Filmowe marzenia
Nikt nie nakręci tak drogiego filmu, brutalnego, bez szczęśliwego zakończenia. Taki film poniósłby klęskę w BO.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(30-10-2012, 16:36)Mierzwiak napisał(a): marzę o filmie, który opowiadałby o podróży na jego kraniec. Albo o podróżnikach, którzy dysponowaliby technologię pozwalającą na wlot do czarnej dziury. Co miałoby się tam znajdować? Nie wiem, ale chciałbym dać się zaskoczyć.

Sens ma to taki sam jak film o życiu po śmierci - nie ma żadnych poszlak, żeby wiedzieć jak to jest, więc zdajemy się tylko na wyobraźnię autora scenariusza, a że może wymyślić dosłownie wszystko, to najprawdopodobniej wyszłoby kiepsko. To tak jakby kręcić film o Ameryce zanim ją odkryto :D

Odpowiedz
Gadasz :)

A jakie mamy poszlaki by wiedzieć, jak wygląda życie pozaziemskie? Poza tym mój pomysł nie zakłada bycia gównianym blockbusterem w reżyserii jakiegoś rzemieślnika, tylko kina utrzymanego w klimacie Aliena, Sunshine i 2001, z odpowiednio utalentowanym nazwiskiem na reżyserskim stołku.

Odpowiedz
(30-10-2012, 09:58)desjudi napisał(a): Chciałbym też zobaczyć Gwiezdne Wojny w bardziej realistycznej konwencji.

Nie miałoby to najmniejszego sensu, bo część magii oryginalnych filmów polega właśnie na tym, że to nierealistyczna space opera. Gwiazda śmierci w realistycznej konwencji? Moc? Miecze świetlne? ORLY?
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Magia Star Wars to przede wszystkim świat, reszta zależy wyłącznie od fabuły. Dla mnie jest tam miejsce na wszystko, grunt to odcięcie się od Vadera, Skywalkerów itd.

Odpowiedz
Jeśli odetniesz się od Vadera i Skywalkerów, to już nie masz Gwiezdnych Wojen, tylko jakiś ostry shit (patrz 99% całego expanded universe), który tym bardziej idzie w rejony fantastyczne.

Odpowiedz
Takim myśleniem kieruje się Dżordż, dlatego wszystko co związane ze SW to gówno wałkujące cały czas to samo. Dzięki Mefi, nie obstaję przy swoim.

Odpowiedz
akurat gówno wałkujące cały czas to samo nie ma związku ze Skywalkerami per se (zwłaszcza odnośnie życzenia Desa), co z ogólnym zdziadzieniem i zeszmaceniem się ich twórcy. Przecież już Nowa Trylogia mocno posysa, co nijak nie wiąże się ze zmęczeniem materiału (którego potencjał był ogromny).

Odpowiedz
Cytat:Wszechświat jest ponoć nieskończenie wielki

Nie jest. Podobno nawet zacznie/już zaczął się kurczyć :)

Cytat:To tak jakby kręcić film o Ameryce zanim ją odkryto :D

Bez przesady. Toć dużo wiadomo o Indianach i ich cywilizacji prekolumbijskiej :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
(30-10-2012, 18:25)Hitch napisał(a):
Cytat:Wszechświat jest ponoć nieskończenie wielki
Nie jest. Podobno nawet zacznie/już zaczął się kurczyć :)

Nie zaczął i nie zacznie :P
Ale nieskończenie wielki nie jest. Po prostu nie ma granicy/końca.

Odpowiedz
Oj, Michio Kaku kiedyś mówił, że wszechświat zapadnie się w końcu pod własnym ciężarem, co poprzedzi jego kurczenie się.
--
Laozi

Odpowiedz
Mroczne Star Warsy też mi się marzą, np. jakieś technoir śledztwo badassowego Jedi goniącego za masowym mordercą / kultem ciemnej strony / coś takiego. Albo powrót ukrywającego się starego mistrza w celu wyzwolenia jakiejś wiochy z sadycznych rąk imperialnego garnizonu.

Chętnie zobaczyłbym finał jakiegoś Bonda w stylu westernu (wpadłem na to po Fistful of Dollars). QoS miało ten pustynny klimat, ale to nie jest to.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford

Odpowiedz
(30-10-2012, 15:13)Martinipl napisał(a): temat rzeka...

Mnie się zawsze marzyło zobaczyć bitwę o Midway w epickiej skali :)

Pomysł z Midway dobry, pamiętam, że, po zobaczeniu Troi marzyłem o epickim filmie wojennym przedstawiającym bitwę na łuku Kurskim, a zwłaszcza starcie pod Prochorowką (http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Prochorowk%C4%85), oczami wyobraźni widziałem scenę, podobną do tej z Troi(była nawet w trailerze), tzn. na początku kamera pokazuje jeden czołg z bliska (niemieckiego tygrysa:)), po czym oddala się, dzięki czemu widać coraz więcej czołgów (aż po horyzont:)).
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
(30-10-2012, 19:13)Hitch napisał(a): Oj, Michio Kaku kiedyś mówił, że wszechświat zapadnie się w końcu pod własnym ciężarem, co poprzedzi jego kurczenie się.

Też różne rzeczy kiedyś mówiłem. Nie zapadnie się do kroćset fur beczek! jego mać! :D

Odpowiedz
(30-10-2012, 12:03)Craven napisał(a): Guillermo Del Toro + Lovecraft też byłoby spoko :)
Nie jako film, ale dziesięcioodcinkowy serial, czerpiący z wszystkich opowiadań. Godzinny odcinek pełen nienazwanej i niemożliwej do ogarnięcia ludzkim umysłem grozy, a koniec miałby miejsce w psychiatryku, gdzie główni bohaterowie (jeśli dożyją) będą bełkoczącymi i śliniącymi się wrakami.

Odpowiedz
(30-10-2012, 19:35)raven.second napisał(a): Nie jako film, ale dziesięcioodcinkowy serial, czerpiący z wszystkich opowiadań. Godzinny odcinek pełen nienazwanej i niemożliwej do ogarnięcia ludzkim umysłem grozy, a koniec miałby miejsce w psychiatryku, gdzie główni bohaterowie (jeśli dożyją) będą bełkoczącymi i śliniącymi się wrakami.
Też może być, choć miałem na myśli jego zakusy na Góry Szaleństwa.
Ale serial to pewnie nawet lepszy pomysł.

Odpowiedz
Ja najchętniej widziałbym filmowy "Zew Cthulhu" jako coś w klimatach Harry'ego Angela.
Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz
Ja widziałem Zew Cthulhu w wersji filmowej i jestem zadowolony, a sam film polecam. Szkoda, że twórcy dali dupy przy kolejnym filmie.

Odpowiedz
Cytat:Nie zapadnie się do kroćset fur beczek! jego mać! :D

OK, trzymam za słowo :)
--
Laozi

Odpowiedz
Mnie marzyłyby się sequele dwóch ukochanych złych filmów.

PRAWDZIWY sequel "Trolla 2"
[Obrazek: tumblr_m7cfw5jdkz1rs4t21o1_500.jpg]

oraz "Story of Ricky 2" oparte na dalszych odcinkach mangi, z tą samą ekipą. Naprawdę chciałbym ujrzeć Ricky'ego walczącego z skoksowanym Terminatorem i generałem Bisonem.

Wiem, że to brzmi niepoważnie, ale autentycznie chciałbym to zobaczyć.

Z poważniejszych marzeń:

- Porządna ekranizacja "Wyspy dr Moreau". Wcześniejsze nie usatysfakcjonowały mnie. Żadnych wątków miłosnych, Moreau jako autentyczna menda (choć to udało się Burtowi Lancasterowi) oraz trzeci akt ala Robinson Crusoe.

- Jakaś klimatyczna ekranizacja Jekylla i Hyde'a. Najlepiej, żeby jak w książce bardziej głównym bohaterem byłby Utterson odkrywający tajemnicę Jekylla stopniowo, jak w "Mary Reilly", a nie jak w większości adaptacji "Jekyll wypił miksturę i stał się złym Hyde'em". Hyde'a zrobić jako najczystsze zło rozpoczynające swój pierwszy wypad na miasto brutalnym gwałtem i ukazać okropną facjatę dopiero w ostatnich minutach. Jeśli miałbym coś dodawać/zmieniać to reakcje ludzi na to, że Jekyll i Hyde to ta sama osoba. Hm... teraz pomyślałem, czy Rob Zombie byłby idealnym kandydatem...

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon