Dirk Gently's Holistic Detective Agency (NETFLIX)
Mający problemy finansowe boy hotelowy zmierza do pracy. Dzień wydaje się być taki jak każdy poprzedni. Nuda i szarość. Tuż po przybyciu do hotelu zostaje wysłany do pokoju (chyba nr 745), na którego drzwiach od dwóch dni wisi zawieszka "nie przeszkadzać". W zasadzie to wisiała, bo pokój okazuje się być miejscem tajemniczej zbrodni. Od tej chwili następuje ciąg totalnie pokręconych zdarzeń, które na pozór nie mają żadnego sensu i związku...

Trudno mi sobie wyobrazić bardziej jebnięte otwarcie jakiegokolwiek serialu. Tego nie da się sklasyfikować, ani nawet w miarę rzeczowo opisać, by oddać to co dzieje się na ekranie przez ponad 40 minut. Mamy tu miks tylu elementów, że łeb może eksplodować. Zjawiska nadprzyrodzone, horror, thriller, kryminał, komedia pomyłek, slasher (są mocne sceny!), magia, dramat, przygoda... A wszystko to poprowadzone brawurowo i  z wyraźnym pomysłem. Dialogi momentami wymiatają, choć już w drugim odcinku tracą na błyskotliwości i do końca sezonu nie wracają na poziom z pierwszego odcinka. Zawiązanie akcji jest na tyle intrygujące, że łyknąłem cały sezon na dwa posiedzenia chcąc koniecznie dowiedzieć się o co chodzi w tym festiwalu absurdów. Nie zawiodłem się. Do tego liczę, że powstanie drugi sezon, bo końcówka ósmego odcinka daje niezłego kopa.

UPDATE: BBC America potwierdziło, że powstanie drugi sezon. Banan na mej twarzy.

I was always criticized for style and content, but I enjoy trying to tell stories a different way - Tony Scott

Odpowiedz
Właśnie skończyłem oglądać pierwszy odcinek. Trzeci raz! Majstersztyk. Dawno nie widziałem tak zajmującego wstępu do serialu. Muzyka, zdjęcia i przede wszystkim aktorstwo. Wszyscy bohaterowie tacy jacy powinni być.
Trochę mnie zasmuciłeś, że tej błyskotliwości nie udało się twórcą utrzymać. Łudzę się że to tylko subiektywne wrażenie. Mimo wszystko cieszę się, że wszystko dopiero przede mną...

Odpowiedz
Nie zgodzę się, że nie udaje się utrzymać. Ja jestem po 3 odcinku i nie widzę jakiegoś spadku konkretnego. A, no i w drugim odcinku jest IMO najzabawniejszy dialog czyli pytania na moście :)

PS Wiedziałem, że z kimś kojarzy mi się "Holistyczna zabójczyni", no i wszystko jasne - to córka Brada Dourifa, zresztą bardzo podobna z twarzy.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
No pozniej IMO jednym z najzabawniejszych momentów jest "monolog" złoczyńcy. :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon