Fantastic Four (temat ogólny)
Film jeszcze nie wyszedł no ale niedługo to się zmieni.
Osobiście to tak naprawde mam gdzieś co w nim będzie bo nie lubię kolorowych bajek od Marvela. Zrobiłem ten topic bo trzeba rozkręcić temat o komiksowych filmach. Z rół głównych to wymienie tylko Jessice Albe bo reszta obsady jakoś nigdy nie starała się, żebym ją gdzieś widział. Film to zapewne kolejne kolorowe, efektowne ale puste przedstawienie w 90% zrobione komputerem. Kolejni herosi, kolejny bad guy i znowu świat trzeba uratować. Wszystko poraz enty ale fanom napewno sie spodoba. Ja nie pójde, nie pożycze ani nie ściągne bo ostatni superhero szajs obejrzałem w Spidermanie2.
Oby to był ostatni tego typu film bo pieniądz przyda sie bardziej ambitnym produkcjom.

Odpowiedz
Blade napisał(a):Film jeszcze nie wyszedł no ale niedługo to się zmieni.
Osobiście to tak naprawde mam gdzieś co w nim będzie bo nie lubię kolorowych bajek od Marvela.
A ja nie odczuwam specjalnej niecheci do tego filmu, po trailerach zapowiada się odmóżdzone ale rozrywkowe kino komercyjne które dosyć dobrze dodaje charaktery komiksowych pierwowzorów. Do kina nie wiem czy się wybiorę, ale na komputerze specjalnie przed tym bronił się nie będę.

Blade napisał(a):Oby to był ostatni tego typu film bo pieniądz przyda sie bardziej ambitnym produkcjom.
Twoja logika jest błędna. Właśnie dzięki sukcesom takich superprodukcji są później pieniądze na "ambitniejsze produkcje".

Odpowiedz
Okej. Może i się mylę ale wraz wolałbym obejrzeć jakąś nową sensowną akcję zamiast kolejnego odmóżdżenia i to w postaci tych czterech szkarad. No...trzech...:D

Odpowiedz
Poczatkowo bylem sceptycznie nastawiony do obsady, jednak w pelnej charakteryzacji widac, ze kazdy z bohaterow wyglada tak jak powinien. Troche boje sie w jaki sposob ukaza Dooma, ale tak czy inaczej mila napieprzanka gwarantowana.
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Ja jestem sceptykiem, jakoś mnie komiks nigdy nie interesował, film też nie specjalnie.

Odpowiedz
Nie sądzę, że znajdzemy w tym filmie coś czego nie było w innych filmach na podstawie komiksów, więc nie czekam na niego z jakąś niebywałą niecierpliwością, aczkolwiek jak dostanę go w swoje ręcę to z chęcią obejrzę, by nacieszyć wzrok coraz lepszymi efektami specjalnymi.
The Truth Is Out There

Odpowiedz
... http://www.stopklatka.pl/wydarzenia/wydarzenie.asp?wi=26780 ...

:o :shock: :? :cry: :evil: :x: :roll:
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
No prosze wzór prosto z niemiec. Teraz to już na pewno tego nie obejrze :D

Odpowiedz
Film miał u mnie status "może zobaczę" (podobnie jak Batman czy Wojna światów) - teraz zmienił się na "nie zobaczę". Nie dość, że F4 to zawsze była fabularna bida z nędzą, to jeszcze każą to łykać przyprawione niezsynchronizowanymi z ruchem ust głosami polskich "gwiazd".

Odpowiedz
Niezsynchronizowanym, nagranym w przyczepie kempingowej, puszczanym z wava, motowanym przez głuchego radiooperatora z wojska jeśli chodzi o ścisłość. Do tego pewnie ten od Shreka PL bedzie ukladac tekst żeby7 bylo z jajem i "profeszynalnie".

Odpowiedz
Teraz to już przesadzają jak będzie tak jak w Niemczech, że właściwie wszystko jest z dubbingiem to przestane chodzić do kina- żenada. :(
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Film obejrzałem. Muszę powiedzieć, że całkiem mi się podobał. Nie nastawiałem się na kino ambitne (a jak wiele razy zaznaczałem F4 ma potencjał co widać w - przynajmniej - paru komiksach) a na łupankę. W gruncie rzeczy to tej łupanki nie było wcale aż tak dużo. Najbardziej podobało mi się przedstawienie relacji między całą czwórką i - moim zdaniem - na tym powinien skupiać się film. Na tym jak przyjmuja nowe moce, jak przyjmuja ich ludzie. Doom był imho niepotrzebny, nie mówiąc już o tym, że walka z nim jest dosyć krótka... No i zakonczenie otwiera furtkę dla powrotu Dooma. Film faktycznie jest przeciętny, fabuła jaka jest każdy widzi - jak w większości filmów akcji nie jest szczególnie zaskakujaca ani skomplikowana. Fajnie jest przedstawiona tragedia Grimma jednak jest o tym trochę za mało. W pewnym momencie ten wątek się kończy, zresztą bardzo szybko. W komiksie dobrze przedstawiony był wątek nietolerancji i prostactwa ludzi. Napewno warto zobaczyć Albę w bieliźnie, szkoda, że na tak krótki moment. Chris Evans nie jest tak sztuczny jak można byłoby się spodziewać. Michael Chiklis to chyba najlepszy aktor z całej piątki, znany głównie z serialu pt The Shield (nie na podstawie komiksu; znanego u nas jako "Świat Gliniarzy") i zagrał odpowiednio Thinga - zagubionego i zgorzkniałego.

Blade napisał(a):Osobiście to tak naprawde mam gdzieś co w nim będzie bo nie lubię kolorowych bajek od Marvela.
Nie wypowiadaj się, proszę, o komiksach, których nie czytujesz. (bo z filmów kolorowy był jedynie Spider-man)

military napisał(a):Nie dość, że F4 to zawsze była fabularna bida z nędzą
Czy ja wiem. Wszystko zależy od autora, zdarzają się komiksy lepsze i gorsze.

Cóz, pomysł z dubbingiem to faktycznie kretynizm choć z ciekawości zerknę na to co z zrobią. Ciekawe czy będą się starali zbliżyć FF do naszych realii tak jak w animowanych produkcjach...
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
SC napisał(a):
Blade napisał(a):Osobiście to tak naprawde mam gdzieś co w nim będzie bo nie lubię kolorowych bajek od Marvela.
Nie wypowiadaj się, proszę, o komiksach, których nie czytujesz. (bo z filmów kolorowy był jedynie Spider-man)
Czyli chcesz mi wmówić, że F4 i Xmeny to mroczne historie dziejące się w brudnych, niechlujnych miejscach gdzie zgnilizna goni smród, a za wrogów mają zakazane mordy spod ciemnej gwiazdy? Bo ja myślałem że mają tam kolorowe moce, latają w ciągu dnia, zdejmują kotki z drzew, machają flagą, moralizują na każdym kroku itd. A akcja dzieje się w kolorowych labolatoriach, parkach, i kolorowych festynach. No i każdy bohater ma moce innego koloru żeby było...kolorowo jeszcze bardziej.

Odpowiedz
Blade napisał(a):
SC napisał(a):
Czyli chcesz mi wmówić, że F4 i Xmeny to mroczne historie dziejące się w brudnych, niechlujnych miejscach gdzie zgnilizna goni smród, a za wrogów mają zakazane mordy spod ciemnej gwiazdy? Bo ja myślałem że mają tam kolorowe moce, latają w ciągu dnia, zdejmują kotki z drzew, machają flagą, moralizują na każdym kroku itd. A akcja dzieje się w kolorowych labolatoriach, parkach, i kolorowych festynach. No i każdy bohater ma moce innego koloru żeby było...kolorowo jeszcze bardziej.
To chyba faktycznie źle myślałeś. W X-Men (ani w naciaganym F4) nie ma ani jakiegos latania w ciagu dnia, zdejmowania kotków z drzewa, machania flagą i moralizowania na każdym kroku. W Spider-manie owszem, było pare takich momentów (napewno nie cały film) ale napewno nie w X-Men, w F4 też nie ma rzeczy w stylu "Bohaterowie biegną pokonać Dooma z okrzykiem na ustach 'Za Amerykę!' ". Jeśli nie widziałeś filmów to nie wciskaj mi kitów. Może X-Men nie jest mroczne jak Burtonowskie Batmany ale ma swoją otoczkę, napewno nie cukierkową.

Odpowiedz
Widziałem obydwa Xmeny i to kilka razy. Storm latała, inni puszczali czerwone energie itd. A moralizatorstwo jest. Nie bojmy sie innosci itd. Bla bla bla. I tonie ja wciskam kit tylko te filmy. Ja po prostu nie lubie takich debilizmów i już.

Odpowiedz
Blade napisał(a):Widziałem obydwa Xmeny i to kilka razy. Storm latała, inni puszczali czerwone energie itd. A moralizatorstwo jest. Nie bojmy sie innosci itd. Bla bla bla. I tonie ja wciskam kit tylko te filmy. Ja po prostu nie lubie takich debilizmów i już.
Fakt, tolerancja - całkowity debilizm, nie powinno coś takiego istnieć, nie? Lepsze są filmy z których nie da się wyciągnąc wnisków, tak? Storm latała ale nikt nie lata tam w dzień, zdejmuje kotki z drzew czy macha flagą. X-Men napewno nie jest cukierkowe. To, że moc ma jakis tam kolor to nic, to tak jakby czepiać się, że ogień ma taki kolor a nie inny. "A bo ten film to taki cukierkowy syf, widziałeś ten ogien? Boże, jaki on kolorowy!". Promienie Cyclopsa są czerwone, a pioruny Storm niebieskawe (no jak normalne pioruny). To tyle jezeli chodzi o kolorowe moce.

Odpowiedz
Jeśli już o tym toczy się dyskusja, to Xmen rzeczywiście są przebajerowani. Tu błyska, tam lata, gdzie indziej wybucha. Niby miał być mrok, ale to taki mrok jak z kreskówek o Scooby Doo - baaaardzo umowny. Natomiast zamrożenie ognia pozostanie dla mnie chyba na zawsze szczytowym debilizmem kina. Przebija nawet otwór wentylacyjny Gwiazdy Śmierci (w kosmosie, ludzie, w kosmosie...!). To już wolę Spidermana, bo tam mimo że wszystko kolorowe, to jednak jakoś stylowe...

Odpowiedz
military napisał(a):Jeśli już o tym toczy się dyskusja, to Xmen rzeczywiście są przebajerowani. Tu błyska, tam lata, gdzie indziej wybucha. Niby miał być mrok, ale to taki mrok jak z kreskówek o Scooby Doo - baaaardzo umowny.
Tu błyska, tam lata, gdzie indziej wybucha to zasada filmów akcji więc jednak bez tego nie mogło się obyć. Może i mrok jest umowny, ale film napewno nie jest cukierkowy. Nie przesadzajmy.

Cytat:Natomiast zamrożenie ognia pozostanie dla mnie chyba na zawsze szczytowym debilizmem kina.
Ee, hmm, podejrzwam, że to było w drugiej części ale nie moge skojarzyć momentu. Możesz mi przypomnieć?

Odpowiedz
Ten co wlada ogniem sie popisuje przed jakas mutantką a ten co włada lodem mu zamraża popis.

Odpowiedz
Blade napisał(a):Ten co wlada ogniem sie popisuje przed jakas mutantką a ten co włada lodem mu zamraża popis.
Eee ale on chyba nie zamrozil plomienia, a po prostu go zgasil nie? To jak na mutantow jest normalne (jak dla ludzi raczej tez) :wink:
"Imagine that you could save a family by sacrificing a child... but that you had to explain it to the child. What would you say?"€ -€“ Black Bolt

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon