Drogówka (2013) reż. Wojciech Smarzowski
"Ciunek napisał(a):proszę Cię, oglądałeś ten film?
No wiesz, ze dwóch bohaterów/dwa grzechy to bym potrafił przyporządkować, ale szkopuł w całej reszcie którą wymieniłeś :p

Nie wiem czy w ostatecznej wersji filmu wszystko dzieje się w ciągu tygodnia(bo chyba trochę dłużej), ale tytuł 7 dni byłby o wiele lepszy, pewnie dlatego, że nic gorszego od Drogówki nie idzie wymyśleć.

Odpowiedz
Ten nowy przełożony na odprawie mówi, że mają za sobą 7 trudnych dni.

Odpowiedz
(03-02-2013, 20:29)Mierzwiak napisał(a): A co powiedzieć o autorach plakatu?

Że chyba ich pojebało. ;) Nie jest jakoś niebywale źle ale czekam, aż jakiś film Smarzowskiego dostanie plakat równie dobry jak ten do Domu złego.

Odpowiedz
The 7 Day Theory. Smarzowski będzie mógł skleić piątkę z Tupacem.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
zauważcie, że nawet zmieniony tytuł nie jest dłuższy niż cztery sylaby.

małżowina - 4 sylaby
kuracja - 3
wesele - 3
dom zły - 2
róża - 2
drogówka - 3
anioł - 2

gdyby zlecić nadawanie tytułów polskim dystrybutorom, film pewnie nazywałby się: "wszystko co chcielibyście wiedzieć o drogówce, ale boicie się zapytać, historia prawdziwa"

Odpowiedz
Jestem niedawno po seansie filmowym, nie zawiodłam się. Smarzowski jest moim zdaniem najlepszym reżyserem ostatnich lat, żałuję, że tak późno zaczął tworzyć. Co do filmu rewelacją, mogę podpisać się pod waszymi recenzjami. Doskonale przedstawiony problem polskiej policji - pracy jedynie nad statystykami, umywaniu rąk przy sprawach niebezpiecznych i skomplikowanych.
blanka, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Feb 2013.

Odpowiedz
"Drogówka" to młodszy, słabszy brat "Psów". Czy dużo słabszy? Dowiecie się we wtorek w Urwanym Filmie! :P
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Będziecie najebani w tym "urwanym filmie"? Pasowałoby to do omawianego filmu? ;)

Odpowiedz
Powiem tak zaraz po Psach i Długu najlepszy polski film jaki widziałem :>
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
(06-02-2013, 23:33)Juby napisał(a): Będziecie najebani w tym "urwanym filmie"? Pasowałoby to do omawianego filmu? ;)
Mylne wrazenie jest takie, ze nagrywamy pijani. Prawda jest taka, że jestesmy pijani zawsze pomiędzy nagrywaniem. Będziemy pili maślanke pewnie przy nagrywaniu znow!

Odpowiedz
No przecież w tym przypadku aż się prosi o to, żebyście byli pijani. Nie mówię, żeby od razu prostytutki, ale jak nie będziecie pijani to przestaje Was oglądać.;)

Odpowiedz
No to chociaż niech pozdrowią jakąś Szybką Zochę czy inną osobiście znaną kurtyzanę ;)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Smarzowski znowu uderza z grubej rury w polskie piekiełko i wychodzi z tego obronną ręką. Dobry film. Jako, że zgadzam się z przedmówcami, nie będę się rozwodził na tematy techniczne, scenariusz czy aktorstwo – wszystko jest miodne.

Bardzo mi się podoba, że Smarzowski próbuje zasiać w widzu ziarno niepewności. Prawda czasu, prawda ekranu chciałoby się napisać. W dobie kiedy ludzie związani z władzą, z ciemnymi interesami, znający jakieś tajemnice, co rusz popełniają samobójstwa, giną w dziwnych wypadkach, takie kino, głośno i otwarcie mówiące o tym co się dzieje, jest niemalże ewenementem. Najlepsze w tym wszystkim, że film produkowała między innymi Agora – czyli właściciel największej polskiej gadzinowy. Nie pierwszy raz mam wrażenie, że Smarzowski jest wentylem bezpieczeństwa polskiego kina – lemingi mają TVN, „niewierni” dostali Wojtka i niech siedzą cicho ;)

Chyba czas na porządne spoilery ;)

Sam stawiam film na równi z „Domem Złym”, miejscami miałem wrażenie, że to bez mała „Dom Zły 2”. Nie jest to oczywiście wada. Z kwestii formalnych, początek filmu istotnie jest mocno chaotyczny i nieczytelny. Na szczęście wszystko potem się klaruje, ale mimo wszystko – można to było zmontować bardziej zrozumiale, bez uszczerbku czy „spoilerowania” reszty filmu.

Ode mnie 8/10.

P.S.
Jak głupim trzeba być, żeby iść na nowy film Smarzowskiego, i oczekiwać komedii? Ręce opadają czytając komentarze na necie. Debilna kampania reklamowa zrobiła swoje. Kwiatek wybrany:

Cytat:Nie widzę za wielkiego sensu w tym filmie - może coś nie tak z moim gustem- ale mało śmieszne, przerabiane tysiąc razy żarty, seks, dziwki i alkohol to już mało interesujący temat. W dodatku irytujący sposób reżyserii.

Mózg rozj*bany.

Odpowiedz
Motywu z butem nie zauważyłem. Rzeczywiście fajny a takich smaczków jest zapewne więcej. Co do bunga bunga to też zwróciło to moją uwagę i moim zdaniem dużo fajniej byłoby gdyby Smarzowski...
Co do chaotycznej formy narracji to moim zdaniem nie utrudnia ona śledzenia historii a jedynie trochę dystansuje nas od głównego wątku. Bo sam w sobie ten chaos jest fajny i sprawnie podany. Stopniowo wyłania się z niego coraz więcej szczegółów, tak jakbyśmy trzeźwieli wraz z głównym bohaterem.

Odpowiedz
(07-02-2013, 15:33)zdarteglany napisał(a):

Nie wspominałem o tym, bo była to dla mnie oczywista oczywistość (a motyw zajebisty). Ja z kolei nie wiem, czy ktoś wychwycił, że...

Odpowiedz
Odnośnie zakończenia:
(07-02-2013, 15:33)zdarteglany napisał(a):
Dlaczego głowę widza?

(07-02-2013, 18:51)Juby napisał(a):
No tego akurat trudno nie zauważyć, bo ujęcie jest tak kurewsko długie, że aż czeka się na wybuch bomby i "Summer in the city". Ale nie wiedziałem kogo konkretnie zabierają, ani dlaczego. Może ktoś to wyjaśnić?

Cytat:
No to może być po prostu taki zwrot. Mój kumpel nazywa chłopaka swojej siostry "szwagier", więc wiesz. Moze to byc po prostu nie wiem kurtuazyjne. :)

Odpowiedz
@Juby

@Crov

Odpowiedz
(07-02-2013, 19:15)zdarteglany napisał(a):

Odpowiedz
Ależ zajebisty, ZNAKOMITY film!

Nie "jak na polskie warunki", ale po prostu. Smarzowski to twórca, którego filmy na każdym poziomie przewyższają większość tego, co wydalają z siebie inni rodzimi filmowcy. Scenariuszowo, aktorsko, realizacyjnie (forma "Drogówki" jest DO-SKO-NA-ŁA), reżysersko - obojętnie. Wybierzcie sobie dowolny aspekt "Drogówki", a okaże się, że inni do tego poziomu nie dorośli, albo jest dla nich nieosiągalny.

Bardzo prosta, ale zgrabna, świetnie rozpisana intryga z końcowym ciosem prosto w ryj widza (bądźmy szczerzy - że TO się stanie było oczywiste, ale JAK to się stało... chciałbym zobaczyć swoją minę), cała masa genialnych dialogów/scen/momentów i ten charakterystyczny dla Smarzowskiego syf, który wcale nie jest przesadzony. To wszystko jest tak wiarygodne, że momentami - w czym pomaga oczywiście forma - ogląda się to niemal jak dokument.

9/10

Odpowiedz
Film jeszcze w kinach czy już na torrentach? ;)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon