Dziwne czasy
Wreszcie.:) Ufff...

[Obrazek: 12072789_10201017852206150_1716111896744...e=569F8D1D]

Kup ebooka lub pobierz darmowy fragment: http://www.legimi.com/pl/ebook-dziwne-czasy-michal-puczynski,b119336.html

PEŁNA KSIĄŻKA - TYLKO 6,90!

Dziękuję wszystkim zaangażowanym, zwłaszcza Patyczakowi i Hunterskiemu, za pomoc w organizacji tego wydania. Niczego mu nie brakuje: ma profesjonalną redakcję i korektę, ilustracje pięciorga artystów, profesjonalny skład. Z linku wyżej możecie pobrać darmowe fragmenty i pełną wersję.

A jeśli nie macie 7 zł na zbyciu - piszcie na PW. A teraz krótka prezentacja.

Przebiegły biznesmen Frank Palmer staje na krawędzi bankructwa, gdy na jego działce inwestorskiej pojawia się zabójcza narośl.

Szukając wyjścia z sytuacji, Frank poznaje miejską legendę, według której narośl jest inteligentną formą życia. Podobno można się z nią porozumieć, otwierając umysł za pomocą narkotyków.

Zdesperowany Frank łączy siły z Kruczkiem – dilerem nielegalnych używek i samozwańczym specjalistą od spraw nadprzyrodzonych. Razem spróbują dowiedzieć się, czym jest narośl i jakie ma zamiary wobec ludzi, oraz poznać jej słabe punkty.

Z recenzji mojej poprzedniej książki:

"Fantastyka wydaje się być dla Michała Puczyńskiego jednak tylko punktem wyjścia, jego opowiadania mają zdecydowanie głębsze przesłanie. Pokazują one bez czarów jaka jest ludzka natura i w jaki sposób człowiek myśli i się zachowuje. Wszystko przedstawione jest niezwykle wiarygodnie i naturalnie – czytelnik nie ma żadnych wątpliwości, że ludzie postępują właśnie w taki sposób, jak opisano". - Ewa Morzyk, Bestiariusz.pl

"Każde opowiadanie to moim zdaniem majstersztyk krótkiej formy – ciekawie napisane, zwięzłe i godne zapamiętania. Myślę, że każdy z autorów chciałby dysponować podobną celnością spostrzeżeń zawartą w niewielkich objętościowo utworach". - Konrad Fit, Fahrenheit.net.pl

"Miejmy nadzieję, że Michał Puczyński wyda jeszcze coś w podobnym stylu – brakuje nam w księgarniach świeżych, przyjemnych książek, pisanych bez zadęcia i z pomysłem". - Dagmara Trembicka-Brzozowska, Gildia.pl

Ilustracja by Huntersky:

[Obrazek: 11065605_10201017852406155_9561689700715...e=568F43C4]

Zapraszam raz jeszcze: http://www.legimi.com/pl/ebook-dziwne-czasy-michal-puczynski,b119336.html

Odpowiedz
Na zachętę:

trochę fantastyki...

[Obrazek: Dziwne_czasy_narosl.jpg]

i trochę spraw przyziemnych:

[Obrazek: Dziwne_czasy_frank.jpg]

Odpowiedz
Tak, wiem, że mnie ignorujesz, ale wiem też, że na pewno to przeczytasz, więc...

Fajna graficzka (szacunek, Huntersky), spoko okładka, powiedzmy że treść z lekka intrygująca nawet jesli zupełnie nie moje klimaty (mówię o dwóch powyższych skrawkach tekstu) ale... seriously?
Zacząłbym od wyjustowania tekstu bo coś takiego jak widać powyżej wali trochę amatorką i na pewno nie zachęca do czytania. Nawet teksty wrzucane na NF są gnojone za taką formę. Aż z ciekawości sprawdziłem czy to może norma wśród ebooków (których nie czytam), ale nie, jakoś inne teksty wyglądają "po bożemu".

PS. te trzy połowy to miał być żart? Bo zastanawiam się, jak to będzie odbierane. Gdyby to wsadzić w usta bohatera, spoko, ale w narracji z lekka wątpliwe się wydaje.
Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Tekst dostosowuje się do rozmiarów ekranu, justowanie zależy od aplikacji. W tej, w której zrobiłem screen, takiej opcji nie ma. Generalnie w ebookach, jak czytam, zaleca się taki układ, bo justowanie często rozwala tekst i utrudnia pytanie (zbyt duże przestrzenie między wyrazami). Ale co kto lubi.

W każdym razie: skład robił gość odpowiedzialny za skład w wydawnictwie, więc ufam, że wie, co robi.

Odpowiedz
Opis brzmi jak miks Philipa K. Dicka i Junji Ito :P Czyli generalnie jest moje zainteresowanie.

Odpowiedz
Ściągnąłem fragment, wrzuciłem w calibre i jest dokładnie to samo, co widać na powyższych próbkach, podczas gdy kilka innych fragmentów z innych książek, wziętych z tej samej strony, a także samodzielnie zrobione e-booki z moich powieści, które rozdawałem znajomym wyświetlają mi się "normalnie", z ładnie wyrównanym tekstem (nie zauważyłem w żadnej z tych próbek, żeby występowały problemy o jakich wspominasz).

Odpowiedz
Hm, skontaktuję się ze składaczem. Jeśli to wpadka, podmienię plik do ściągnięcia na poprawiony.

Odpowiedz
Wiesz, nie twierdzę, że to koniecznie wpadka (poza tym na ebookach się nie znam), ale sam bardzo nie lubię tekstu w takiej postaci, a jeśli dobrze pamiętam, po raz ostatni zetknąłem się z czymś takim w...

Odpowiedz
Spoko, dobrze że zwróciłeś uwagę. Wytyczne były proste: ma być full pro.:) Kasa poszła, więc ma być pro.

P.S.
Albertino: ściągaj, próbuj.:)

P.S.2
Gieferg, pobrałeś darmowy fragment z Legimi? Możesz to próbnie zrobić (albo ktoś inny)? Chcę coś sprawdzić w panelu użytkownika.

Odpowiedz
Pobrałem jakiś czas temu (a przed sekundą raz jeszcze)

Odpowiedz
Dzięki. Po odświeżeniu wyzerowało mi statsy (w tym sprzedaż, pobrania fragmentów) i jestem trochę... zbity z tropu.

Odpowiedz
Masz jakiś zobowiązujący Cię układ z LEGIMI? Jeśli nie, to w sumie warto by było pomyśleć o udostępnieniu eBooka w innych, bardziej popularnych księgarniach internetowych. Od siebie (i w sumie na drodze prywaty, bo tylko w trzech, które za chwilę wymienie kupuję, z uwagi na obsługę płatności PayPal) polecam Woblink, Virtualo i Publio. Zresztą te trzy są chyba najbardziej popularne pośród czytelników preferujących eBooki. Przyznam, że miałem już Twoje "Dziwne czasy" w koszyku na Legimi, ale przy płatności okazało się, że musiałbym założyć konto w kolejnej firmie (dotąd mi nie znanej, notabene) obsługującej płatności on-line i spasowałem. Tak więc, jeśli nie masz jakiegoś cyrografu, zorientuj się w możliwościach udostępnienia gdzieś jeszcze. Stracić na tym raczej nie stracisz, a zyskasz szersze grono odbiorców. Kurde, miałem chrapkę na Twoją powieść na ten weekend... :)

EDIT: W ogóle dziwne to LEGIMI na stronie z głownej wielkimi bukwami stoi, że obsługują PayPal, a przy próbie kupienia czegoś, czy nawet zasubkskrybowanie tego ich śmiesznego abonamentu takiej opcji płatności nie ma.
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Nie mam układu, ale wiem że Legimi nie wymaga ISBN (którego pozyskanie oznacza trochę uciążliwości, które nie są potrzebne do niczego). Ale dzięki za podpowiedź, zobaczę warunki tych serwisów.

Odpowiedz
Gieferg:

"jeszcze pół roku temu tworzyliśmy książki wyłącznie z tekstem wyjustowanym, od pewnego czasu czytelnicy wolą mieć tekst formatowany do lewej krawędzi, a to dlatego, że w wyjustowanym tekście tworzą się dziury między słowami i ciężko czyta się publikacje (zależnie od czytnika, telefonu, tabletu)".

Odpowiedz
Nie ogarniam. Mnie by krew zalala gdyby mi kazano cos takiego czytac :) A problem odstepow rozwiazuje zainstalowanie wtyczki hyphenation w Calibre.
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Naprawdę aż tak źle to wygląda?

[Obrazek: image.jpg]

Zresztą - Ty korzystasz z Calibri, inni nie. Facet zna swoją platformę i jej klientów, więc wolę zrobić dobrze większości. Jeśli chcesz, mogę przeformatować specjalnie dla ciebie.:)

Odpowiedz
Ja bym zażądał zwrotu kasy, jakbym coś takiego zobaczył :)
No ale mniejsza z tym, czytnika nie mam, na kompie nie czytam, więc mną się nie przejmuj.

Odpowiedz
Gieferg, ale wiesz, że możesz sobie przeformatować taki plik nawet we własnym zakresie?:) Dla ciebie to powinna być zaleta - coś jak własna wersja montażowa filmu.

Odpowiedz
Cytat: a to dlatego, że w wyjustowanym tekście tworzą się dziury między słowami

Hmm, a ci od ebooków nie słyszeli o dzieleniu wyrazów? ;)

Odpowiedz
Gief, ja nie wiem, ja się nie znam, prawdę mówiąc nigdy wcześniej nie czytałem ebooka - ale widzę w wielu miejscach netu opis tego problemu, że na różnych urządzeniach różnie to wygląda i po prostu tak jest bezpieczniej. Facet pracuje dla wydawnictwa i robi co robi od dawna, więc mu wierzę.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości