Drive
Film opowiada o przygodach kolesia, który będąc uzdolnionym kaskaderem samochodowym, dorabia na boku jako kierowca do wynajęcia, przy czym żeby nie było, facet nie rozwozi dewot na kółka różańcowe ani spasionych polityków na bankiety. Dzisiaj przypadkiem natrafiłem na dwa klipy z tego filmu i momentalnie zapragnąłem go obejrzeć. Klipy są zajebiste, oferują wszystko, co lubię, czyli "mannowski klimat" oraz pomarańczowe słoneczko ogrzewające kadry swoim gęstym jak miód światełkiem. Reżyseruje facio od "Pushera".

W rolach głównych Ryan Gosling, Bryan Cranston, Ron Perlman oraz jakaś babeczka, której nazwiska nie kojarzę :)

Odpowiedz
Obok "Tree of Life", to najbardziej oczekiwany przeze mnie film z Cannes.

Cytat:Reżyseruje facio od "Pushera".

A także od dobrego "Bronsona" i cienkawego "Valhalla Rising". Mam nadzieję, że "Drive" będzie raczej przypominać ten pierwszy.

Odpowiedz
Poziom napięcia w powyższej scenie jest zaskakująco wysoki. Jeśli cały film będzie na podobnym poziomie, to wskoczy na szczyt mojej listy "must see". No i dobrze będzie ponownie zobaczyć w akcji Goslinga, bo mam do gościa sentyment.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
No proszę, Refn dostał nagrodę za reżyserię "Drive" w Cannes.

http://www.filmweb.pl/news/CANNES+Z%C5%82ota+Palma+dla...+%22Tree+of+Life%22-73915

Odpowiedz
Tęcza 
A tutaj drugi, spokojniejszy bardziej stonowany i pogodny klip, o którym chyba Mental wspominał:

W obu klipach bardzo podobają mi się zdjęcia i jak Los Angeles zostało ukazane. I choć nie znam dobrze tego miasta, to jednak oglądając ten drugi klip od razu przypomniał mi się "Terminator 2" i znany pościg. To musi być ta sama lokalizacja.

A tutaj plakat:

[Obrazek: driveposter1.jpg]

/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Muzyka też taka trochę w stylu 80s. Jeszcze bardziej nakręciłem się na film.
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
Ja tylko przypominam, że reżyseruje pan od Valhalla Rising na który też wielu się napaliło :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Ja się napalałem i nie zawiodłem, więc wszystko jest ok :)

Poza tym to Winding Refn jest chyba bardziej znany z trylogii Pusher, która jest podobno świetna, a w którejś recenzji z Cannes przeczytałem coś w stylu, że czuć dokładnie tą samą rękę reżysera, tylko większy budżet.

Odpowiedz
Lawrence napisał(a):I choć nie znam dobrze tego miasta, to jednak oglądając ten drugi klip od razu przypomniał mi się "Terminator 2"

Terminator 2 - ok.
Ale zapomniałeś jeszcze o... TO LIVE and DIE IN LA!
Scena przejazdu kanałem burzowym z podlinkowanego klipu od razu skojarzyła mi się z tym arcydziełem X Muzy:

Odpowiedz
obejrzałem tylko pierwszą zalinkowaną scenkę, nie będę oglądał reszty bo mi się nie chce - i tak wiem że film będzie dobry, a przekonała mnie właśnie scena z pierwszego posta. zapowiada się intrygująca i trzymająca w napięciu akcja.

Odpowiedz
Motto książkowego bohatera:

I don't take part,
I don't know anyone,
I don't carry weapons.
I drive.

Fajne, trzeźwe i dobrze skalkulowane.

Ogólnie maga się podjarałem tym filmem, a jeszcze pięć dni temu nic o nim nie wiedziałem.

Odpowiedz
Tak w ramach oczekiwania inny plakat jaki znalazłem w necie:

[Obrazek: Drive-Poster.jpg]
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
epa jest
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
From the producer of "Wanted".

W tym epy nie ma.

Odpowiedz
Nie ma za grosz.

Odpowiedz
Etam, to nic nie znaczy. Refn za byle gówno by się nie zabrał.

Odpowiedz
Nikt nie twierdzi inaczej. Hasełko From the producer of "Wanted" to wabik na pokemony i inne bakłażany, które wyszły z reaktora w Czarnobylu.

Odpowiedz
Jesli chodzi o marketing tego filmu, to mnie martwi inna rzecz. Udzial Drive w konkursie festiwalu w Cannes. Co jak co, ale rasowa sensacja pasuje do Cannes jak piesc do nosa. A tu jeszcze nagroda dla rezysera. Albo wiec jest cos z tym filmem nie tak, albo z Cannes.

Jeszcze inna rzecz: Refn. Niby dobrze rokujacy rezyser, bo tworca Pushera. Ale jesli spojrzec na jego cala filmografie to jednak wiecej w niej gowien niz porzadnych filmow.

Odpowiedz
więcej gówien? na 8 widziałem 5 [przede mną Bleeder, Fear X i Drive]. I są co najmniej niezłe.

Drive
Valhalla Rising 8/10
Bronson 9/10
Pusher 3 7/10
Pusher II 6/10
Fear X
Bleeder
Pusher 9/10

Odpowiedz
Cytat:Jesli chodzi o marketing tego filmu, to mnie martwi inna rzecz. Udzial Drive w konkursie festiwalu w Cannes. Co jak co, ale rasowa sensacja pasuje do Cannes jak piesc do nosa. A tu jeszcze nagroda dla rezysera. Albo wiec jest cos z tym filmem nie tak, albo z Cannes.

Znając Refna, to z pewnością nie jest "rasowa sensacja".

Cytat:Jeszcze inna rzecz: Refn. Niby dobrze rokujacy rezyser, bo tworca Pushera. Ale jesli spojrzec na jego cala filmografie to jednak wiecej w niej gowien niz porzadnych filmow.

Dobrze rokujący to on był właśnie na etapie "Pushera". Teraz to dojrzały twórca, z własnym stylem, kręcący mega klimatyczne filmy. Co do tych gówien, to najsłabszy film Refna, "Valhalla Rising", oceniłem na 5/10, więc podzielam zdanie desjudiego - facet nie nakręcił jeszcze słabego filmu.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon