Fallout 1, 2 (i reszta)
@military: A próbowałeś zagrać w UnderRail, grę która czerpie z koncepcji i mechanik oryginalnej serii Fallout tyle, ile tylko można (włączając w to oprawę graficzną) i dodając kilka nowych, świetnych moim zdaniem, patentów. Ogólnie wygląda to i funkcjonuje niemal, jak dawno zaginiona "prawdziwa" trzecia część Fallouta i w ogóle czuć, że to jeden wielki list miłosny do serii i fanów tamtych gier. Osobiście pograłem dopiero pięć godzin, i przyznam, że jedyny zarzut, jaki mam do tej pory pod adresem tej gry, to to, że niekiedy otoczenie uniemożliwia (a w zasadzie uniemożliwiało) mi dobre rozeznanie w na polu walki. Zwyczajnie, ściany zasłaniały mi położenie przeciwników, których musiałem szukać na oślep kursorem. Do czasu, kiedy nie odkryłem, że używając klawisza TAB mogę sprawić, by ściany i inne elementy, stają się "przeźroczyste". :--)

Ogólnie całkiem sympatyczne RPG, z masą statystyk i sprawiającą wrażenie nieograniczonej ilości "buildów" postaci. Można iść w "stealth", można w "magię" (tutaj są to zdolności psychokinetyczne i telepatyczne), można stworzyć noszącego wielkie armaty karka. Ilość statystyk, perków i umiejętności może mile zaskoczyć nawet największego fana Fallouta, a do tego dodano ciekawie przemyślany crafting. Fabularnie wygląda to rzeczywiście, jak spin-off serii, z elementami kojarzącymi się z uniwersum "Metro 2033". Jakkolwiek, fabuła na początku nie porywa, to z czasem, kiedy już poznamy kilka postaci i wykonamy związane z nimi questy zaczyna się robić coraz ciekawiej. Osobiście wciągnąłem się dość mocno - odpaliłem w piątkowy wieczór po pracy, zainspirowany właśnie Twoim, Military, postem - a że w przeciwieństwie do Wasteland 2, UnderRail miałem już na dysku, to padło na tę grę - i skończyłem sesję o piątej nad ranem w sobotę.

Z tego, co widzę, chyba jednak nie grasz na PC, a UnderRail, niestety, wyszło tylko na tą platformę i w ogóle jest do cna "PC-tową" grą (skróty klawiszowe, interfejs, sterowanie). Jakkolwiek, wymagania ma takie, że uruchomić to można pewnie nawet na dziesięcioletnim sprzęcie (czego nie da się powiedzieć o - podobno - dość kiepsko zoptymalizowanym Wasteland 2). Polecam!

[Obrazek: Under_Rail.jpg]
"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"

https://thetwilightarea.wordpress.com/ - strona poświęcona serialowi "The Twilight Zone"

Odpowiedz
Nie słyszałem nawet o Underrail, brzmi cieakwie, ale gra na PC to nie dla mnie - dlatego mimo że mam W2 na PC, gram dopiero po kupieniu wersji konsolowej.:)

Odpowiedz
Dość paskudnie wyglądający, bezstylowy i sprawiający wrażenie monotonnego ten Underrail.:)

Tymczasem w W2: wiocha przejęta przez gang, który stworzył rząd i ciemięży ludzi podatkami. W odpowiedzi ja urządzam gangowi krwawą jatkę.:) Czy tę grę projektowały liby? Zwłaszcza że gangsterzy/politycy ukrywają się za fasadą korporacji, więc twórcy jadą równo po każdej stronie. Bardzo mi się to podoba.:)

Odpowiedz
Fallout 2 na silniku New Vegas

http://fallout-corner.pl/2016/11/26/molten-clouds-fallout-2-na-silniku-new-vegas/

Ostro :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości