Dodatki na DVD
jeśli cię to tak bardzo interesuje, to serdecznie zapraszam na priw możemy sobie o tym podyskutować:D
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
desjudi napisał(a):rzeczywiście, po kiego wała oglądać dodatki, z których NIC nie wyniesiesz.

ponieważ wyczuwam tu zajebiście ukrytą ironię, toteż bardzo Cię proszę:
a) nie wyrastaj na fana LOTRa w sensie - bo to LOTR to trzeba obejrzeć - ten film nie zasługuje na takie zdanie od Ciebie
b) wyjaśnij, co takiego wyniosłeś z tych zajebistych dodatków, poza tym, że dowiedziałeś się, że głowę jednego z orków zrobiono z kartofli. No słucham - zachęć mnie do tych 10 godzin.

D'mooN napisał(a):1. Standard.
2. Nie, to nie jest standard - standard dvd-video określa sposób zapisu ścieżek na nośniku, kodowanie materiału video i audio - lecz jedynie _dopuszcza_ wykorzystanie różnorakich dodatków wykorzystujących VM odtwarzacza (czyli animowane menu, fotki itp.).
3. Biorąc pod uwagę powyższe - opisy są poprawne. Śmieszne, ale poprawne.

1. no bobra no, kołejma litrerówka :P
2. pomijając Twoją definicję z encyklopedii, to niestety JEST TO STANDARD, biorąc pod uwagę dzisiejsze czasy i technikę.
3. niestety z dnia na dzień jest to bardziej żenujące aniżeli śmieszne, nawet jeśli poprawne
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Dla mnie najbardziej interesujące są filmy dokumentalne (nie typowe making of-y z ostatniego hollywodzkiego blockbustera, w którym każdy o każdym pierniczy w samych superlatywach), właśnie takie jak znakomite "The Hamster Factory" z 1-płytowego wydania 12 Małp, które przytoczył military. Robione nie przez studio ale przez kogoś z zewnątrz. Jest taki dokument na wydaniu "Imienia róży", są bardzo ciekawe dokumenty robione przez Aronofsky'ego w "Źródle". Na podobnego rodzaju dokument czekam w związku ze zbliżającą się premierą Blade Runner: Final Cut. I kupuję wydanie 2-dyskowe bo po jakiego grzyba mi 5 wersji jednego filmu, workprinty itd. itp. To dla maniaków.

Najgorzej w kwestii bonusów prezentuje się chyba Monolith z wyedytowanymi wypowiedziami aktorów i twórców, jakby nie odpowiadali na pytania. No i te zwiastuny w koszmarnej jakości. Paskudność.

Znakomicie pod kątem dodatków wydawane są filmy Spielberga, szczególnie te starsze, gdzie w jednym making-ofie zawarta jest cała historia filmu (chodzi mi tu przede wszystkim o E.T., Bliskie spotkania trzeciego stopnia i oczywiście fantastycznie przygotowany pakiet Indiana Jones 4DVD, gdzie dodatki nie są ani za długie ani za krótkie, są esencją filmów o Indianie :)

Ogólnie dodatki są dla mnie tylko bonusem. Jeżeli mam wybierać pomiędzy przyzwoitą ceną za normalny, goły film a dużo większą za wydanie z jakąś drugą płytką z dodatkami, to wybiorę chyba ten pierwszy wariant, chyba że mnie bardzo interesuje cała otoczka powstawania filmu. Zawsze za różnicę mogę mieć jakiś inny film, a dodatki oglądnę raz i więcej nie wrócę... A nasi dystrybutorzy lubią tak naciągać. Zresztą przed zakupem dokładnie wolę sprawdzić co zawierają dodatki i czy faktycznie warto przepłacać za kilkadziesiąt minut spędzonych nad oglądnięciem trailera, galerii, kilku usuniętych scen i jakiegoś innego gadżetu. Zaznaczam, że są to nasze polskie problemy, bo w cywilizowanych krajach jak wiemy dodatki na płytach DVD do bonus w standardzie i nikt z jego powodu nie robi hałasu w stylu "interaktywne menu i wybór scen" :D

Odpowiedz
Tomek-1 napisał(a):fantastycznie przygotowany pakiet Indiana Jones 4DVD, gdzie dodatki nie są ani za długie ani za krótkie, są esencją filmów o Indianie :)

szczerze powiem, że zawiodły mnie te dodatki w swoim czasie - fakt, że wydano to parę dobrych lat temu, gdzie dvd to u nas wciąż było w głównej mierze Dolby Digital maks, ale jednak człowiek się czegoś spodziewał naprawdę wyczesanego (tym bardziej za polską megahiper cenę - dziś chyba bym nie kupił za tyle pieniędzy czterech płyt). I tak poszczególne filmy nie raczą nas niczym ciekawym - ale tu był ważny świetny remastering materiału, a 4 zawodzi pod każdym względem. Ot proste dokumenty - niby esencja Indiany, ale jednak mogli choć rzucić te wycięte sceny, a nie one są ledwo wspomniane. Ciekawych faktów tez w zasadzie było jak na lekarstwo. Oczywiście cieszę się z tego wydania jak jasna cholera po dziś dzień, ale dodatki mnie zawiodły - szczególnie zaraz po kupnie.

Odpowiedz
Mnie nie zawiodły bo nie miałem żadnych oczekiwań, aczkolwiek niedawno widziałem 58 minutowy making of z Raiders.. i lekko się zdziwiłem gdy się okazało że został on pocięty i wrzucony właśnie na owe wydanie dvd, a szkoda że został pocięty bo świetnie oddaje klimat kręcenia filmu i ogólnie jest bardziej treściwy.

Odpowiedz
Ja oglądam dodatki :) Co jakiś czas robię sobie maraton z Władcą Pierścieni - wtedy oglądam nie tylko filmy, ale też dodatki, często przy okazji oglądania pierwszej części Piratów z Karaibów, oglądam tez dodatki :) I jakoś mnie nie nudzą ;)
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):ponieważ wyczuwam tu zajebiście ukrytą ironię, toteż bardzo Cię proszę:

proszem ciem bardzo.

Cytat:a) nie wyrastaj na fana LOTRa w sensie - bo to LOTR to trzeba obejrzeć - ten film nie zasługuje na takie zdanie od Ciebie
jestem fanem LOTR i mam to gdzieś, czy znasz ten film, a jeszcze głębiej, czy doceniasz. I nie rozumiem zdania "ten film nie zasługuje na takie zdanie od Ciebie".

Cytat:b) wyjaśnij, co takiego wyniosłeś z tych zajebistych dodatków, poza tym, że dowiedziałeś się, że głowę jednego z orków zrobiono z kartofli. No słucham - zachęć mnie do tych 10 godzin.
nie będę ci nic wyjasniał ani zachęcał, bo dlaczego miałbym? Dodatki w wydaniach DirCut są świetne i interesujące. Według mnie. Ilość dodatków jest niemalże rekordowa. Według statystyki.

Odpowiedz
desjudi napisał(a):jestem fanem LOTR i mam to gdzieś, czy znasz ten film, a jeszcze głębiej, czy doceniasz. I nie rozumiem zdania "ten film nie zasługuje na takie zdanie od Ciebie".

chodziło mi raczej o to, żebyć nie raczył zdaniami "trzeba obejrzeć, bo to LOTR", bo to głupie. A film znam - doceniam tylko pierwszą część. Choć to pewnie zależy od wersji - extended oczywiście nigdy nie poznam, jeśli będą wydawane w taki sposób, jak teraz :roll:

Cytat:nie będę ci nic wyjasniał ani zachęcał, bo dlaczego miałbym? Dodatki w wydaniach DirCut są świetne i interesujące. Według mnie. Ilość dodatków jest niemalże rekordowa. Według statystyki.

dlaczego? bo Cię poprosiłem, a Ty rzekłeś "proszę Cię bardzo" :P
poza tym dlaczego są świetne i interesujące wg Ciebie - jakiś przykład?
a statystyki - o tym już było, więc nie będę przeklinał ;)
a i to, że rekordowe wiem - dlatego mnie szlag trafia :D

Odpowiedz
nexus napisał(a):Mnie nie zawiodły bo nie miałem żadnych oczekiwań, aczkolwiek niedawno widziałem 58 minutowy making of z Raiders.. i lekko się zdziwiłem gdy się okazało że został on pocięty i wrzucony właśnie na owe wydanie dvd, a szkoda że został pocięty bo świetnie oddaje klimat kręcenia filmu i ogólnie jest bardziej treściwy.

A gdzie go widziałeś? Ten co jest na oficjalnym wydaniu trwa 51 minut. Wycięli 7 minut? Niby po co? Jakieś to dziwne :)

Odpowiedz
Cytat:A film znam - doceniam tylko pierwszą część. Choć to pewnie zależy od wersji - extended oczywiście nigdy nie poznam

Pierwsza i druga część w wersji Extended nie są jakoś dużo lepsze, za to trzecia... Jackson wywalił z *** nie te sceny co trzeba (np jakieś 50% przeciągniętego zakończenia byłoby w sam raz do wersji extended, ale nie, co tam, lepiej przecież wyciąć Sarumana, Głos Saurona, starcie Gandalfa z Witch Kingiem...).

Ale 10 godzin dodatków to przesada. 2 godziny to już dużo (często za dużo), 3 godziny jak w pierwszym Batmanie Burtona to już bardzo dużo i muszę być naprawdę cholernie ciekawe żeby mi się chciało to oglądać (a te z Batmana łyknąłem na jeden raz 8) ).

Odpowiedz
Tomek-1 napisał(a):A gdzie go widziałeś? Ten co jest na oficjalnym wydaniu trwa 51 minut. Wycięli 7 minut? Niby po co? Jakieś to dziwne :)

ściągnąlem z demonoid. Nie wiem co dokładnie wycieli ale napewno wycieli więcej niz 7 minut ponieważ dokument jest z 1981r i nie posiada współczesnych wypowiedzi :wink:

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):chodziło mi raczej o to, żebyć nie raczył zdaniami "trzeba obejrzeć, bo to LOTR", bo to głupie.

mówiłem w swoim imieniu i nikogo innego. raaany, czy do każdej wypowiedzi (w teorii i praktyce subiektywnej) nalezy dodawać te cholerne "IMHO"?

Cytat:poza tym dlaczego są świetne i interesujące wg Ciebie - jakiś przykład?

są świetne, bo mnie interesujące. IMHO. bardzo interesujące. powiedziałbym nawet, że absolutnie wszystkie dodatki obejrzałem bez najmniejszego znużenia i - co więcej - nie raz je obejrzałem. IMHO. Bo to LOTR, a LOTR znaczy dla mnie wiele. O wiele więcej niż każdy inny film. IMHO.

FOTR:
Dodatki: (4 płyty) cztery komentarze audio: reżysera Petera Jacksona, a także pozostałych twórców filmu (Fran Walsh, Phillipa Boyens, Richard Taylor, Andrew Lesnie, Howard Shore, Jim Rygiel, Randy Cook) oraz aktorów (Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Sean Austin, John Rhys-Davies, Billy Boyd, Dominic Monaghan, Orlando Bloom, Christopher Lee, Sean Bean); Ukryte dodatki - MTV "Narada u Elronda" i 3 zwiastuny filmu Dwie Wieże; Dodatki specjalne "Powieść staje się wizją": 6 filmów dokumentalnych prezentujących postać J. R. R. Tolkiena, proces adaptacji książki na scenariusz i prace koncepcyjne nad filmem, projektowanie i budowanie świata Śródziemia, wizyta w Weta Workshop umożliwiająca obejrzenie z bliska kostiumów, broni, zbroi, postaci i miniaturowych modeli stworzonych na potrzeby filmu (Wstęp - Peter Jackson); J.R.R. Tolkien twórca Śródziemia; Proces projektowania i budowania Śródziemia: Weta Workshop, Projektowanie kostiumów, Projektowanie Śródziemia, Galerie projektów, Ludy Śródziemia, Królestwo Środziemia; Powieść staje się wizją; Szkice rysunkowe oraz porównanie wstępnych pomysłow z ostatecznymi sekwencjami filmu (Szkice graficzne i wstępna wizualizacja - słowa stają się obrazami, Wczesne szkice graficzne, Wstępna wizualizacja scenopisu obrazkowego, Porównanie efektów animowanych z gotowym filmem, Próby dekoracji Bag End); Interaktywna mapa Śródziemia pokazująca drogę wyprawy Drużyny Pierścienia (Atlas Śródziemia - Śladami Drużyny Pierścienia, Nowa Zelandia jako Śródziemie); Dodatki specjalne "Wizja staje się rzeczywistością": 11 filmów dokumentalnych przedstawiających aktorów, główne ujęcia z ich udziałem, dzień z życia hobbita oraz efekty specjalne, prace edytorskie, montaż, komponowanie muzyki, etapy realizacji filmu (Wstęp - Elijah Wood); Filmowanie Drużyny Pierścienia: Drużyna aktorów, Dzień z życia hobbita, Kamery w Śródziemiu, Zdjęcia z planu; Efekty wizualne: Miniatury, Makiety, Galerie, Weta Digital - efekty specjalne, Trudności skali; Post-produkcja - Połączenie wszystkich elementów: Montaż, Jak powstaje epopeja, Przykład montażu "Narada u Elronda"; Obóbka cyfrowa; Dźwięk i muzyka; A droga wiedzie w przód i w przód;

TTT:

Dodatki: (4 płyty) cztery komentarze audio: reżysera, scenarzystów, scenografów, producentów i aktorów, w którego nagraniu wzięło udział ponad 30 artystów, w tym: Peter Jackson, Elijah Wood, Sean Astin, Orlando Bloom, laureaci Oscara Richard Taylor, Howard Shore, Randy Cook… i wielu innych!; od powieści do scenariusza - planowanie filmu; scenografia i inspiracje "Jak pokazać Śródziemie na dużym ekranie"; od storyboardów do prewizualizacji; wizyta w Weta Workshop – zobacz rzeźbiarzy w akcji jak tworzą broń, zbroje, potwory i miniatury wykorzystane w filmie; Atlas Śródziemia – Śladami Drużyny Pierścienia; interaktywna mapa Nowej Zelandii pokazująca miejsca, w których powstawał film; galerie szkiców i rysunków z komenatrzami artystów; dokumenty, szkice i zdjęcia pokazujące jak powstawał film; aktorzy na placu boju – przygotowanie do walki na miecze; relacja z planu filmowego; efekty komputerowe - jak powołano do życia armie Orków; "Maxi-miniatury" – spojrzenie na miniatury wykorzystane w filmie; galerie zdjęć z planu i fotografii aktorów; montaż; tworzenie dźwięków Śródziemia.

ROTK:
4 komentarze: Reżyser i Scenarzyści, Projektanci, Produkcja i Post-produkcja, Obsada.

Dysk 3: Dodatki, część piąta - "Wojna o pierścień"
ˇ Wstęp Petera Jacksona
ˇ "J.R.R. Tolkien: Dziedzictwo Śródziemia" dokument
ˇ Od powieści do scenariusza:
o "Od książki do scenariusza - Tworzenie Ostatniego Rozdziału" dokument
o Porzucony koncept: Aragorn walczy z Sauronem
ˇ Projektowanie i budowa Śródziemia
o "Projektowanie Śródziemia" dokument
o "Maxi-miniatury" dokument
o "Weta Workshop" dokument
o "Projektowanie kostiumów" dokument
ˇ Galerie projektów - 2 123 zdjęcia
o Ludzie Śródziemia (galerie z objaśniającym komentarzem audio)
o Królestwo Śródziemia (galerie z objaśniającym komentarzem audio)
o Miniatury (galerie z objaśniającym komentarzem audio)
ˇ "Dom Władców Koni" dokument
ˇ "Atlas Śródziemia: Śladami Drużyny Pierścienia" interaktywna mapa
ˇ "Nowa Zelandia i Śródziemie" - interaktywna mapa Nowej Zelandii pokazująca miejsca, w których powstawał film

Dysk 4: Dodatki, Część szósta - "Przemijanie wieku"
ˇ Wstęp Elijaha Wooda, Seana Astina, Billy'ego Boyda i Dominica Monaghana
ˇ Filmowanie Powrotu króla
o "Kamery w Śródziemiu" dokument
o Zdjęcia z planu filmowego (galeria) - 69 fotografii
ˇ Efekty wizualne
o "Weta Digital" dokument
o "Bitwa z Mumakilami" demonstracja/dodatek interaktywny
ˇ Post-produkcja: Koniec podróży
o "Wstęp: Ukończenie trylogii" dokument
o "Muzyka dla Śródziemia" dokument
o "Dźwięki Śródziemia" dokument
o "Koniec Wszystkich Rzeczy" dokument
ˇ "Przemijanie wieku" dokument
ˇ Cameron Duncan
o "Cameron Duncan: Inspiracja do 'Na Zachód'" dokument
o "DFK6498" - film krótkometrażowy
o "Strike Zone" -- film krótkometrażowy

Odpowiedz
Zabawne, że Mefisto który może sobie te dodatki obejrzeć totalnie je olewa, a ja który nie ma tego wydania, wprost marzę żeby je zobaczyć :wink:

Odpowiedz
des...des.des....ech...

desjudi napisał(a):mówiłem w swoim imieniu i nikogo innego. raaany, czy do każdej wypowiedzi (w teorii i praktyce subiektywnej) nalezy dodawać te cholerne "IMHO"?

nie o to chodziło, że IMHO, bo ja AŻ TAK głupi to nie jestem, żeby twierdzić, że mówisz za swoją babcię (pozdrawiamy babcię ;) ) :roll:
Chodziło o stwierdzenie, że "trzeba, bo to LOTR". Co to niby znaczy?
Gdybyś od razu waść napisał to:

Cytat:Bo to LOTR, a LOTR znaczy dla mnie wiele. O wiele więcej niż każdy inny film.

to było by fine, cool, spoko, luz, blues i słone orzeszki w miodowym nadzieniu ;)

Natomiast cytując mi spis dodatków z okładki nie wiem co chcesz osiągnąć. Bo ja się nie pytałem co tam jest, tylko dlaczego uważasz, że jest fajne i że warto to obejrzeć.
Dla przykładu: scenografia i inspiracje "Jak pokazać Śródziemie na dużym ekranie" bardzo mi się podoba gdyż...(tu zdanie podrzędnie złożone ;) )

Cytat:Zabawne, że Mefisto który może sobie te dodatki obejrzeć totalnie je olewa, a ja który nie ma tego wydania, wprost marzę żeby je zobaczyć

WTF? Czy ja o czymś nie wiem? Ostatnio jak sprawdzałem półkę z napisem LOTR to stały tam tylko książki :P

Odpowiedz
czy stwierdzenie:

"skoro znajdą się na to kupcy - to dlaczego nie? chętnie obejrzałbym w wolnej chwili. bo to LOTR."

...implikuje istnienie jakiegokolwiek przymusu doceniania LOTRa przez inne osoby niż ja sam? Jesli tak, to bardzo przepraszam za tak chamskie naruszenie przestrzeni prywatnej 8)

A podobają mi się te dodatki, gdyż są ogromnie ciekawe i mówią wiele o twórcach i samym filmie. LOTR stał się dla owych twórców czymś wyjątkowym z wielu względów np. pietyzm, z jakim podchodzili do każdego ze szczegółów jest niesamowity. I takiego podejścia do realizacji nie potrafię nie docenić.

[/i]

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):WTF? Czy ja o czymś nie wiem? Ostatnio jak sprawdzałem półkę z napisem LOTR to stały tam tylko książki :P
Wydawało mi się że je masz :D

Odpowiedz
Ekhem, dlaczego nikt nie krzyczy z powodu reklam przed Labiryntem Fauna? Wprawdzie przesuwalne, ale tragiczne :( A zadowolony z zakupuku 2 płytówki jestem bardzo. Teraz czekam na Death Proof w metal boxie.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
nikt nie krzczy, bo to temat o dodatkach na dvd.

Odpowiedz
Snuffer napisał(a):Ekhem, dlaczego nikt nie krzyczy z powodu reklam przed Labiryntem Fauna?
Dlatego takie to tanie :cry:

Odpowiedz
des napisał(a):nikt nie krzczy, bo to temat o dodatkach na dvd
w innych tematach też nie krzyczą ;)
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon