Ankieta: Jak oceniasz film?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
Deadpoop
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Deadpool 2 (2018)
Dużo słabsze niż pierwsza część. A myślałem, że jak genezę mają odhaczoną, to w sequelu dopiero będą mogli naprawdę rozwinąć skrzydła.
Przede wszystkim poziom humoru poleciał w dół. Pierwsza część była pod tym względem nierówna - kapitalne żarty były wymieszane z sucharami. W dwójce poziom jest bardziej wyrównany, bo zostały już niemal same suchary. Poważka, żarty w "Deadpoolu 2" są w większości nieśmieszne. Robią wrażenie wysilonych. Często opierają się po prostu na nawiązaniu do czegoś, co przypomina mi te współcześnie tworzone filmowe parodie, których twórcy uważają, że sam fakt nawiązania do jakiegoś innego dzieła już wystarczy i nie trzeba z tym nawiązaniem niczego ciekawego zrobić. A oprócz tego dochodzi tu jeszcze recykling żartów z jedynki (superhero landing i parę innych).

Gdyby sama fabuła była jakaś porywająca, można by to wybaczyć, ale ona też operuje raczej ogranymi motywami, a film się bardziej po niej prześlizguje niż zagłębia. No i dzieciak był dość irytujący. Zresztą wiadomo, że dodanie dzieciaka to niezawodny sposób na obniżenie przyjemności z oglądania prawie każdego filmu Oczko
Nie wiedziałem na co się piszę. Nie oglądałem żadnych zwiastunów (bo było dla mnie jasne, że przecież na "Deadpoola 2" się i tak wybiorę), więc jedyne, co wiedziałem przed seansem, to że będzie Cable. A tu proszę, dzieciaka wrzucili :/

Generalnie w tym filmie najgorsze jest strasznie niemrawe pierwsze pół godziny, czy ile to tam mija, nim Cable na dobre wkracza do akcji. A zdecydowanie najlepszy jest środek (X-Force + cała ta długa scena z konwojem) - i to najlepszy zarówno pod względem humoru jak i akcji. Potem niestety poziom znowu spada, choć nie aż tak jak na początku. No i sceny w trakcie napisów były boskie (wszyscy tu piszecie o jakiejś scenie po napisach, ale na moim seansie po napisach nic już nie było, hmm...).

Podsumowując, można obejrzeć, ale to już po prostu nie to.

Odpowiedz
(09-06-2018, 13:44)al_jarid napisał(a): (wszyscy tu piszecie o jakiejś scenie po napisach, ale na moim seansie po napisach nic już nie było, hmm...).

Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon