Emmy
Trust się łapało, ale zostało spektakularnie olane. Zero nominacji.
Sharp dopiero za rok.

Zlekceważono też "Terror", to akurat na plus i "Counterpart" bo po za nagrodą za czołówkę nie dostali nawet jednej nominacji.

Odpowiedz
Rzadko używam tego sformułowania, ale skoro Trust nie ma ani jednej nominacji, to chyba osoby je przyznające oglądały go dupą :P

Odpowiedz
https://ew.com/awards/2018/09/17/emmys-2018-winners-list/

Oscary>Saturny>Emmy

Dinklage wywołał u mnie atak niekontrolowanego śmiechu. Ale szanuje za Newton, Foy i rezyserie.

Czy Atlanta właśnie nic nie wygrała? :O

Odpowiedz
https://www.hollywoodreporter.com/news/michael-che-colin-jost-2018-emmys-opening-best-moments-1144511

O mamo samo czytanie o tym boli, współczuję oglądającym.

Odpowiedz
Z opisu brzmi jak jakaś radziecka agitka, straszna żenada. Niesamowity jest rozdźwięk między tym jak mało są subtelni, a za jak błyskotliwych uchodzą.

Odpowiedz
(18-09-2018, 06:54)Kuba napisał(a): https://ew.com/awards/2018/09/17/emmys-2018-winners-list/

Oscary>Saturny>Emmy

Dinklage wywołał u mnie atak niekontrolowanego śmiechu. Ale szanuje za Newton, Foy i rezyserie.

Czy Atlanta właśnie nic nie wygrała? :O

Nagrody dla Mrs Maisel (choć ta kategoria jest tak silna że inni jakby dostali to nie byłoby wstydu), ACS, i Americans w pełni zasłużone. Choć dla Americans dałbym też za najlepszy serial zamiast GoT, bo to koniec serialu i dla żony Rhysa (ewentualnie dla Maslany za Orphan Black).

A w przypadku ACS nie dziwię się że dostał aktor, który wcielił się w rolę mordercy, bo gość zniszczył system jak rok temu Kyle MacLachlan w Twin Peaks i dwa lata temu Jude Law w Młodym Papieżu. Nie było lepszej roli w limitowanym serialu w tym roku jak Crissa.

Co do nagród dla GoT nie dziwię się że tyle dostał, bo to jest hit w USA i będzie nagradzany tak długo jak długo będzie kręcony, nieważne na jakim poziomie są sezony, nawet jak są słabsze. Co do Dinklage'a to jeden z najlepszych aktorów w obsadzie,  ale też w ostatnich sezonach nie ma co grać, więc reszta aktorów w tej kategorii bardziej zasłużyła.

Nagród dla Crown nie rozumiem bo to porządny serial, ale widocznie jest tak popularny w USA, że będzie nagradzany co sezon.

Zaskoczył mnie brak nagród dla Opowieści Podręcznej biorąc pod uwagę popularność serialu w USA.

Odpowiedz
Crown zgarnia głównie za techniczne, trudno sie czepiać. Foy była świetna a reżyseria? Daldry jest świetny w tym serialu a nie było mocnej konkurencji.

Dla mnie jednak tradycyjnie pominięto zbyt wiele dobrych seriali - Counterpart, Peaky Blinders, Twin Peaks, Trust, Mindhunter, Billions. Trochę szkoda :/

Nie mam wątpliwości, że za dwa lata GoT też wygra (przy odrobinie szczęścia rywalizując ze swoim spin-offem), ale przynajmniej nie ustali rekordu największej liczby zwycięstw w głównej kategorii :)

Odpowiedz
Kuba, co do Foy to dla mnie jest po prostu ok. O wiele bardziej podoba mi się aktorsko w Crown Kirby w roli jej siostry. Ze wszystkich aktorek najbardziej zasługiwała Keri Russell, zwłaszcza że to był ostatni sezon i już więcej Emmy serial nie zdobędzie. Ale można powiedzieć, że nagroda dla jej męża za Americans równoważy tą niesprawiedliwość. A jak nie Russell to prędzej jak Foy dałbym Maslany za Orphan Black, bo co prawda nie widziałem ostatniej serii gdyż odpadłem w którejś tam serii (chyba 3 sezon), ale już wtedy gdy oglądałem serial pokazywała aktorstwo na miarę MacLachlana z 3 serii Twin Peaks.

A jak już piszę komu ja bym dał z nominowanych to ode mnie nagrody by dostał Matt Smith za Crown i Iwonka za Opowieść podręcznej. Wcale nie z powodów patriotycznych i wspierania aktorki polskiego pochodzenia, ale po prostu pokazała w serialu, że potrafi zagrać rolę dramatyczną, a do tej pory znana była z seriali rozrywkowych.

Co do seriali komediowych to fajnie że dostała Pani Maisel, ale takie jak Atlanta, GLOW, Barry też zasłużył. Nie dziwi mnie nagroda dla Hadera za Barry'ego, ale ja dałbym Dansonowi za Dobre miejsce.

Szkoda że Twin Peaks nie dostało za scenariusz w serialu limitowanym, w tej kategorii serial miał chyba nominację, a byłaby to co prawda nagroda pocieszenia, ale jakąś by tam nagrodę serial dostał. Też uważam, że właśnie Twin Peaks oraz Mindhunter i Trust zasługiwały na nominacje.

Bawi mnie nominacja dla F.Murraya Abrahama, który jest świetny w Homeland, ale nie w ostatnim sezonie, gdzie pojawia się dosłownie w jednej scenie trwającej góra 5 minut i nie jest to żaden występ gdzie niszczy aktorsko. Po prostu jest i tyle, w tym przypadku jego rola idealnie pasuje do nominacji, bo jest to dosłownie gościnny występ:-D

Odpowiedz
Bardzo cieszy mnie, że docenili Rhysa po tylu latach, reszta mnie mało obchodzi, może boli jedynie brak nagrody dla Glovera.

Odpowiedz
Fajnie, ze Rhys, jednak on ma trochę łatwiejsza role, bardziej „wybuchowa”. U Russell to była jednak bardzo subtelna kreacja postaci której nie powinnismy rozumieć czy współczuć jej - cały ten serial i szczególnie widzę teraz 6 sezon (właśnie kończę) działał dzięki jej fantastycznej grze.

Wielka szkoda, ze nie została doceniona bo to taka rola która będzie wymieniana jako top 10 damskich kreacji wszechczasów na małym ekranie.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon