DVD - dyskusja ogólna
Gieferg napisał(a):taaa, fajnie, ale żeby nie było za fajnie nie ma napisów, więc ja bym wolał żeby jednak nie wydawali w ten sposób kolejnych częsci.

Nie zwróciłem uwagi... W takim razie wylatuje z listy "do kupienia". Czy to przypadkiem wydaje Imperial? Nie doszukałem się na pudełku logo wydawcy, tylko MGM.

Cytat:Ponadto QDVD - ostatnio leca w kulki i wznawiają filmy an DVD5 obcinając totalnie wszystkie dodatki, których i tak nie było za wiele (patrz Rambo III)

W 3dvd boxie Rambo: Trylogia masz R3 z paroma dodatkami typu making of. Chyba tyle, ile było w pierwszym wydaniu.

Ja bym bardzo się ucieszył, gdyby ktoś wydał Alieny w wersjach reżyserskich (przynajmniej 2 część) w jakiejś rozsądnej cenie. Wydanie okrojone z dodatków to 50 zł - sorki, ale "letko" przydużo. Wersja niereżyserska - na którą niemal się nabrałem, bo myślałem że nie wydają u nas kinówek Aliens na dvd - to już "tylko" 40 zł, przy czym nigdzie nie pisze że to jest wersja kinowa. Alien Legacy - zależnie od sklepu - między 130 a 160 zł. W Anglii... 16 funtów. Jeśli ktoś jedzie, to proszę mi kupić i wysłać, oddam w złotówkach. :)

Odpowiedz
A dlaczego w Krakowie nie widziałem ani Edwarda Nożycorękiego, ani Miastecza Halloween? :(
"I rode a tank, held a general's rank, when the blitzkrieg raged, and the bodies stank."

Odpowiedz
majkel78 napisał(a):Czy nie uważacie, że za czas jakiś bedzie się trzeba przesiadać z DVD na HD czy BlueRay? Jeszcze w tym roku w Polsce mają zostać wydane pierwsze filmy w tych formatach...
Filmy na Blu-Rayu (blu, nie blue dla formalności) już u nas są, ale bez polskich napisów. A odtwarzacz kosztuje ponad 3000 tys złotych.

military, obecnie telewizory LCD choćby 32' HD można kupić już za 2500 tys złotych więc aż tak dużo to to nie jest.

A co do samego tematu HD i Blu-Ray: jak dla mnie DVD jest wystarczające pod każdym względem i nie widzę potrzeby przesiadania się. Poza tym nie sądzę, żeby nowe formaty wyparły zupełnie dvd, może kiedyś, ale minie jeszcze bardzo, ale to bardzo dużo czasu aż to się stanie. Ok, vhsy praktycznie znikają, ale vhs to nie nośnik cyfrowy.

Jesli o mnie chodzi, owszem, fajnie byłoby mieć wypasiony telewizorek i delektować się filmami w niewiarygodnej jakości, ale tutaj interesowałoby mnie raptem kilkanaście filmów, więc to raczej ciekawostka, a nie coś co koniecznie chciałbym mieć.

Adi napisał(a):dziwne, bo w Anglii jest
Wiem :twisted:

Gieferg napisał(a):Ja bym z otwartymi ramionami przywitał wydanie rozszerzonych wersji LOTRa, które zawierałoby tylko i wyłącznie film i miało zwykłe pudełko i normalną cenę, bo wersji kinowych nie kupię, bo rozszerzone są lepsze (zwłaszcza ROTK, kinowa wersja jest do dupy), a rozszerzonych nie kupię, bo pieniędzmi póki co nie sram.
Tutaj przyznam Ci rację, ale lepiej że jest takie hiper super wydanie, niż żeby miało go nie być w ogóle.
Ja też nie zamierzam kupować wersji kinowych i wprost marzę o posiadania 12-paka, ale właśnie, kasa.

Irytuje mnie sprawa "Krzyków". Prawa do 1 i 3 posiada SPI, a do 2 Imperial, tylko że "Krzyk 2" jest nie do zdobycia. Czy szanowne SPI nie mogłoby wykupić tego filmu od Imperialu tak żeby można było mieć na półce całą trylogię? Argh.

Odpowiedz
Odnośnie HD vs DVD: ja mam telewizor 32 calowy w moim pokoju i już na tej przekątnej widać, że przydałaby sie większa rozdzielczość. Jest niewiele filmów, które oglądam i mogę sie delektować super ostrym obrazem. Najlepiej z filmów, które widziałem, prezentuje się chyba "Collateral" (ostry, szczegółowy), a nawet taki gigant jak "Helikopter w ogniu" jakoś wymięka (zamiast ziarna taśmy filmowej widzę jakieś mary, co wskazuje, że chyba jednak przydałaby się lepsza jakość), a telewizor mam nowiusnieńki, przystosowany do wyższych rozdzielczości, więc nie ma mowy o tym, że t wina tv.

Odpowiedz
Guzeppe, masz LCD czy plazmę?

Nie wiem jak się sytuacja przedstawia z plazmą, ale LCD z wysoką rozdziałką nadaje się tylko i wyłącznie do oglądania HD. King Kong, który ma niesamowicie rewelacyjny obraz, na 32' LCD wygląda fatalnie. Pikseloza, pikseloza, jescze raz pikseloza i brak ostrości. Oglądanie na tym tv to również tragedia.

Za to na 32'normalnym tv Kong prezentuje się wyśmienicie.

Odpowiedz
Cytat:W 3dvd boxie Rambo: Trylogia masz R3 z paroma dodatkami typu making of. Chyba tyle, ile było w pierwszym wydaniu.
masz to i wiesz czy tylko podejrzewasz?

to wydanie wpakowane w boxa ma pudełko przynajmniej po grzbiecie identyczne jak to, które kupiłem oddzielnie. A jeśli to prawda co mówisz to zostałem po chamsku wydymany :evil: bo za boxa zapłaciłbym mniej, miłbym dodatkowo pudełko i dodatki do RIII.

Military napisał(a):Ja bym bardzo się ucieszył, gdyby ktoś wydał Alieny w wersjach reżyserskich (przynajmniej 2 część) w jakiejś rozsądnej cenie. Wydanie okrojone z dodatków to 50 zł - sorki, ale "letko" przydużo.
halo! jest tam kto? ile razy ci mówiłem że coś takiego jest i nekoniecznie tak drogo?
mam na pólce alieny od 1 do 3 każdy w wydaniu 1DVD, zawierający obydwie wersje filmu + komentarz, każdy kupiony za ok. 35 zł kilka miesięcy temu i zdaje się, że już ci dawno o tym mówiłem (kupowałem w media a trójkę na allegro). No chyba że już ich nie ma, albo podrożały.

np tu masz wszystkie 4 każdy w obydwu wersjach:
http://www.allegro.pl/item173618177_alien_obcy_komplet_4_dvd_lektor_pl_.html

Mierzwiak napisał(a):Tutaj przyznam Ci rację, ale lepiej że jest takie hiper super wydanie, niż żeby miało go nie być w ogóle.
dla mnei osobiście bez różnicy, no ale dobra ze względu na innych muszę przyznać rację.

Odpowiedz
Do Mierzwiaka:
Mam telewizor kineskopowy Samsunga (SlimFit) 32'' w formacie panoramicznym (bo nie stać mnie jeszcze na projektor, a plazmy i lcd cieszą sie złą sławą- dla niewtajemniczonych polecam audiostereo.pl). Kineskopowe mają najlepszy kontrast, czerń i w ogóle są super (co prawda nie mają natywnej rozdzielczości HD, ale ja i tak nie mam Blu-Raya ani HD dvd, co nie zmienia faktu, że zwykłe dvd wygląda przeciętnie na dużych przekątnych).
Jak dorobię się karty graficznej z wyjściem Component, to podłączę tv do kompa i porównam z obrazem w rozdziałce 720p i 1080i i powiem jakie są moje wrażenia. Jak na razie sygnał z kompa idzie przez svideo i wygląda gorzej niż dvd (po prostu jest nieostry/zmiękczony, mała głębia kolorów).
Konga nie widziałem jeszcze, bo w mojej wypożyczalni koleś wypożycza kopie filmów na plytach jednowarstwowych (oryginalne to tylko ma pudełka) i musiałbym jechać do BeverlyHills Video żeby zobaczyć ten film nagrany na płycie dwuwarstwowej, a mi się zwyczajnie nie chce.

Odpowiedz
Cytat:w mojej wypożyczalni koleś wypożycza kopie filmów na plytach jednowarstwowych
:? to jest k***a skandal
i ktoś to pożycza w ogóle?

Odpowiedz
Guzeppe napisał(a):Mam telewizor kineskopowy Samsunga (SlimFit) 32'' w formacie panoramicznym
Ja mam 32' Thomsona, również panoramiczny i nie mogę powiedzieć złego słowa o tym jak wyświetla dvd. Oczywiście nie można siedzieć zbyt blisko, wiadomo, ale naprawdę nie ma problemów i filmy wyglądają świetnie. Nie mam pojęcia z czego wynikają te mory u Ciebie.

Cytat:Konga nie widziałem jeszcze, bo w mojej wypożyczalni koleś wypożycza kopie filmów na plytach jednowarstwowych
Co za idiota. Zgłoś kolesia na policję i po sprawie.
PS. Miałem "przyjemność" widzieć jak wygląda KK na jednowarstwowej płycie i... prawie nic nie było widać, wielka plama i nic więcej.

Odpowiedz
Cytat:military, obecnie telewizory LCD choćby 32' HD można kupić już za 2500 tys złotych więc aż tak dużo to to nie jest.

Sorry, ale telewizor HD za 2500 to gówno, a nie telewizor HD.

Gieferg napisał(a):masz to i wiesz czy tylko podejrzewasz?

Mam, wiem, jest ok. 7-minutowy making of, parę scen z planu i cośtam jeszcze.

Military napisał(a):halo! jest tam kto? ile razy ci mówiłem że coś takiego jest i nekoniecznie tak drogo?
np tu masz wszystkie 4 każdy w obydwu wersjach:
http://www.allegro.pl/item173618177_alien_obcy_komplet_4_dvd_lektor_pl_.html

Halo, to wydanie jest UŻYWANE. :) A nieużywanego - oprócz A3 i A4 - jakoś w sklepach nie widzę. Cena wydawcy to bodaj 59.90 od płyty - i raczej nikt nie sprzeda mi taniej. Za 49.90 jest Aliens z wersją PRODUCENCKĄ, a to jest towar wybrakowany. Pokaż mi ofertę SKLEPU, a nie allegro, w której Aliens jest w wersji reżyserskiej, no i tanszy niż 50 zł. :)

Odpowiedz
oj ludzie, zalujcie ze nie mieszkacie w Szwecji
"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul, ash nazg thrakatulûk, agh burzum-ishi krimpatul"

Odpowiedz
Cytat:Mam, wiem, jest ok. 7-minutowy making of, parę scen z planu i cośtam jeszcze.
a więc zostałem wydymany :evil: ^%$#@#$
ale przynajmniej mam Alieny 8)

Military napisał(a):A nieużywanego - oprócz A3 i A4 - jakoś w sklepach nie widzę. Cena wydawcy to bodaj 59.90 od płyty - i raczej nikt nie sprzeda mi taniej. Za 49.90 jest Aliens z wersją PRODUCENCKĄ, a to jest towar wybrakowany. Pokaż mi ofertę SKLEPU, a nie allegro, w której Aliens jest w wersji reżyserskiej, no i tanszy niż 50 zł.
ja nie widziałem A3 i A4 :P
Trzeba było iśc do Media od razu jak ci mówiłem. Było z 10 egzemplarzy Aliens i kilka Aliena (albo odwrotnie) te wydania o których mowa za 36 jedno i 39 drugie. A teraz to se możesz marudzić :P

A wydania z samą wersją producencką to niech se w d*** wsadzą.

Odpowiedz
Gieferg napisał(a):A wydania z samą wersją producencką to niech se w d*** wsadzą.

Otóż to. A do Media nie chodzę, bo jest na strasznym zadupiu. :P

Nie wiecie, czy Grindhouse na dvd też będzie podzielony na 2 części? (jeśli tak, to e-mule będzie miał 2 razy więcej pracy ;) )

Odpowiedz
military napisał(a):Nie wiecie, czy Grindhouse na dvd też będzie podzielony na 2 części? (jeśli tak, to e-mule będzie miał 2 razy więcej pracy ;) )
Podejrzewam że w USA będzie sprzedawany jako jeden zestaw, u nas zapewne oddzielnie - oby tylko nie zapomnieli o dodatkach, no i fake trailerach.

Odpowiedz
Cytat:Otóż to. A do Media nie chodzę, bo jest na strasznym zadupiu.
to miej pretensje tylko do siebie skoro ci sie dupy nie chce ruszyć :P

Odpowiedz
Gieferg: żeby oni chociaż mieli ofertę na swojej stronie, żebym wiedział czy nie jadę taki kawał na marne... Jak będziesz to bądź tak miły i sprawdź czy jest ten Alien, w jakim wydaniu i za ile. ;)

Odpowiedz
No właśnie... czy MM nie mogłoby zrobić na swojej stronie katalogu z aktualną ofertą cenową filmów? :evil:

Odpowiedz
Obawiam się, że ceny zależą od sklepu (nie są globalne). Poza tym, jest tego tyle, że nad wprowadzaniem zmian, uaktualnianiem baz itp. musiałby pracować sztab ludzi praktycznie non-stop. W mojej szczerej opinii niewykonalne, albo nieopłacalne.

Odpowiedz
Nie ma rzeczy niewykonalnych:)
Jakiś potężny ERP mógłby załatwić sprawę, ale miałoby to sens jedynie w przypadku organizowania handlu via Internet. Co do cen to racja - nie są globalne, częste są lokalne promocje, czy 'jubileuszowe' wyprzedaże.

Odpowiedz
Ja również chciałem dodać coś od siebie jeśli chodzi o wydania DVD na naszym rynku.
Kupując DVD, mam nadzieję że oprócz samego filmu "napoję się " smaczkami w postaci dodatków, ale niestety, aby cieszyć się naprawdę ciekawym wydaniem swojego ulubionego filmu trzeba albo mieć szczęście, albo kaske albo ..... jeszcze coś.
1. Znajomość języka - nie wiem jak Wy ale moja znajomość j. angielskiego, mimo wielu lat nauki nie pozwala mi na płynne delektowanie sie np. komentarzami do filmu bądź też dodatkowymi materiałami.
Za przykład mogę podać moje ukochane Star Wars - wydawca Imperial - na odwrocie pisze ile to jest dodatków, bajerów itp., kupuję, wkładam DVD do napędu, wybieram "dodatki, odpalam i ......... gdzie napisy ???????? NIC! 0 !
Lubie posłuchać o tym jak robione efekty specjalne, poszczególne sceny ale niestety - KICHA!
Mam również wydanie specjalne Mission Impossible 2 - rewelacja, wszystko jest przetłumaczone ! To samo w przypadku MiB 1 ES.
Dlaczego ???? Jak byśmy zapytali przedstawiciel firm dyst. pewnie odpowiedź była by taka że to kwestia ekonomiczna
2. Dodatki na płycie - bezpośredni dostęp do scen - przepraszam co to za dodatek ??? To tak jak na płycie audio CD producent napisał by "Dostęp do wybranych utworów" ..... bez dalszego komentarza komentarza.
3. Zwiastun kinowy - jak ktoś wcześniej napisał "dvd ma na tyle miejsca aby pomieścić większą ilość danych niż sam film - no właśnie, czemu jest zazwyczaj 1 trailer, a nie kilka :(
4. Z dodatków uwielbiam film z komentarzem ekipy (aktorzy, reżyser, producent). Ostatnio udało mi się nabyć film lat dziecięcych "The Goonis" za fajna cenke 19,90, ale mimo dość znacznej liczby dodatków - w tym komentarz ekipy - napisy znalazły się tylko do filmu :(

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości