Emmy 2018
Już za kilka dni zostaną ogłoszone nominacje do telewizyjnych nagród Emmy. Co prawda te są jeszcze dziwaczniej rozdawane niż Oscary, ale przynajmniej stwarzają okazję do dyskusji o tym jakie seriale w ciągu ostatniego roku były najlepsze. A kto wie, może w tym roku Akademia doceni większość tych którzy na to zasłużyli. W zeszłym roku koncertowo zlali "The Leftovers" czy Papieża i chyba już bardziej się nie skompromitują. 

Jeśli chodzi o moje oczekiwania/zachcianki to:

- statuetka dla GoT za efekty, no należy się, ale samych nominacji jak najmniej (w kategoriach scenariusz, reżyseria, najlepszy serial, aktorzy będą na pewno, ale imo kompletnie niezasłużenie) o jakiejkolwiek innej statuetce nie wspominając.

- mógłby ktoś łaskawie w końcu docenić "Peaky Blinders", serial spokojnie zasłużył na nominacje, jeśli nie nagrodę, za zdjęcia, scenografie, muzykę i przede wszystkim dla aktorów. Tom Hardy za sceny z 3 sezonu doceniony nie został, za 4 serię pewnie też, ale Cillian Murphy powinien w końcu zostać zauważony bo robi tam lepszą robotę niż jakikolwiek aktor w GoT od dobrych paru lat.

- Cameron Britton za rolę Kempera w "Mindhunterze" też powinien zostać doceniony

- brak wyróżnienia dla J.K Simmonsa będzie bardzo nieśmiesznym żartem

- wiem, że 2 sezon "Westworld" wielu fanów tu nie ma, ale ja trzymam kciuki za nominację w większości kategorii, aktorsko to oczywiście Hopkins, Newton, ale jakby docenili Harrisa to bym się nie obraził. Za scenariusz to zdecydowanie odcinek o Akechecie no a za reżyserie to wybór już jest spory. Za zdjęcia to nagroda powinna być bez bawienia się w jakieś bzdurne nominacje.

- nastawiam się na kompletne olanie "Twin Peaks", ale byłoby miło jakby Akademia zaskoczyła wszystkich i rozdała zasłużone nominacje za rolę pierwszoplanową, muzykę, zdjęcia, reżyserię. Chociaż w kategorii najlepszego serialu limitowanego pewnie prym będzie wiódł "Patrick Melrose" a Ben skończy z nagrodą. Jeszcze w temacie "Twin Peaks" to dziwi mnie fakt, że akurat ten serial zdobył 3...Saturny, w życiu bym nie powiedział, że to jest serial na tamte nagrody.

- chciałbym aby kompletnie pominięto "Terror" którego chyba nie dam rady skończyć, za to docenić powinni "Trust", zresztą za montaż i muzykę to tu jest bezdyskusyjna wygrana.

Odpowiedz
http://forum.film.org.pl/Thread-Emmy--922?pid=436125#pid436125
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon