• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

David Fincher
http://www.filmschoolrejects.com/features/6-filmmaking-tips-from-david-fincher.php
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
No i git.

W przeciwieństwie do wielu tutaj, nie mam pretensji do Finchera, że chce się zabrać za wysokobudżetowe "20 tys. mil podmorskiej żeglugi" od Disneya w 3D i PG-13. Fakt, że chce odejść od swojej "mrocznej" stylistyki z "Siedem" czy "Dziewczyny..." znajduję jak najbardziej zrozumiały, bo ile można robić nowe wersje tego samego i utrzymane w takim samym klimacie?

Odnoszę wrażenie, że wszyscy by chcieli od niego, żeby on teraz zrobił mroczny dramat sci-fi z Rką za 200 mln dolarów i byliby zadowoleni. Spoko, też bym chciał, nawet bardzo. Ale skoro gość chce się rozwijać w innym kierunku, to niech tak robi. Ile można powtarzać, że dojrzałe wysokobudżetowe s-fy to najlepszy gatunek na świecie? Może i najlepszy, ale ile można?

Odpowiedz
Cytat:bo ile można robić nowe wersje tego samego i utrzymane w takim samym klimacie?

"Do usranej śmierci" says Tim Burton :)

Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Fincher to obecnie jeden z najciekawszych reżyserów. Ma swój własny styl, wyczuwalny na kilometr. Filmy utrzymane w klimacie czarnych kryminałów, uwielbiam go za to. Nie ma nic gorszego, jak film bez klimatu, a dzisiaj no tylko takowe powstają niemalże. "Podziemny krąg", "Gra", "Siedem" i "Dziewczyna z tatuażem" to najmocniejsze tytuły tego pana. Zwłaszcza "Gra", która jest w mojej opinii filmem rewelacyjnym. Treść "Gry" zmuszą do refleksji bardziej niż "Se7en" czy "Fight Club".
"W świecie ludzi tylko subiektywność jest obiektywna" - Woody Allen

Odpowiedz
Czy tylko ja uważam ten plakat za super klasyk?

[Obrazek: MPW_39922.jpg]

Odpowiedz
nie..
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
douglas z puzzli, lol.

Odpowiedz
Szkoda, że sam film jest jedynie jednorazowego użytku.

Odpowiedz
A to Fincher ma inną stronę?

Odpowiedz
(30-06-2013, 20:21)Perfik napisał(a): A to Fincher ma inną stronę?

No jakby nie patrzeć, to takie obrazy jak Siedem czy Podziemna krąg nie są w żaden sposób filmami robionymi pod kasę czy nagrody. A niestety, ale poruszenie modnego tematu facebooka, takim obrazem jest..
5 najważniejszych filmów w historii kinematografii: 1. Mulholland Drive 2. Skazani na Shawshank 3. Aż poleje się krew 4. Podziemny krąg 5. 12 gniewnych ludzi

Odpowiedz
Podziemny krąg również zajmował się "modną" w swoich czasach tematyką- pustką generacji X i chęcią odreagowania korporacyjnego wyścigu szczurów. Jakiekolwiek wywyższanie Finchera poza Hollywood jest moim zdaniem nietrafione, to reżyser który zawsze dysponował dużym budżetem.

Odpowiedz
Owszem, tematykę mógł mieć modną. Jednak spójrz na styl, w jakim został zrealizowany, a i sam temat przedstawiony w filmie był jak na swoje czasy nowatorski.

Oczywiście nie twierdzę, że Fincher jest wizjonerem na miarę Lyncha czy też P.T. Andersona. Jednak trzeba przyznać, że poza dwoma niewypałami, tworzy on filmy w swoim charakterystycznym stylu i w niektórych przypadkach są one nawet niedoceniane - chociażby bardzo dobry Zodiak.
5 najważniejszych filmów w historii kinematografii: 1. Mulholland Drive 2. Skazani na Shawshank 3. Aż poleje się krew 4. Podziemny krąg 5. 12 gniewnych ludzi

Odpowiedz
Panowie i Panie, kończcie ten offtop. Lepiej porozmawiajmy o tym czemu Pocierak ma drugie konto... BTW jeśli napisze post z jednego konta a następnie z drugiego zaraz pod sobą to liczy się to jako dublowanie postów? xD

Co do Finchera to zawsze był on reżyserem Holiłudu. Zawsze miał budżet, znanych aktorów, reklamę. Robi świetne filmy, ale Haneke to to nie jest. Siedem i Fight Club można uznać za arcydzieła, potem było nieco gorzej, ale TSN i Dziewczyna z tatuażem były bardzo dobre. Zrobić film o fejsie i wyjść z tego cało? Nie każdy by dał radę :)
Ostatnio widziane:
filmweb

Odpowiedz
Tak się składa, że Fincher nakręcił cztery filmy, które można uznać za arcydzieła (Alien 3, Seven, FC i Zodiak), a do każdego kto jeszcze raz nazwie TSN "filmem o fejsie" osobiście się wybiorę, żeby zasadzić siarczystego liścia na twarz :).

Odpowiedz
Owszem, ma znanych aktorów, budżet, reklamę - co wyszło zwłaszcza przy Dziewczynie z tatuażem. Jednak nie zmienia to faktu, iż Siedem i Fight Club nie są filmami stricte hollywoodzkimi. Są to filmy bardzo ambitne, a zarazem nie do podrobienia przez innych twórców. Owszem, miał spadek formy (Button, TSN), jednak powrócił w dobrym stylu Dziewczyną i mam nadzieję, że będzie się tego trzymał, a nie robił filmy pod nagrody. To by było na tyle w tym temacie.

Odpowiedz
Cytat:nakręcił cztery filmy, które można uznać za arcydzieła (Alien 3, Seven, FC i Zodiak

Alien 3 i Se7en jak najbardziej, ale pozostałe dwa? FC to pokraczny bełkot pozujący na nie wiadomo jaką głębię, a Zodiak owszem, solidny film, ale nic ponadto, nigdy nie miałem ochoty do tego wracać i wątpię by to się kiedyś miało zmienić. Na podium obok dwóch pierwszych postawiłbym The Game, z tym że nie widziałem "Dziewczyny" i "Benjamina".

Odpowiedz
TSN nazywasz spadkiem formy? Toż to znakomity dramat biograficzny. Opowiedzieć taką historię na świeżo było niesłychanie trudno, a Fincher dał radę i zrobił to w swoim stylu. Co prawda jak zwykle miał szczęście do scenariusza (tym razem oscarowy Sorkin).

Oczywiście, że nie jest to film o "fejsie", tak tylko przedrzeźniam malkontentów :) BTW są inne filmy Finchera, które lubię jakieś 5 razy bardziej ale to akurat TSN widziałem najwięcej razy (ze 20) i ciągle lubię do niego wracać.
Ostatnio widziane:
filmweb

Odpowiedz
[quote='Gieferg' pid='327501' dateline='1372628688']
Cytat: FC to pokraczny bełkot pozujący na nie wiadomo jaką głębię

A widzisz, i tu się różnimy, bo dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) to jeden z najlepszych filmów ever. A i jakoś nie uważam, żeby to był pokraczny bełkot - myślę, że ma on wiele do powiedzenia, również, a może przede wszystkim, o nas samych ;)

Dobra, kończę i idę oglądać mecz ;)

Odpowiedz
Cytat: widzisz, i tu się różnimy, bo dla mnie (i chyba nie tylko dla mnie) to jeden z najlepszych filmów ever.

odsyłam do postów na temat FC na pierwszej stronie tego tematu ;)

Odpowiedz
(30-06-2013, 23:44)Gieferg napisał(a): Na podium obok dwóch pierwszych postawiłbym The Game

Dokładnie, Game is a must na liście jakichkolwiek arcydzieł - shame on you, Perfik!
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon