Dodatki na DVD
desjudi napisał(a):czy stwierdzenie:

"skoro znajdą się na to kupcy - to dlaczego nie? chętnie obejrzałbym w wolnej chwili. bo to LOTR."

...implikuje istnienie jakiegokolwiek przymusu doceniania LOTRa przez inne osoby niż ja sam? Jesli tak, to bardzo przepraszam za tak chamskie naruszenie przestrzeni prywatnej 8)

wybacz, ale w danym kontekście brzmiało to raczej, jak "oglądaj, bo to LOTR!". Poza tym chodziło o dodatki, nie o sam film, co tylko uwydatnia to wrażenie.

Cytat:A podobają mi się te dodatki, gdyż są ogromnie ciekawe i mówią wiele o twórcach i samym filmie. LOTR stał się dla owych twórców czymś wyjątkowym z wielu względów np. pietyzm, z jakim podchodzili do każdego ze szczegółów jest niesamowity. I takiego podejścia do realizacji nie potrafię nie docenić.

lepiej - fenk juł 8)

Cytat:Wydawało mi się że je masz

gdyby tak było, to bym poszedł oglądać, a nie forumował się tak :twisted:
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
z dodatkow najbardziej chwale sobie:
- sceny usuniete i inne alternatywne zakonczenia
- zwiastuny
- plakaty
- teledysk do filmu
- gagi z planu

making of, wywiady niespecjalnie mnie kreca, o komentarzu nie wspominajac.

Odpowiedz
U mnie podobnie jak u Tomaszka. Z opcji "komentarz" nie skorzystalem chyba nigdy.

Odpowiedz
ja w sumie raz skorzystałem - to cholera wkręca (tj jeśli gadają z sensem i ciekawie), ale trzeba mieć na to wybitnie humor i czas jednak - niemniej uważam to za standart równy dostępowi do scen :D

Odpowiedz
Mefisto napisał(a):na jakiego wała mi 10 godzin dodatków, z których NIC nie wyniosę

W przypadku Trylogii Pierścienia choćby po to, żeby wybić z głowy Tobie i reszcie ludzkości słowo "komputer" (a.k.a. angielska wóda :) ), jako jedyną siłę sprawczą efektów w tych filmach. Bo serce mi krwawi, jak słyszę, że wszystkie efekty u Jacksona to cyfra, massive, motion capture i blue screen. Z dodatków można się dowiedzieć, jak potężną robotę wykonała Weta Workshop, budując ogromne modele wielu miejsc akcji, które dla laików są równie cyfrowe jak Gollum.
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
możesz mi wybijać - nigdy nie twierdziłem, że wszystko tam jest za pomocą komputera :P Twierdziłem jedynie, że to co komputerowe jest w większości (dla mnie) sztuczne i żadne dodatki tego nie zmienią :D
Bo akurat to gdzie dali miniaturę, gdzie cyfrę, a gdzie kukły to mogę powiedzieć bez dodatków ;)

Odpowiedz
Chwała Ci za to, ale nie obrzydzaj edukacyjnych walorów dodatków dla ludzi, którzy nie są takimi mózgowcami :D
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
nie obrzydzam ;) chciałem tylko, co by mnie ktoś przekonał do brnięcia przez 10-godzinny materiał, gdzie sam film trwa już dobre 3-4 (zależnie od wersji) godziny ;)

Odpowiedz
Trzy przykłady fajnych dodatków (pierwsze, które wpadły mi w ręce):
Trainspotting 2 DVD :
teaser filmu, zwiastun filmu, niewykorzystane sceny, "making of" - za kulisami filmu, galeria zdjęć, migawki z Cannes - premiera filmu, Trainspotting w czasie (wywiad ze scenografem, twórcy o filmie po latach, nagrania ścieżki dźwiękowek do filmu, twórcy filmu o muzyce), wywiady (Irvin Welsh, John Hodge, Danny Boyle, Andrew Macdonald), "Igła" - materiał specjalny;

Gangi Nowego Jorku 2 DVD :
zwiastun, teledysk U2, O filmie, O produkcji, Kostiumy, Scenografia, Rys historyczny, B-Roll (dodatek ukryty), Wywiady (DiCaprio, Diaz, Neeson, Scorsese, Day-Lewis)

PotC: Klątwa Czarnej Perły 2 DVD:
"Morska opowieść" - jak powstawał film, Wizyta na planie filmowym, Dzienniki (Fotograficzny dziennik producenta, Dziennik pirata, Dziennik pokładowy statku), "Pod pokładem" - interaktywna historia piratów, Sceny usunięte, "Serenada księżycowa" - rozwój sceny, Galeria zdjęć, Piraci w parkach atrakcji + na pierwszej płycie komentarze.
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
Eorath napisał(a):teledysk U2

To zapewne najciekawsze na płycie :twisted: Swoją drogą to największy plus tego filmu 8)

Odpowiedz
W "Truposzu" (Dead Man) Jima Jarmusha, wydanym przez Solopan, w dziale "Dodatki / Extras" znajduja sie... polskie napisy. Nadmienic musze ze znajduja sie one tam i tylko tam. Inaczej film odtwarza sie w wersji oryginalnej.

To sie nazywa miec szeroki gest.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon