FARGO [FX]
[Obrazek: Fargo-FX-season-1-2014-poster.jpg]

Pilot jest rewelacyjny. Klimat, historia, dialogi, para poniżej:

[Obrazek: fargo.jpg]

Jeżeli uda się utrzymać taki poziom przez 10 odcinków to będzie jedna z lepszych rzeczy jakie powstały w TV. Może trochę na wyrost, ale to co przed chwilą zobaczyłem przerosło najśmielsze oczekiwania, oby tak dalej.

Krótka recenzja bliżej nieznanej autorki.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
Dzisiaj obadam. Nie ukrywam, że film Coenów uwielbiam i z zainteresowaniem śledziłem informacje o powstawaniu tego serialu i miałem jakieś tam (niewygórowane) oczekiwania. Które teraz znacznie wzrosły.

Odpowiedz
Obejrzalem. Świetna rzecz. Nie moge sie doczekac reszty odcinków. Dużo się dzieje, jest krwisto i znakomicie napisane. Z przyjemnością się tego słucha, a Freeman i Thorton w rolach głównych sa cudowni. Tego pierwszego zawsze lubie, ale tego drugiego dawno nie widzialem w roli, która by mnie kupiła - a tutaj kupuje mnie od razu z tą swoja głupkowatą grzywką.

Do tego chyba ostatnio przy Breaking Bad tak często oglądając powtarzałem: "łał, ale ładne ujęcie!" bo jest ich tutraj sporo.

Jak dla mnie pierwszy odcinek jest lepszy niż oryginalne "Fargo", którego wielkim fanem nie bylem.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Pierwszy odcinek jest wspaniały i tyle się dzieje, że trudno mi sobie wyobrazić co też można umieścić w dziesięciu:D

Odpowiedz
To był najbardziej zachęcający do oglądania pilot serialu, jaki widziałem. Powiedzcie, że Billy Bob Thorton pojawi się w kolejnych odcinkach. Jego gadki niszczą system.

Odpowiedz
No ba:

[Obrazek: 10256564_274286109416295_565319194232588046_n.jpg]

Odpowiedz
Kurde, rzeczywiście zajebiste. Nie będę się powtarzał, ale żeby nie było tak pięknie to mam jedno "ale". Freeman. Lubię go od czasów The Office. Ale cały czas mam wątpliwości co do jego aktorskich umiejętności. Warsztat ma bardzo ograniczony. Tutaj gra miks Bilbo i Watsona. W dodatku jest trochę przerysowany. Robi się z tego taki typowy niezdarny Brytol, coś jak te wszystkie postaci Simona Pegga w amerykańskich filmach. Za to Thornton wymiata. No i zdjęcia! Klimat jest trochę mniej surowy niż w filmie, ale podoba mi się kolorystyka, te czerwienie policyjnych świateł plus śnieg plus noc.

Odpowiedz
Może i Freeman gra miks Bilba z Watsonem, ale robi to świetnie. A że przerysowany? Fargo w ogóle ma taki klimacik przerysowania:)

Odpowiedz
Tak, ale Freeman jest wyjątkowo przerysowany w tym przerysowanym klimaciku. Po prostu, ma ograniczony zestaw min i gestów, poza który nie za bardzo potrafi wyjść, który idealnie pasował do Bilbo a tutaj pasuje mi mniej. O dziwo najmniej Freemana było w The Office. No, ale już się nie czepiam. Na szczęście gościa lubię i dlatego jego przerysowanie mi nie przeszkadza tak, jak by mogło.

Odpowiedz
Słuchajcie, jak to jest z tym serialem - nakręcili już cały sezon i teraz co tydzień będą puszczać? No i BBT - grał epizod czy to jeden z głównych bohaterów?

Odpowiedz
Mental, polecę Ci taką niszową stronkę, warto obadać w przypadku takich sytuacji, jak Twoja rozkmina:

http://www.imdb.com/title/tt2802850/

:)

A Freeman totalnie pasuje do Fargo. Nie jest wcale dużo bardziej przerysowany niż np. postać Macy'ego w oryginale.

Odpowiedz
BBT zagra w 5 epizodach.

Odpowiedz
Swoją drogą to ciekawe, bo tylko Joey King, która gra policjantkę, jest zapisana jako występująca w 10 odcinkach. Czy 5 odcinkach zmieni sie sprawa? A może akcja będzie dziać się w dwóch miejsach (bo są w sumie dwa miasteczka).

Odpowiedz
Crov napisał(a):Tego pierwszego zawsze lubie

A ja go nie lubię. Po tym jak upuścił karabin dla mnie jest zwykłym zerem :) I fajnie, że jak na razie praktycznie każdy ma w chacie jakąś broń palną.

Odpowiedz
Pierwszy odcinek - 10/10. Totalne zaskoczenie, nie spodziewałem się, ze to bedzie tak dobre. Mam nadzieje, że kolejne odcinki utrzymają poziom pilota. Tylko Freeman faktycznie gra tu bardzo podobnie jak w 'Sherlocku" a Thornton tak powoli chodził i mówił, że zdziwilo mnie, że w dwoch sytuacjach wyszło po jego myśli. Ale ogolnie pełen wypas.
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz
Ja bym to zestawienie na imdb na razie wziął z przymrużeniem oka, bo wszędzie gdzie sprawdzałem to tylko pierwsze pięć odcinków ma podany tytuł i konkretniejsze informacje o nich, więc może jeszcze nie posiadamy wiedzy co do obsady w tych odcinkach.
VISCA EL BARCA !
Last.fm
Filmweb
Lubimy czytać

Odpowiedz
(19-04-2014, 12:16)Crov napisał(a): Swoją drogą to ciekawe, bo tylko Joey King, która gra policjantkę, jest zapisana jako występująca w 10 odcinkach. Czy 5 odcinkach zmieni sie sprawa? A może akcja będzie dziać się w dwóch miejsach (bo są w sumie dwa miasteczka).

Nie. Obsady w konkretnych odcinkach są jeszcze niepouzupełniane co się często zdarza przy nowych serialach. Główna obsada to Thornton, Freeman, Tolman i Hanks i ci na bank pojawią się we wszystkich odcinkach. Reszta to aktorzy powracający/gościnni.

Odpowiedz
Obejrzałem pilota. Rewelacja. Świetna, autonomiczna fabuła, a zarazem znakomity hołd dla oryginalnego "Fargo".

Ostatnie 20 minut - 10/10. Scena dialogu z policjantem w końcówce mistrzowska, zaleciało klimatem z NCFOM.

Odpowiedz
Dołączam do ławicy zachwyconych rybek - świetny pilot. Nie pamiętam zupełnie oryginalnego "Fargo", ale podczas oglądania dawało się wyczuć specyficzny coenowski kilmat i czarny humor. Scena z młoteczkiem wymiata :). Istnieje spora szansa, że serial okaże się równie wielkim hitem tego roku, jak "Detektyw".

Odpowiedz
Zaskakująco dobre - taki miks Fargo i NCFOM. Thornton doskonały, nawet jeśli gra półgębkiem (co widać), reszta obsady także wydaje się strzałem w 10. Będę oglądał.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości