DVD z importu
dołączam się do pytania Phila i mam swoje:
w jaki sposób przeprowadza się płatności? czy mogę np przelać sumkę mając konto mbank, a jeśli tak to czy przelew nie kosztuje przypadkiem parę dziesiątek złotych polskich?

Odpowiedz
A można, np. dać listonoszowi w łape :) dopiero przy odbiorze?

Odpowiedz
jeśli w mBanku masz tak zwaną ekartę, możesz płacić. zlecając przelew zagraniczny należy podać numer rachunku odbiorcy w standardzie IBAN oraz kod SWIFT (BIC) banku odbiorcy. w ten sposób można obniżyć lub całkowicie wyeliminować koszty banków pośredniczących. koszt SWIFTA w mbanku to 5zł. w łapę możesz dać, ale tylko przy polskich zakupach
najlepsze, co można zrobić z dobrą radą, to podać ją dalej

Odpowiedz
:/ A nie moge im wysłać czerwonego druczka z poczty? :) A i ile w ogóle sklep sobie zyczy przesylki?

Odpowiedz
Phil, poprzeglądaj sobie oferty polskich banków, bo teraz nawet nie mając stałych dochodów możesz sobie założyć konto z doczepioną kartą płatniczą pod patronatem Visy (nawet jeśli jesteś niepełnoletni)

Odpowiedz
No dobra, to już wiem, ale ile sobie liczy hmv przesyłki do Polski?

Odpowiedz
Tutaj sobie przeczytaj.
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Mam pytanie.

Czy ktoś już kupował cokolwiek w www.hmv.co.uk za pomocą e-karty mbanku?

Założyłem tam konto by kupić film. Gdy przyszło do płacenia wybrałem opcję kart kredytowych, wypełniłem dane itd. System zweryfikował pozytywnie transakcję i wyskoczył komunikat "dziękujemy za zakup etc." - czyli transakcja się udała.

A jednak nie - problem leży w tym, że z mojej karty nie ściągnęło ani złotówki.

Na początku nie wiedziałem o co chodzi - na koncie hmv status zamówienia był "gotowy do wysyłki". Myślałem, że może później dokonuje się właściwej płatności, a to wcześniej to było tylko dodanie karty do systemu.

Dzisiaj dostałem od nich maila, że jest jakiś problem - czyli wszystko to co wyżej napisałem. Nie dostali kasy za towar.

I teraz co z tym fantem zrobić? Zamówienie anulowałem - spróbowałem jeszcze raz z tą samą wirtualną kartą - to samo. Potem spróbowałem zapłacić drugą (mam dwie) i też to samo.

W końcu anulowałem wszystkie te zamówienia i wygląda na to, że chyba sobie filmu u nich nie kupię :(

Nie znalazłem tam informacji o możliwych innych sposobach płatności - mógł bym zapłacić via PayPal, Moneybookers lub Neteller bo taką możliwość mam, ale tam o tym ani widu ani słychu. Nie widzę nic nawet o możliwości zapłaty przelewem bankowym - może w akcie desperacji pozwolił bym się okraść bankom (wiadomo, monstrualne koszty i prowizje)...

Napisałem o tym do supportu, czekam na odpowiedź.

Czy ktoś miał podobny problem przy płaceniu e-kartą? Może oni kurde nie akceptują wirtualnych kart? Choć zarówno w tym temacie, jak i w innym jeszcze miejscu czytałem, że akceptują.

[Obrazek: pomocy.gif]

Odpowiedz
Chyba nie masz wyjścia, tylko po prostu wyrobić sobie 'fizyczną' kartę kredytową w którymś banku. Teraz promocji tego typu jest w bród, banki wręcz same 'chodzą' za klientem żeby wyrabiać u nich karty kredytowe.

Odpowiedz
Jak jesteś studentem min. 2 roku to WBK daje karty kredytowe (1500 zł limitu) bez żadnych zaświadczeń o pracy. Tylko legitymacja studencka z tego co mi kumpel mówił.

Odpowiedz
Nie jestem już studentem.

A z kartą kredytową - myślałem o tym, ale w tej chwili jeśli chodzi o pracę to mam nieustabilizowaną sytuację i nie chciał bym się na razie pchać w coś, czego nie mogę być pewien, że nie będzie problemów. Bo jeśli się nie mylę to do takiej karty potrzebne są określone zarobki.

Odpowiedz
Bzyku, dla karty z limitem 500-1000 zł to te zarobki są minimalne potrzebne. A przecież potrzebujesz tylko karty do kupna filmów. Poszukaj konta, które będzie Cię najmniej kosztować (albo i jakieś darmowe - nie wiem czy jeszcze takowe są)...

Odpowiedz
też mam ekartę z mBanku, ale jak się dowiedziałam, że ci cholerni zdziercy za samo przewalutowanie koszą cię na min. 20 zł, to mogą mnie pocałować.
niedawno rozmawiałam z kumplem, który poradził mi kartę Visa Electron Inteligo. nie ma żadnych prowizji od przewalutowania i jeśli miesięczne saldo na twoim koncie jest mniejsze niż 100zł, to nie płacisz nic za prowadzenie konta. dodatkowo nie trzeba mieć żadnych miesięcznych dochodów, więc jest luz. ja już czekam na kuriera z kartą :wink:

Odpowiedz
Eheh jakie przewalutowanie? Kto bierze 20zł?

Tą e-kartą dokonuję w miarę często transakcje w różnych firmach (głównie bukmacherka i poker) - wszystkie działają w Euro lub $, więc za każdym razem jest przewalutowanie i jeszcze NIGDY mbank nie wziął za to 20zł :)

Jedyne co można stracić to minimalne sumy na różnicy kursów - zauważalne dopiero przy poważnych sumach.
I ewentualnie 1% od transakcji jako prowizja, które bierze visa (nie mBank).

A z tą kartą się rozglądałem - wolał bym coś z mBanku bo tam mam konto - Inteligo odpada bo to straszny syf. Dla mnie to konto jest zupełnie nie przydatne (zwłaszcza zamrażanie na miesiąc przelewów z zagranicy co już zakrawa na kpinę), a poza tym mam jedno i wystarczy :)

Tylko, że ... właśnie... Z drugiej strony jedyne do czego była by mi potrzebna ta karta kredytowa to do kupna czegoś w zagranicznym sklepie raz na ruski rok. A to się już nie opłaca bo samo utrzymanie tej karty kosztuje zbyt dużo.

Więc chyba będę musiał zrezygnować z zakupu tam (chyba, że support coś wymyśli konkretnego) lub skorzystać z czyjejś karty (o ile kogoś takiego znajdę) :(

Odpowiedz
Taki głupi pomysł: do banku dzwoniłeś?

Odpowiedz
Cytat:Eheh jakie przewalutowanie? Kto bierze 20zł?

jak płacisz w funtach, to cię wtedy przewalutowanie kosztuje :lol:
ja wybrałam Inteligo, bo chcę tylko wysyłać, a nie odbierać

Odpowiedz
Sana napisał(a):
Cytat:Eheh jakie przewalutowanie? Kto bierze 20zł?
jak płacisz w funtach, to cię wtedy przewalutowanie kosztuje :lol:
Ale że niby w ogóle w mBanku czy przy użyciu eKarty? Bo jeśli w ogóle w mBanku to nieprawda (o eKarcie nie wiem).

Odpowiedz
Dziś za pomocą Ekarty z Mbanku dokonałem pierwszego zamówienia w HMV. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Jestem dobrej myśli:) Czekam na powtwierdzenie transakcji. A zamówiłem Predatora-definitive edition za 8,99 funta. Czy ktoś z was jeszcze zamawiał ekartą?? I czy wam to wyszło??
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
No, mi właśnie nie wyszło - o czym pisałem wyżej.

Zamówienie na HMV też miałem rzekomo udane, ale z banku mi kasy nie ściągnęło. I po trzech dniach zamówienie zostało anulowane właśnie z tego powodu.

Więc sprawdź w mBanku, czy odjęło Ci kasę za tę transakcję.

Odpowiedz
I wszystko wyszło zajebiscie :D Z ekarty potrącili mi kaske, A na stronie wyskoczyło mi potwierdzenie transakcji. Więc teraz trzeba poczekać na przesyłke :D
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości