Daredevil [Marvel/Netflix]
[Obrazek: 0jvvvDC.jpg]

DAREDEVIL jest jednym seriali, nad którymi pracuje platforma Netflix. Pozostałe to "Jessica Jones", "Iron Fist", "Luke Cage". Mają być one powiązane fabularnie z filmami Marvela oraz ze sobą, gdyż poszczególni bohaterowie potem spotkają się w miniserii "The Defenders".
Premiera "Daredevil" zaplanowana jest na 2015 rok.

Główną rolę, Matta Murdocka zagra Charlie Cox. W obsadzie znajdują się również: Vincent D'Onofrio, Rosario Dawson i Elden Henson.

Oficjalny opis serialu:

"Marvel's Daredevil" is a live action series that follows the journey of attorney Matt Murdock, who in a tragic accident was blinded as a boy but imbued with extraordinary senses. Murdock sets up practice in his old neighborhood of Hell's Kitchen, New York where he now fights against injustice as a respected lawyer by day and masked vigilante at night.

Zdjęcie z planu:
[Obrazek: xdaredevil_612x904-1407423088.jpg.pagesp...MEJ8NM.jpg]

Concept art:
[Obrazek: 543980f75d2da.jpg]

Oficjalne zdjęcia:
[Obrazek: 5439aaea946a5.jpg]
[Obrazek: 5439aa6fceaf8.jpg]

Odpowiedz
http://www.filmweb.pl/news/%22Daredevil%22+jak+%22Prawo+ulicy%22-109019

Podoba mi się to co tutaj czytam.

Odpowiedz
Daredevil jak The Wire. No fajnie, brzmi super, choć Daredevil powinien być bardziej jak The Shield. Ale niewazne. Strasznie nie lubie takich porównań. Bo potem jest, że The Dark Knight jest jak Heat. A przy całej mojej sympatii i podjarki tym serialem, wątpie by Daredevil był naprawdę dojrzałym, powaznym sensacyjniakiem z superbohaterem wsadzonym w środek. A szkoda, bo to klimat idealny do Daredevila - The Shield połączone z The Wire, czyli brutalne policyjne kino z obyczajowym spojrzeniem na miasto (bo Hell's Kitchen u DD było bardzo wazne).

Choć na pewno jest to budujące. Ostatno raz o inspiracji poważnymi klasykami była mowa przy Capie 2 i w sumie było ją czuć.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Powtarzaliśmy sobie, że bliżej nam do "Prawa ulicy" niż klasycznego superbohaterskiego serialu.

Następny akapit:

Nie chciałem zrobić z tego serialu z kategorią R albo NC-17.

Odpowiedz
NIKT NIE WRZUCIL?!

Dla mnie miazga, wyglada dokladnie tak, jak powinien wygladac serial o Daredevilu. Nie moge sie doczekac! Nawet krew jest, czyli juz lepiej niz u Nolana. ;P

(30-12-2014, 15:44)Mental napisał(a): Powtarzaliśmy sobie, że bliżej nam do "Prawa ulicy" niż klasycznego superbohaterskiego serialu.

Następny akapit:

Nie chciałem zrobić z tego serialu z kategorią R albo NC-17.
"Nie chcialem zrobic tego w kategorii R" to dyplomatyczna odpowiedz mowiaca zawsze "Producenci nie chcieli by nastolatki mialy jakies problemy z obejrzeniem tego, bo to w koncu hajs, a my lubimy hajs."

Odpowiedz
Wygląda fajnie, Charlie Cox to dobry aktor (w Boardwalku błyszczał) i myślę, że kupię tę postać. Mam tylko nadzieję że to nie będzie serial w stylu "dobry główny bohater - kiepska reszta".
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Za mało Evanescence w trailerze. ;)

A tak na serio, to wszystko to wygląda lepiej niż można się było spodziewać. Mój ulubiony superbohater doczekał się sprawiedliwej ekranizacji.

Btw równie ciekawie zapowiada się Jessica Jones. Specjaliści od castingu Marvela odwalają kawał dobrej roboty.

Odpowiedz
noo zapowiada się Hit :)
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
Widziałem ten zwiastun już z 5 razy i kocham ten serial miłością totalną.
W zeszłym roku Crov miał swojego The Guesta, w tym roku ja mam swojego Daredevila.
Jeśli ten serial będzie do dupy to osobiście pojadę skopać dupy wszystkim pracującym przy nim producentom i reżyserom.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
(05-02-2015, 13:11)Corn napisał(a): kocham ten serial miłością totalną
To zupełnie jak ja Star Wars: EVII.

Odpowiedz
Trochę smutne, że coraz więcej twórców seriali wyciera sobie mordy the wire. Najpierw Powers, teraz Daredebil, sorry Daredevil. A wyjdzie jak zawsze kupsztal.

Odpowiedz
Dlaczego? Jakies masz konkretne argumenty? ;) Oczywiscie, ze to nie bedzie drugie The Wire, bo to nie jest na to material, ale skojarzenia z The Wire czy The Shield w przypadku Daredevila i Powers są bardzo adekwatne, bo oryginalne komiksy tez je przypominaly.

Odpowiedz
Ja po obejrzeniu trailera w ogóle nie pomyślałem o "The Wire", tylko, że możemy doczekać się bardzo wiernego stylistycznie (i fabularnie chyba też) przeniesienia komiksu o Daredevilu na ekran.

Odpowiedz
Joozek mowi chyba o wypowiedziach tworcow, nie o zwiastunie.

Odpowiedz
W końcu szykuje się jakaś sensowna ekranizacja Marvela. Myślałem, że nie dożyję.

Odpowiedz
Tak, o twórcach mówię, nie o samym serialu.

Odpowiedz
Ale co z ta argumentacja? Bo moze tez nie powinienem czekac na te seriale, skoro z jakiegos powodu zapowiadaja sie tak slabo. ;) I Powers, i Daredevil maja znakomity material zrodlowy oraz dobrych showrunnerów. Nie wiem wiec skad pierdololo.

Odpowiedz
(06-02-2015, 19:29)Crov napisał(a): Joozek mowi chyba o wypowiedziach tworcow, nie o zwiastunie.

No to dali dupy, bo nadal w trailerze nie widzę "The Wire". Bo brudno, bo brzydko, bo bardziej realistycznie? Jizzz... Równie dobrze mogę powiedzieć, że przypomina mi to kino Sidneya Lumeta.

Odpowiedz
Jakie dali dupy? ;)

Gosc mowi: Inspirowaliśmy się filmami w rodzaju "Francuskiego łącznika", "Pieskiego popołudnia", "Taksówkarza" i staraliśmy się wprowadzić surowy realizm. Powtarzaliśmy sobie, że bliżej nam do "Prawa ulicy" niż klasycznego superbohaterskiego serialu.

Serio, nie wiem o co halo. Nikt nie mowi, ze robi drugie The Wire, jednak kazdy, kto czytal ktorykolwiek z komiksow (np. Daredevila Bendisa) krytykowany przez Joozka wie, ze z The Wire, The Shield i ogolnie ponurymi filmami sensacyjnymi maja duzo wspolnego. Jak dla mnie wierna adaptacja Daredevila to wsadzenie go w serial pokroju The Shield. Glowna roznica bylaby taka, ze Vic Mackey nosilby kostium i moze mniej krecil. ;)

Odpowiedz
Ja mocno czekam na Powers, ale jedyny dostępny trailer wygląda biednie. Sony chwali się, że na jeden odcinek wydali średnio 2 miliony zielonych, ale ani po zdjęciach, ani po wyżej wspomnianym trailerze nie widać. Do tego 3 razy przekładany termin premiery. Może to pierdololo, ale nie wygląda to najlepiej. Daredevilowi życzę dobrze, ale gadki typu "bliżej nam do the wire" powinni sobie darować, bo brzmi to śmiesznie przy serialu marvelowskim. Komiks a ekranizacja to jednak nie to samo.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon