Diuna (20??) reż. Denis Villeneuve
Nie wiem czemu wkręciłem sobie że zgarnął Oscara za 12 years a slave, jak wtedy wygrał Jared Leto.

No, ale za to dwie nominacje do Oscara i masa innych pomniejszych nagród. :p
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Poza serią X-Men Fassbender to ostry przypadek flop interference, jeśli życzymy Denisowi jak najlepiej i chcemy by Diuna cokolwiek zarobiła, to niech trzyma się z dala od takich aktorów.

Odpowiedz
Oprócz X-Menów z Fassbenderem dużo zarobił Prometeusz, Inglorious Basterds i 300.

Reszta faktycznie bez szału ale to już raczej kwestia doboru filmów.
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
W żadnym z tych filmów nie grał głównego protagonisty :)

Odpowiedz
W żadnym z X-Menów też nie, a my tu do Diuny proponujemy postać trzecioplanową. :)

Odpowiedz
To zamiast Fassbendera wstawcie Toma Hardy'ego do tej roli i zgoda :)
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Z Hardy'ego byłby dobry Stilgar

Odpowiedz
Fakt. Jedyne ale to że trochę za młody, drogi na tak małą rolę i kojarzyłby się z Mad Maxem.

Odpowiedz
40 latek za młody do zagrania 35 latka? ;)

Polecam posprawdzać wiek poszczególnych postaci z książki i nie sugerować się obsadą Lyncha. W tamtej Diunie większość aktorów była za stara.

Odpowiedz
Khem, khem.

http://dunepedia.wikifoundry.com/page/Stilgar

Cytat:Stilgar was born on Arrakis in 10,141 A.G., in Sietch Umbu of Tuan.

One night, in 10,191 A.G., Stilgar and a troup of his men, which included Chani, Liet's daughter, and a youth named Jamis, encountered Jessica and Paul Atreides atop a rock outcropping in the deep desert.

:)

Odpowiedz
Nie wiem czemu ubzdurałem sobie, że mowa o Kynesie.
Ups...

Odpowiedz
Eee tam, siwizna na skroniach i na brodzie i byłoby ok. Spokojnie może zagrać pięćdziesięciolatka.

Swoją drogą dopiero teraz do mnie dotarło, że to jest dobry czas na Diunę. Przecież tam hordy pół dzikich, religijnych fanatyków przejmują władzę w skostniałym imperium ;)

Ech, gdybym tylko miał czas to machnąłbym sobie całą sagę raz jeszcze. Mam komplet w tym żółto-złotym wydaniu z lat 90.

Odpowiedz
Ta książka ma to do siebie, że zawsze będzie aktualna i nie tylko pod tym kątem.

Najnowsze wydanie od Rebisu jest super, przekład też jest bardzo fajny (choć starego nie znam).

Odpowiedz
(04-02-2018, 14:41)Albertino napisał(a): przekład też jest bardzo fajny (choć starego nie znam).

Ale to nie ta abominacja z piaskalami?

Odpowiedz
Nie, ten przekład był chyba dodatkowo jakoś zrewidowany względem tego z lat 90. - z formą terminów przyjętą przez fandom, chyba na wikipedii jest o tym artykuł porównujący wszystkie wydania.

Odpowiedz
Cytat:Przecież tam hordy pół dzikich, religijnych fanatyków przejmują władzę w skostniałym imperium ;)
Ale, że Fremeni, MówiąceDoRyb, czy jedni i drugie? ;)

Odpowiedz
http://www.indiewire.com/2018/03/denis-villeneuve-planning-two-dune-films-1201937538/

Villeneuve zdradza, że w planach są 2 filmy a możliwe, że będzie ich więcej. "Diuna" ma mu zająć dwa lata. Pytanie czy wlicza w to czas który już poświęcili na przygotowania. W każdym bądź razie końcówka 2019 lub 2020 wydaja sie najbardziej prawdopodobnymi datami.

Z tego co kojarze druga wersja scenariusza jest już gotowa.

Odpowiedz
Chyba w Twoich snach :P

Młody Herbert pisał na początku marca, że widział dopiero drugą wersję scenariusza. Przy książce o takiej objętości będą nad tym siedzieć, i siedzieć, i siedzieć...
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
OCZYWIŚCIE, nawet o to mi chodziło tylko z rozpędu napisałem co napisałem. Ale oczywiście nie dało się inaczej zwrócić uwagi, prawda? Luz, wracam do swoich snów bo są mniej zrzędliwe niż twoje posty.

Jeśli 1 film ma opierać się tylko na pierwszej książce (a jestem pewien, że tak będzie) to już nie przesadzaj z tym "i siedziec i siedzieć i siedzieć", Roth pisze ten scenariusz już od wielu miesięcy a skończył jego drugą wersje, to nie jest aż tak opasłe i skomplikowane tomiszcze by mi się z tym męczyć lata. Gorzej jakby planowali mieszać wszystkie tomy, ale bardzo w to wątpię, raczej przy drugiej części, tutaj skupią się na pierwszym tomie.

Odpowiedz
Przy drugiej, jeśli powstanie, to nie mają za bardzo wyboru, bo Mesjasz to z tego co pamiętam raptem 200 stron i nie dzieje się zbyt wiele.
Taki "Bóg Imperator" też trzeba by z czymś wymieszać, bo tam 3/4 książki to przemyślenia Leto II.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon