Dzieciaki a filmy
Dla tych co widzieli w całości "Inferno". Czy faktycznie film jest jakiś specjalnie brutalny? A pytam, bo po jednym z seansów jedna 40-letnia blondyna podchodzi do mnie i burzy się, iż na film przeznaczony od 15 lat wpuszczono 6-letnie dziecko. Film który momentami jest brutalny (aha, bo uwierzę. W PG-13?) i są jeszcze sceny seksu (były takie? :)).

No to kieruję babsztyla do pani kierownik i znowu dramatyzuje. A kierownik mówi, iż kino nie ma prawa odmówić sprzedania klientowi i to widz decyduje, na jaki seans weźmie szkraba swego, nawet jeśli będzie potem żałować. Ot, chcącemu nie dzieje się krzywda ;). 

Oczywiście blondyna w lament, no jak to? Nie ma jakichś regulacji, bo ona w Niemczech nie została wpuszczona z 4-letnim dzieckiem na film przeznaczony od 6 lat. I powinno być tak w Polsce.

A ja miałem wywalone na jej lament, pamiętając, iż dzień wcześniej osobiście wpuszczałem wpuściłem na seans "Wołynia" dwoje ok. dziesięcioletnich dzieciaków z ich matką (nazywającą ich małymi historykami). I nie robiłem problemów, mimo zdziwienia i chęci spytania "jesteście pewni, iż to odpowiedni dla was film?"  

Odpowiedz
Obejrzane: Jurassic World, Indiana Jones I-III, dwie części Winnetou, Godzilla Emmericha, Superman I i II.

Z Jonesów najbardziej podeszła Świątynia, a i mnie w towarzystwie dziecka oglądało się ją znacznie lepiej niż zazwyczaj, to samo się tyczy starych Supermanów - idealne filmy do wprowadzania dzieciaków w świat filmowych superbohaterów. Co ciekawe, mimo że jedynka trwa dobrze ponad 2h, nie było żadnych momentów znudzenia (te się za to trafiły przy Ostatniej Krucjacie). Moment gdy Superman po raz drugi wchodzi do komory, w której poprzednio stracił moce - mina córy, to napięcie i wyczekiwanie, a potem szeroki uśmiech, gdy się okazuje, co się stało - bezcenne :)
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Ostatnio obejrzałem jeden odcinek "13 Posterunku" (dokładnie ten, gdzie wycieczka szkolna odwiedzała posterunek).

I teraz do mnie dociera, dlaczego niektórzy dorośli się burzyli, że dzieci to oglądają (pamiętam jeden tekst w stylu: "bo za późna pora").

Kurde, już pomijam postać prostytutki, ale są przekleństwa (w w/w odcinku jeden dzieciak mruczy "a dupa"), dwuznaczne sytuacje i kilka sytuacji niepoprawnych z dzisiejszych standardów. Oczywiście jako bachor nie zauważałem tych podtekstów, czyli dorośli jak zwykle przesadzają.

Odpowiedz
Bibliomisiek napisał(a):potem namówiła mnie na "Szczęki" (- Tato, a mogę z wami obejrzeć "Szczękiego"?),

Też zaliczyliśmy z córą. Obejrzała z zainteresowaniem całość, raz krzykneła mi nad uchem (ujęcie z ręką w trakcie sekcji) i pod koniec ze dwa razy schowała się na chwilę pod koc (scena z klatką i zejście Quinta), ale poza tym luzik (scena z głową po niej spłynęła), a jak się dowiedziała, że mam na półce drugą część, to trzeba było i ją zobaczyć, z tym, że ten film ma duzo gorsze tempo i w pierwszej godzinie były "momenty kryzysowe" (znudzenie), a całość została podsumowana: "to nie był najlepszy film na świecie", a na pytanie czy pierwszy był pokiwała twierdząco głową :) Coś czuję, że teraz spróbujemy "Pojedynek na szosie".

Ostatnio także powtórka Supermana I & II (bez znudzenia, jak za pierwszym razem), a w międzyczasie także kolejne powtórki Batmanów Burtona, Schumachera i wszystkich Spider-Manów. Było też pierwsze Transformers, ale średnio z odbiorem i sequele już sobie darowaliśmy.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Czy drastyczniejsze filmy spływają po dzieciach to nie wiem, sama pamiętam, jak obejrzałam jako dziewczynka ,,Szósty zmysł" i wszystko pięknie, a potem przez tydzień bałam się iść do łazienki w nocy, bo wydawało mi się, że widzący w kuchni bluszcz to wisielec :D Chyba wszystko zależy od wrażliwości dziecka. W ogóle wydaje mi się, że ograniczanie mediów to nie kwestia brutalności czy ,,wyuzdania" niektórych scen, a tego, że młody mózg rozleniwia się, cały czas obcując jedynie z ruchomym, łatwym w odbiorze obrazem. Ja na przykład zupełnie nie nie rozumiem sadzania dziecka, które jeszcze nic nie rozumie, przed ekranem. Naukowcy stwierdzili, że nie ma czegoś takiego jak edukacyjna telewizja dla malutkich dzieci - znalazłam na ten temat zgrabny artykuł dla zainteresowanych, tylko że po angielsku: http://healthland.time.com/2011/10/18/why-educational-tv-for-babies-doesnt-exist/ Starsze dzieci niemające problemów z koncentracją - proszę bardzo, kino (na przyzwoitym poziomie) może je tylko ubogacić.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon