Diuna (20??) reż. Denis Villeneuve
Cytat: Tu biografia Henryka V, tu ekranizacja "Małych kobietek" i partnerowanie takim nazwiskom jak Streep czy Stone, a teraz główna rola w "Diunie" i to nie byle jakiego reżysera.

Beautiful Boy (za który raczej gwarantowana już kolejna nominacja) i Hot Summer NIghts jeszcze.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
(17-07-2018, 23:00)Snuffer napisał(a):
Cytat: Tu biografia Henryka V, tu ekranizacja "Małych kobietek" i partnerowanie takim nazwiskom jak Streep czy Stone, a teraz główna rola w "Diunie" i to nie byle jakiego reżysera.

Beautiful Boy (za który raczej gwarantowana już kolejna nominacja) i Hot Summer NIghts jeszcze.

Wiem, ale ja tu właściwie miałem na myśli te angaże, które dostał po tym jak zrobił się wokół Chalameta szum po nominacjach za CMBYN.

Odpowiedz
Wybacz, myślałem że tak zbiorowo podliczasz nie wiem czemu.

A, wg mnie to jest casting idealny. Czytając Diunę po raz pierwszy w sumie tak wyobrażałem sobie tę postać, pasuje IMO bardziej niż MacLachlan.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Niby McLachlan w chwili premiery miał "dopiero" 24 lata ale albo w tamtych czasach trudniej było się wizualnie odmłodzić albo/i McLachlan miał zbyt dojrzały wygląd.

Patrząc na niego widziałem dorosłego faceta który udaje 15 latka (jakim był Paul w książce).

Chalamet ma 22 lata ale wygląda wyraźnie młodziej, jak na moje pasuje całkiem nieźle (a aktorem jest w dodatku świetnym).
Kłótnie na forach są jak wyścigi w domu wariatów: nieważne czy wygrasz, czy przegrasz, wciąż pozostajesz pacjentem.

Odpowiedz
Chalamet bardzo fajnie rozwija swoją karierę. Mógłby właściwie grać w romansidłach/komediach/blockbusterach, budować swój wizerunek gwiazdy dla nastolatek, zgarniać grube miliony i chrzanić głupoty w mediach. Ale nie, wybiera sporo projektów, z każdym kolejnym sukcesem coraz więcej, ale wybiera je mądrze bo albo zabiera się za rolę wymagającą, ciekawą albo podejmuje się współpracy ze świetnymi reżyserami czy aktorami. Też bym nie chciał aby mi się za 3 lata przejadł, ale jak się zabierze za Diune to może trochę przystopuje :) Chłopak jednak spokojnie w ciągu nadchodzących lat zgarnie jeszcze z 2 nominacje choć z nagrodą jeszcze bym się wstrzymał.

Trening na pewno mu się przyda, co prawda bardzo wymagających scen akcji nie ma, ale są sceny gdzie Paul faktycznie musi wypaść jak uzdolniony i świetny wojownik. Ale to jest do zrobienia, do lutego jeszcze wiele miesięcy.

No i jeszcze jedna sprawa, jeśli przy okazji najbliższych filmów, szczególnie "Beautiful Boy" i "The King" o jego roli będzie równie głośno co po CMBYN to w 2020 powinien mieć już naprawdę mocną pozycję w Hollywood i przyciągać ludzi do kina, może sam nie zarobi setek milionów, ale na pewno co nieco wynikom w BO pomoże :)

Kurde, jeden news, nawet nie na 100% potwierdzony wystarczył by jeszcze bardziej podnieść poziom ekscytacji.

Odpowiedz
Nie znam tego typka - co warto z nim obejrzeć?
"Let's talk about this plan of yours. I think it's good, except it sucks. So let me do the plan, and that way, it might be really good."

IMDB rating

Odpowiedz
Hostiles, bo
:)

A jego najbardziej chwaloną rolą jest ta w "Call Me by Your Name".

Odpowiedz
Definitywnie CMBYN, wielka rola. W Lady Bird ma całkiem istotną rolę, żaden szał. Niby jest go trochę w kilku epizodach "Homeland", ale jeszcze nie widziałem. NO, ale w CMBYN jest absolutnie rewelacyjny.

Odpowiedz
(17-07-2018, 22:42)Albertino napisał(a): Swoją drogą ciągle nie mogę się nadziwić dlaczego takich dwufilmowych deali a'la "Kill Bill" (tak, wiem, że pierwotnie KB nie był planowany jako dylogia) nie ma w kinach częściej, z reguły to się opłaca - nawet jak jeden film szału nie zrobi, to dwa w sumie mogą już zrobić robotę.

Najnowszych Avengersów kręcono back-to-back. Cameron kręci tak Avatara  2 i 3. 

Ja tam myślę, że po prostu niema projektów, gdzie można by taki deal zastosować. Niby nową Trylogię SW można było tak zrobić - na pewno wyszłoby coś spójniejszego fabularnie, niż to co dostaliśmy -  ale po przejęciu Lucasfilmu Disney się tak strasznie cackał z tą VII, powrotem po latach starych bohaterów, i wyszło jak wyszło. 

W przypadku "Diuny" - choć informacja o tym, że na razie nakręcą jeden film, jest niepotwierdzona - to pewnie trochę wina samego Villeneuve'a. Tutaj potrzeba reżysera-biznesmana, który w pierwszej kolejności pokazałby producentom, że oto tutaj mają przed sobą Eldorado, no jest na wyciągnięcie ręki, żyła złota, trzeba się śpieszyć, żeby ją zdobyć, kuć żelazo póki gorące, rozpalać serca widzów, no macie przecież tutaj następnego LotRa!, nie widzicie? itd., a następnie po dostaniu zgody realizował projekt na swoich warunkach. A Villeneuve wygląda bardziej jak taki reżyser-artysta, mała myszka, która jakimś dziwnym trafem wyszła poza kręcenie "indie movie" i przeszła do wysokobudżetowych blockbusterów, ale mentalnie nadal została w tej pierwszej strefie i tak sobie skrobie te swoje pieczołowicie wybrane projekty. Jak mu mówią, że nie da rady, aby studio dało hajs na 2 filmy, ale da łaskawie na 1, który mu się akurat marzy, a później się zobaczy, to się cieszy i robi póki ma szansę.

Z tych współczesnych, 'młodych' reżyserów, to taki deal od studia, mógłby sobie bez problemu uzyskać chyba tylko Nolan. :/
zombie001, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Jul 2013.
"MAD MAX: FURY ROAD" - MotY 2015
"SŁUŻĄCA" - MotY 2016
"GHOST STORY" - MotY 2017 

Odpowiedz
Cytat:. Niby jest go trochę w kilku epizodach "Homeland", ale jeszcze nie widziałem.

Przecietna rola, durny, absurdalny watek i fatalna partnerka ekranowa. Not recommended. 
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon