Emmy
Jakby ktoś nie zauważył wczoraj rozdano Emmy. Lista zwycięzców prezentuje się następująco:
http://www.imdb.com/emmys/nominations

Kategorie komediowe, biorąc pod uwagę prawie totalne pominięcie Community i Parks & Recreation mnie w tym roku totalnie nie interesowały. Cieszy z kolei wygrana Homeland, bo to najlepszy wśród nominowanych seriali.

Warto też zauważyć, że kolejny rekord pobił Mad Men (który przez ostatnie 5 lat zgarniał statuetkę w głównej kategorii) - 17 nominacji, żadnej wygranej :)

Odpowiedz
Nie przepadałem nigdy za Emmy.

Cryer wygrał z Parsonsem? NPH bez nominacji? "Sherlock" tylko 13 nominacji i żadnej wygranej?

Co to ma być, ja się pytam? A może to ja jakiś inny jestem...

Odpowiedz
Nihil novi sub sole. Jak zwykle. Dobrze, że chociaż nie Fallon prowadził.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Akurat Fallonowi prowadzenie wyszło dużo lepiej niz Kimmelowi.

Też nie jestem do końca zadowolony z wyników i nudzi mnie już trochę dominacja Modern Family. Dobrze, że chociaż w kategorii dramatycznej pojawiły się jakieś zmiany, szkoda tylko, że na rzecz Homeland, który jest praktycznie najsłabszy z całej szóstki (nie widziałem Downtown Abbey). Tak samo zresztą, jak najsłabszy z całej szóstki głównych aktorów jest Damian Lewis. Ale przynajmniej przemowę miał fajną.

Jednej rzeczy nie rozumiem, może ktoś wyjaśni. Dlaczego nie ma seriali Starz wśród nominowanych? Tak po prostu czy nie załapały się terminowo? Wydawałoby się, że taki Boss, lub chociaż Grammar za główną rolę, bądź co bądź zeszłoroczny zdobywca Globa, to kandydaci murowani.

Tak czy siak, powtórzę na koniec to, co powtarzam co roku przy okazji Emmy - uroczystość ogląda się trzy razy lepiej niż oscary. Zwracam przy tym uwagę, że dwie statuetki zgarnął Louis CK i był jednym z bohaterów tego wieczoru - a to trochę tak jakby do oscarów nominowano, nie przymierzając, braci Farrelly. No i podczas jakiej innej ceremonii możnaby oglądać nominowanych w jednej kategorii Costnera, Paxtona, Idrisa Elbę, Cumberbatcha i Woody Harrelsona?

Odpowiedz
(29-09-2012, 21:14)Jakuzzi napisał(a): Dobrze, że chociaż w kategorii dramatycznej pojawiły się jakieś zmiany, szkoda tylko, że na rzecz Homeland, który jest praktycznie najsłabszy z całej szóstki (nie widziałem Downtown Abbey). Tak samo zresztą, jak najsłabszy z całej szóstki głównych aktorów jest Damian Lewis.

Game of Thrones i Breaking Bad miały słabsze sezony, więc przy całym moim uwielbieniu dla tych seriali "cieszy" mnie ich przegrana. Downton Abbey zbierał za drugi sezon mocno przeciętne recenzje. Mad Mena nie oglądam. Z pozostałych dwóch, czyli Homeland i Boardwalk Empire wybrałbym zdecydowanie ten pierwszy.

Co do Lewisa to nawet mógłbym się zgodzić. Emmy powinien dostać Cranston za samo "I am the danger" ;)

Odpowiedz
Czwarty sezon BB 'słabszy'? Wow, to się nazywa mniejszościowy pogląd ;)

Odpowiedz
Wszystkim przecież nie dogodzą, co nie? :)

Odpowiedz
Te Emmy to chyba jedyna nagroda na świecie, z której praktycznie wszystkimi(te kategorie, w których widziałem większość nominowanych) wynikami się nie zgadzam :P

Odpowiedz
Co najmniej trzy Emmy trafiły dokładnie tam gdzie powinny i każdego kto twierdzi inaczej wyśmieję ;)
Claire Danes za Homeland, Jessica Lange za AHS i Timothy Van Patten za reżyserię finału Boardwalk Empire.

Odpowiedz
Ktoś powie w końcu jak to jest z tymi serialami Starz? ;)

Odpowiedz
Ogłoszono nominacje, najwięcej nominacji Gra o tron, później AHS: Freaky Show

http://www.emmys.com/sites/default/files/Downloads/67th-nominations-list-v1.pdf
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Fajne nominacje. Game of Thrones z dwiema nominacjami za reżyserię (w tym za odcinek uznany na tym forum za najgorszy w historii serialu) wysuwa się spokojnie na prowadzenie i zasłużenie pewnie wygra za swój najlepszy sezon. Lena Headey pod nieobecność Maggie Smith, która była faworytką do wygrania w tym roku, też praktycznie ma już statuetkę w kieszeni. Homeland po takim se trzecim sezonie, słusznie wraca do wyścigu z sezonem czwartym.

Paździerz pod tytułem Modern Family w końcu chyba się znudził ludzikom z kapituły. Bez nominacji za scenariusz i reżyserię może już w sumie zapomnieć o szóstej wygranej z rzędu i tu otwiera się droga dla Veep. W sumie tylko Transparent stoi mu na przeszkodzie, ale podejrzewam, że może on skończyć jak Orange is the New Black w zeszłym roku. No i gromkie hip-hip-hurra za wywalenie Jima Pearsona aka najbardziej irytującego aktora evah.

Żeby nie było tak słodko, to najlepszy serial zeszłego sezonu czyli The Leftovers otrzymał okrągłe zero nominacji.

Odpowiedz
Ok widzę nominację dla Leny Headey, dobrze, ale widzę też dla Emili Clarke. Yyy...
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Już sama ilość kategorii zakrawa na jakiś żart - lista nominowanych to bite 70 stron A4, mogliby się nie ograniczać i w każdej kategorii dać 10 nominacji i przyznawać po dwie nagrody, coby większej ilości osób zrobić dobrze.

Cytat:Game of Thrones z dwiema nominacjami za reżyserię (w tym za odcinek uznany na tym forum za najgorszy w historii serialu)
Już przełknąłbym tą nominację dla tego, rzeczywiście kiepsko wyreżyserowanego odcinka, gdyby tym drugim był Hardhome z najlepszą bitwą w historii TV. W każdym razie 2xGoT przy braku nominacji dla np. finału Mad Mena to dla mnie nieporozumienie. Swoją drogą nie tylko tu na forum Unbowed, Unbent, Unbroken jest uważany za kiepski - popatrzcie sobie na oceny na imdb, ten ma 7,8 a cała reszta odcinków z tego sezonu co najmniej 8,4 Hardhome ma 9,9.

Cytat:Ok widzę nominację dla Leny Headey, dobrze, ale widzę też dla Emili Clarke
Ja na miejscu Leny Headey i Christiny Hendricks bym chyba zbojkotował te nagrody, skoro są one w towarzystwie Emili Clarke i Joanne Froggatt. Seriali oglądam tyle co nic, ale mógłbym wymienić z tuzin lepszych kreacji na drugim planie.

Fajnie, że nie zapomniano o Boardwalku.

Odpowiedz
(16-07-2015, 21:33)simek napisał(a): Hardhome z najlepszą bitwą w historii TV

Oglądasz Vikings?
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Mam zamiar, swoją drogą Wikingów olali ciepłym moczem, bo dostali jedną nominację w jakiejś trzeciorzędnej kategorii. W każdym razie nawet jeśli bitwa w GoT nie jest najlepsza w historii TV, to dalej jest zajebista i przynajmniej druga najlepsza.

Odpowiedz
(16-07-2015, 21:33)simek napisał(a): Swoją drogą nie tylko tu na forum Unbowed, Unbent, Unbroken jest uważany za kiepski - popatrzcie sobie na oceny na imdb, ten ma 7,8 a cała reszta odcinków z tego sezonu co najmniej 8,4 Hardhome ma 9,9.

Jeśli przypomnisz sobie jakie oburzenie w USiA wywołała ostatnia scena, to ocena tego odcinka na imdb nabiera sensu (739 razy 1/10 przy 8000 głosów). Oglądałem cały sezon na raz i drastycznego spadku jakości w szóstym odcinku nie odczułem, co najwyżej lekkie spowolnienie. Podejrzewam, że odcinek został zjechany na forum przez wątek w Dorne (którego sam nie lubię), ale po za nim wciąż było sporo świetnych scen (wątek Aryi, każde wejście babki Tyrrell, przesłuchanie królowej przez High Sparrow, czy wesele Sansy).

Odpowiedz
Nie licząc nagrody dla Figurantki i Olive Kitteridge to reszta do dupy (aczkolwiek zmiast Jenkinsa dałbym Gervaisowi, gość zamiata w Derku)

W ogóle zwycięstwo Tyriona kosztem Bena Mendelsohna to jest jakiś pierdolony skandal.

Odpowiedz
Tyle dobrze, że Hamm w końcu dostał, niech jeszcze dostanie Globa i będzie w porządku.

Odpowiedz
Mendhelson gra rolę życia a nagrodę dostaje lecący na autopilocie Dinklage, komedia.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon