie dlatego, że to noname'y które studio może łatwo kontrolować.

A Muschietti rzeczywiście był przymierzany do "JLD". Z tym, że on po IT2 może Robotecha dla SONY kręcić, więc niekoniecznie trafi do DCEU. No, ale są jeszcze inni: Corin Hardy, Flanagan, Rob Zombie, Eggers, Jennifer Kent, Mitchell, itd. WB i Hamanda mają w czym wybierać :)
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 (?)

Odpowiedz
Miałem na myśli raczej schemat szukania "ratunku" u ludzi odpowiedzialnych za najbardziej dochodowe filmy, a takimi są przecież teraz horrory jeśli patrzeć na zarobione dolary w stosunku do jednego wydanego.

Co nie jest niczym dziwnym, tylko nie wiem jak chcą przełożyć to na filmy nawet dwudziestokrotnie droższe. Że filmy DC będą miały teraz niższe budżety jest raczej oczywiste, ale chyba nie aż tak niskie :P

Odpowiedz
(07-01-2018, 03:07)Mierzwiak napisał(a): Reżyser Aquamana, James Wan, nakręcił wcześniej:
- The Conjuring
- The Conjuring 2

Reżyser Shazam!, David F. Sandberg, nakręcił wcześniej:
- Lights Out
- Annabelle: Creation

Nowy nadzorca DCEU, Walter Hamada, wcześniej był producentem wykonawczym min.:
- The Conjuring
- The Conjuring 2
- Lights Out
- Annabelle: Creation

Dostrzegacie schemat? :)

Wygląda na to, że w Warner Bros. zdali sobie sprawę, że uniwersum DC... to istny horror.

A Wan nakręcił też Piłę i Naznaczonego+sequel.

Odpowiedz
Wiem ale Hamada nie był executivem tamtych filmów.

Horrorowe kółeczko wzajemnej adoracji :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości