Elysium (reż. Neill Blomkamp) 2013
Pierwsza oficjalna fotka:

[Obrazek: matt-damon-elysium-first-look.jpg]

nic ciekawego...

Odpowiedz
Dokładnie, nic ciekawego, daję 3/10

;)

A teraz serio: misie podoba.

Odpowiedz
Bardzo dobra fotka, spoko giwera. No i Damon mi tu wyglądem zdecydowanie pasuje, w Eurotrip wyglądał podobnie :)
koronex1989

Odpowiedz
Damon łysy, z wąsem i hardkorową s-f giwerą? 10/10

Odpowiedz
Bardzo fajne, troche niepokoi mnie opis fabuły, ale powinno być dobrze, bo mam po prostu ochotę na obejrzenie jakichś fajnych akcyjek nakręconych przez Blomkampa :)

Odpowiedz
Vydmo.

Odpowiedz
Dobra fota. Czuć klimat s-f akcyjniaka. No i intryguje mnie logo na gunie - ciekawe, czy to właścicieli tej korporacji Damon będzie zdejmował z ich własnej broni :)

Odpowiedz
po cholerę tego drewniaka wziął do filmu? już bym wolał by główną rolę zagrał ten sam gość, co był w "Dystrykcie".

Odpowiedz
simek napisał(a):troche niepokoi mnie opis fabuły

Niepokoi to mało powiedziane.

Odpowiedz
Jak przeczytałem opis fabuły to się trochę zawiodłem. Podział klasowy w filmach, szczególnie tych fantastycznych był często pokazywany. A i tak "Metropolis" bije wszystkoe na łeb na szyję.
Mimo to liczę, że będzie się to dobrze oglądało.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Czerwone sztandary załopoczą pod koniec? Damon to prominentny lewacki aktywista w Holly, może u Blomkampa stanie na czele Ludowego Frontu Wyzwolenia Wszechświata? ;)

A bardziej serio: podziały klasowe to rzeczywiście wątek przewijający się przez całą historię sci-fi. Aktualnie jesteśmy świadkami załamania kilku paradygmatów, które przez ostatnie dziesięciolecia uchodziły za dogmaty, i stąd będziemy także świadkami wysypu utworów w rodzaju "1% vs 99%", "samotny bohater cierpiący za miliony katusze" etc. Poglądy tego typu nie są nowe. Przeciwnie, od czasu wskazania odpowiedzialnych za "odpalenie" kryzysu finansowego w 1873 roku, cieszą się one nieustannie sporym wzięciem. W najpopularniejszej wersji "wiodące instytucje finansowe" (polit-poprawne określenie klasy bogatych burżujów) występują jako "finansjera z Wall Street" albo po prostu jako "żydowscy bankierzy". Gdy Wilhelm Marr w swoim słynnym pamflecie pytał, kto w Niemczech wzbogacił się na kryzysie, odpowiedź była prosta: "Żydostwo, reprezentowane przez garść żydowskich bankierów; semickie maklerstwo". Dziś taki bezwstydnie szczery pamflet jest już raczej niemożliwy, ale modny ostatnio film "Inside Job" (przypominam: Oskar dla najlepszego pełnometrażowego filmu dokumentalnego w roku 2011) spełnia bardzo podobną rolę. I jak sądzę, "Elysium" także spełni.

Odpowiedz
Właśnie czułem że z tym filmem jest coś nie tak...
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Matt Deamon lewackim aktywistą który, wcześniej grał Jasona Bournea agenta który, podczas jednej ze swoich misji się zbuntował i nie wykonał rozkazu, bo nawrócił się i został lewakiem :) :) :).

Odpowiedz
Opis fabuły brzmi trochę jak tajne plany spisku NWO
http://www.filmweb.pl/user/Corn

"Pierdu-pierdu, siala-lala; Braveheart kosmos rozpierdala" - Bucho

Odpowiedz
nie spodziewajmy się cudów po gościu, który murzynów przerobił na kosmitów.

Odpowiedz
Wszystko zależy od tego, jak głęboko Blomkamp zapuści sondę. Z powielanego przez wszystkie portale filmowe lakonicznego opisu fabuły wynika, że będzie to pop-marksizm. Nic nie wiadomo o przyczynach polaryzacji, nie wiadomo, czemu w roku 2159 mamy przeludnienie; nie wiadomo, czemu surowe egzekwowanie prawa antyimigracyjnego miałoby być przyczyną biedy na Ziemi, a luksusu na Elysium (nie widzę związku między jednym a drugim), nic nie wiemy także o innych poczynaniach rządu, który - z tego, co czytam w streszczeniu - ma niby ochraniać bogatych. Jak ochraniać? I czy to oznacza, że u Blomkampa powstał rząd światowy?

Dopóki nie poznam odpowiedzi na choćby część z tych pytań, wstrzymam się z oceną - zwłaszcza, że obok socjalistycznej teorii klasowej istnieje koncepcja libertariańska, która została rozwinięta przez francuskich klasycznych liberałów z kręgu Jean-Baptiste Saya. Blomkamp zamiast w jakiś rodzaj neo-komunistycznej utopii może równie dobrze zabrnąć w rejony przeciwne. I na to po cichu liczę ;)

Odpowiedz
(06-07-2012, 12:59)Craven napisał(a): nie spodziewajmy się cudów po gościu, który murzynów przerobił na kosmitów.
Teraz trzeba rozstrzygnąć, czy rozpatrywać to w kategorii wady, czy zalety.

Poza tym, ludzie, to tylko opis...

Odpowiedz
http://insidemovies.ew.com/2012/10/15/elysium-robocop-cloudy-2-release-dates/

"Elysium" znowu przełożone, tym razem na okres wakacyjny. Oby to już było ostatnie przesunięcie premiery, gdyż przekładają ją częściej niż ja moją pracę magisterską.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Wiecie, co by było zajebiste? Gdyby Elysium rozgrywało się w tym samym świecie, co D9. Gdzieś tam w tle mogłyby łazić krewety. Fajne byłoby takie rozbudowywanie uniwersum s-f w stylu Marvela.:)

Odpowiedz
Byłoby to z dupy. Szczególnie, że Elysium to przyszłość, a przecież za kilka lat w uniwersum D9 Chris wróci z kolegami i spacyfikuje ziemian.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon