Daredevil [Marvel/Netflix]
"bliżej nam do "Prawa ulicy" niż klasycznego superbohaterskiego serialu."

a nie, "jesteśmy jak The Wire". :) To jest roznica. Oczywiscie, ze to troche tez pierdololo producenckie, ale mysle, ze jest w tym prawda.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Oko, czyli konwencja realistycznego i żmudnego przepychania się przez procedury, bezsilność i walka ze złem przez 11 odcinków, by w 12 wreszcie odnieść małe, ale jednak zwycięstwo? Hmmmm, to czekam:P Prędzej uwierzyłbym, że bliżej im do The Shield, ale spoko.

Odpowiedz
No ale przeciez o tym mowie - powiedzial, ze blizej do The Wire niz normalnego serialu superbohaterskiego. Nie trzeba byc geniuszem filmoznastwa (czy czegos tam ;)), zeby zrozumiec, ze chodzi raczej o ogolna bardziej przyziemna miejską atmosfere zamiast wesołej bitke super-ludzi a la Smallville czy Flash, a nie o to, ze 3/4 serialu będzie pokazywalo jak Matt Murdock dyskutuje na temat procedur z sędzią czy komisarzem policji. To, ze ktos przywoluje jakąs produkcje jako inspiracje to nie znaczy, ze wzieli scenariusz z tej produkcji i wkleili do niej Daredevila. ;)

Zwłaszcza, ze Omar w The Wire jakos nie przepychał sie przez procedury, bezsilnosc i walke ze zlem przez 11 odcinkow, by miec male zwyciestwo, tylko wchodził ze strzelba i robił porzadek - wiec jak to sie ma do tej konwencji The Wire, hmm? ;) Tym bardziej dziwne jest twierdzenie, ze to jest konwencja The Wire, skoro to serial obyczajowy z cała gamą postaci (bo idac Twoim tokiem rozumowania mowienie, ze sie inspirowali The Wire rownie dobrze powinno oznaczac, ze Daredevil bedzie Polakiem pracujacym w porcie ;)).

Odpowiedz
No ale ja doskonale wiem po co stworzono the wire i najzwyczajniej w świecie nie po drodze mu z marvelowskim światem. Ba, tłumaczyłem ten serial zanim ktokolwiek w Polsce się nim jarał:) Postaci z podejściem do świata jak Omar jest pewnie kilka w serialach kryminalnych i chodzi mi najzwyczajniej w świecie o to, że mogli powołać się po prostu na nie. Dla mnie the wire to całość i wyciąganie z niego tylko wątku gangsterskiego jest po prostu nadużyciem, bo tam Omar jest "po coś", czego bez serialu nie da się odczytać i pojąć. Tak, można wziąć Raskolnikowa ze "Zbrodni i kary" i mocno naciągając powiedzieć, że to prototyp Omara, ale czy to będzie miało sens? Nie zrozumiemy się widzę, więc kończę bić pianę/poddaję się. Odczytasz to jak chcesz:)

Odpowiedz
Dobra, cofam, że dali dupy;)
Nie chcą zrobić drugiego The Wire, tylko bliżej im do The Wire niż innego serialu o superbohaterze - tak postawiona sprawa zmienia postać rzeczy.
Trailer bardzo dobry, i tylko żal, że nie pokazali D'Onofrio jako Kingpina, poza jego plecami.

Odpowiedz
(06-02-2015, 22:41)joozeek napisał(a): No ale ja doskonale wiem po co stworzono the wire i najzwyczajniej w świecie nie po drodze mu z marvelowskim światem. Ba, tłumaczyłem ten serial zanim ktokolwiek w Polsce się nim jarał:) Postaci z podejściem do świata jak Omar jest pewnie kilka w serialach kryminalnych i chodzi mi najzwyczajniej w świecie o to, że mogli powołać się po prostu na nie. Dla mnie the wire to całość i wyciąganie z niego tylko wątku gangsterskiego jest po prostu nadużyciem, bo tam Omar jest "po coś", czego bez serialu nie da się odczytać i pojąć. Tak, można wziąć Raskolnikowa ze "Zbrodni i kary" i mocno naciągając powiedzieć, że to prototyp Omara, ale czy to będzie miało sens? Nie zrozumiemy się widzę, więc kończę bić pianę/poddaję się. Odczytasz to jak chcesz:)
Ale ty czytasz, co ja pisze? :) Napisalem, ze zupelnie jasne jest to, ze odnoszą się do ATMOSFERY serialu - miejskiej, przyziemnej, zwyczajnej. Do klimatu, a NIE DO SCENARIUSZA. To, ze przywolali THE WIRE jako inspirajce nie znaczy, ze przywolali je po to, by zasugerowac, ze beda w serialu prezentowali takie same watki jak w THE WIRE. Niby jak mialoby to oznaczac, ze Daredevil bedzie zmagal sie z procedurami i biurokracja, skoro nie dość, że Daredevila nie obowiazuja procedury, to nawet conajmniej polowa bohaterów The Wire ma w dupie procedury i biurokracje rzadową.

To, ze przywolali The Wire nie oznacza, ze Daredevil bedzie policjantem klocacym sie z przelozonym, tak samo jak nie oznacza, ze bedzie Polakiem pracujacym w porcie, ani czarnym gejem ze strzelba okradajacym gangsterów. Przeciez to jasne, dlatego nie wiem jak mozna myslec, ze mowienie o inspiracji The Wire oznacza, ze serial bedzie identyczny pod wzgledem scenariusza jak The Wire. Dlaczego w takim razie nie przyczepiles sie, ze powiedzial o inspiracji "Dog Day Afternoon"? Jak to? Daredevil bedzie okradał bank, zeby miec na operacje dla swojego chlopaka? ;)

Odpowiedz
A czy Ty rozumiesz mnie? Klimat ważna rzecz, ale czy trzeba od razu sięgać po takie porównania jak the wire? Tylko o to mi chodzi. Zresztą, pogadamy jak obejrzymy. Peace.

Odpowiedz
Serial może być dobry, ale póki co nie przekonało mnie to ani trochę, że może być czymś więcej niż Gotham czy te inne komiksowe śmieci, które zadomowiły się w TV. Poza tym to wygląda jak kinowy Daredevil, tylko z inną obsadą i mniej obciachowym kostiumem.

Odpowiedz
(06-02-2015, 23:05)joozeek napisał(a): A czy Ty rozumiesz mnie? Klimat ważna rzecz, ale czy trzeba od razu sięgać po takie porównania jak the wire? Tylko o to mi chodzi. Zresztą, pogadamy jak obejrzymy. Peace.
Rozumiem, i tlumacze Ci, ze Twoje oburzenie jest z dupy. ;) Ale jakie porownanie do The Wire? Gość powiedzial, ze inspirowali sie tym, tym, i tym. Jakby napisal, ze robia serial na miare The Wire to by bylo porownanie do The Wire. "Porownanie" do "French Connection", "Dog Day Afternoon" czy "Taxi Drivera" już Ci nie przeszkadza? ;) Ty mi piszesz o trudach walki policji i przygaszonych zwyciestwach, żmudnym przepychania się przez procedury, itp. podczas gdy The Wire to nie tylko to. Jak napisze Ci, ze inspirowalem sie przy moim pierwszym filmie "No Country for Old Men" to mi napiszesz "Litosci, mordy sobie NCFOM nie wycieraj, bo twoj film nawet do piet nie dorasta filmowi Coenów"?

Mierzwiak napisał(a):Poza tym to wygląda jak kinowy Daredevil, tylko z inną obsadą i mniej obciachowym kostiumem.
Wyglada tysiac razy lepiej i nie tak sztucznie.

Odpowiedz
(06-02-2015, 23:17)Crov napisał(a): Wyglada tysiac razy lepiej i nie tak sztucznie.
Wierzę, ale weź poprawkę, że jako osoba kompletnie niezainteresowana komiksami i tą postacią patrzę na to zupełnie na chłodno i z dystansem :)

Odpowiedz
Nie mowie tylko z perspektywy szalonego fanboja, ktory kocha wszystko od Marvela. ;) Ten serial po prostu dobrze wyglada. Mnie osobiscie wizualnie - w zwiastunie - przypomina troche Breaking Bad. Filmowy Daredevil wygladal jak film Marka Stevena Johnsona, czyli jakby byl krecony caly w studiu. Jedyne, do czego nie jestem jeszcze przekonany to sceny akcji, ale poczekam aż zobacze je w serialu skonczone.

Odpowiedz
Chyba rozumiem, co Józka tak raziło w powoływaniu się twórców na The Wire. Coś, co mnie też wkurza (nie tylko w dyskutowanym przypadku). Zamiast określić atmosferę, jaką ma cechować się Daredevil, całą paletą dostępnych przymiotników, oni idą na łatwiznę przywołując serial wspaniały, jakby liczyli na to, że powołanie się na kabla przyda ich produktowi wartości.
Calcat iacentem vulgus

Odpowiedz
Crov, podaj mi tytuł swojego filmu. Chętnie obejrzę i poszukam inspiracji "NCFOM":)

Odpowiedz
Joozku, masz link do mojego jutubowego kanalu z filmami w mojej sygnaturze, tam znajdziesz "Plecak". Ale nie pisz mi, ze wytarlem sobie morde filmem Coenów, bo np. moj film nie dzieje sie w USA, Deakins nie robił zdjec, i nie ma sceny z Woodym Harrlesonem, bo nie na tym polega inspirowanie się czyms. ;)

(07-02-2015, 00:20)JC-H napisał(a): Chyba rozumiem, co Józka tak raziło w powoływaniu się twórców na The Wire. Coś, co mnie też wkurza (nie tylko w dyskutowanym przypadku). Zamiast określić atmosferę, jaką ma cechować się Daredevil, całą paletą dostępnych przymiotników, oni idą na łatwiznę przywołując serial wspaniały, jakby liczyli na to, że powołanie się na kabla przyda ich produktowi wartości.
Raczej przede wszystkim chodzi o prosty przekaz. Tak, jak gdy niektorzy opisuja filmy "to + to". Znacznie jasniejszym jest powiedzenie, co inspirowalo tworcow - jakie dziela - niż po prostu "bedzie przyziemnie, niby-realistycznie" i nie widze w tym niczego, obosz, nagannego. ;) Nikt nie powie, ze inspirowal sie gownianymi tworami chcac stworzyc coś dobrego. Chyba, ze jest sie Tarantino albo Rodriguezem, ale to wyjatki. ;)

Odpowiedz
[Obrazek: 4qyk8ht1_nklt5a.jpg]

Kingpin.

Mógłby byc trochę bardziej nabuzowany, ale tak czy srak nieźle się prezentuje wg mnie.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Jak dla mnie idealny. Wyglada jak z komiksu Bendisa i Maleeva. Po prostu grozny gruby lysol :)

Odpowiedz
...Groźny?
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
No dla mnie grozby - ja sie zawsze boje, ze mnie lysi grubi ludzie zjedza. :)

Odpowiedz
ale Kingpin to był chyba taką wielką kupą mięśni, a nie brzuszyska wyhodowanego na bazie piwa i fast fooda :P

Odpowiedz
Wygladal bardziej jak zawodnik sumo. Gdyby chcieli byc kompletnie wierni rysunkom to Kingpina powinien grać jakiś kulturysta, który przytyje dodatkowo z 30+ kilo tłuszczu. ;) IMO wyglada swietnie - chodzi o to, zeby wygladal jak typ, ktory hodował mięśnie nie do występowania w konkursach fitness, tylko, żeby spruć morde paru frajerom, którzy dilują na nie swoim terytorium, a po pracy lubił wypić piwko i zjesc pizze przy meczyku, czy czyms. :) Taki Tony Soprano.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon