Filmweb, IMDb, itp. - portale filmowe
Zakładam temat z ciekawości, jak oceniacie, te dwa główne polskie serwisy filmowe.

W moich oczach nieźle się uzupełniają, choć oba zmieniły się na przestrzeni lat.

Stopklatka zawsze była bardziej profesjonalna i rzetelna, niestety ostatnimi czasy jest coraz gorzej. Ewidentnie mniej się starają, jakość spada. Sprawne przeszukiwanie zapowiedzi filmowych (lepsze niż na Filmwebie).

Filmweb ma lepsze tempo garnięcia newsów, niestety jakość jest dużo gorsza, błędy, jakiś dzieci-neo-styl się czasem przewinie... Niezwykle sprytny patent z punktami i pierdołami, dzięki czemu zaprzęgnęli do pracy hordy internautów co zaowocowało świetną, wielką bazą filmów i ludzi filmu. Cenię sobie również Filmweb jako wygodne źródło trailerów.

PS. Społeczności / forum nie odwiedzam na żadnym z nich :-) gorzej może być chyba tylko na onecie :P Recenzje wolę czytać na KMFie bo raczej mam przekonanie, że ktoś wie o czym pisze. Ew. na Stopklatce czasem pojawiają się profesjonalne więc też można przeczytać.

Odpowiedz
A gdzie http://fdb.pl ? Pytam, bo sam tam dodaję treści, no ale strona w sumie jeszcze mało znana.

No to jedziemy:

stopklatka - kiedyś często przeze mnie odwiedzana, obecnie sporadycznie, głównie żeby się pośmiać. Newsy które na zagranicznych stronach były dwa tygodnie wcześniej, newsy nierzetelnie przetłumaczone, plakaty-fake'i itp. Poziom strony spadł dość mocno w ostatnim czasie.

filmweb - szybko reaguje na newsy, ale ostatnio zamieszcza coraz więcej newsów skopiowanych wprost z Pudelka (!) lub nawet Pereza Hiltona (!!!).
Za to użytkownicy... wow. To zbiorowisko skretyniałych dzieci (żeby nie było - są tam wartościowi ludzie, wiadomo, jak wszędzie) może konkurować chyba tylko z onetem. Przyznaję że nie mogę się oprzeć by czasem nie wbić złośliwej szpilki. Na przykład ostatnio natknąłem się na wypowiedź zbulwersowanej negatywną recenzją filmu Step Up 2 smarkuli, która jak sama napisała, myślała że "recenzja ma zawierać fakty, a nie przemyślenia" :lol:

Werdykt? Ani jedno ani drugie.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):"recenzja ma zawierać fakty, a nie przemyślenia"
Cudne :).

Odpowiedz
fdb przy pierwszym spotkaniu daawno temu zrobiło na mnie bardzo negatywne wrażenie. Coś w stylu "kcem być jak IMDB". Sorki jeśli to krzywdzące - to była krótka wizyta i już nie wracałem.

Co do Filmwebu - no te pudelkowe klimaty to największa rozpacz. Natomiast co do ludzi - niestety to miażdżąca większość. Niedawno po pomyśle PO nt. dobrowolnego 1% podatku widziałem sondę uliczną w TV - ludzie wrzeszczący jaki to skandal, żeby partie brały pieniądze od podatnika i że są przeciwni takiemu pomysłowi. :shock:

Odpowiedz
Craven napisał(a):Coś w stylu "kcem być jak IMDB". Sorki jeśli to krzywdzące
Czy krzywdzące - to musiałby ocenić ktoś kto jest emocjonalnie związany z tą stroną, ja do takich osób nie należę :wink:

Jeśli chodzi o imdb, to tak, na tym to wszystko polega, na kopiowaniu stamtąd danych, swoją drogą czasami można odkryć niezłe kwiatki jakie się tam znajdują.

Odpowiedz
z filmwebu ściągam tylko trailery, a czasem lukam polskie tytuły zagranicznych filmów
stopklatka jest dla mnie równa film.onet tj wchodzę tam tylko, żeby wyłuskać parę newsów i tyle
nie ma to jak imdb 8)
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
zawsze bardziej Stopklatka, choć żaden z tych serwisów nie jest na tyle dobry, że mógłbym i o formie, i o treści mówić wyłącznie dobrze. Filmweb ma dobrą bazę filmową, trailery, ale za to kiepskie forum, nierówne recenzje... Stopklatka za to kiepską bazę, równie kiepskie forum, ale ciekawsze newsy, raz od czapy artykuły, felietony... Ogólnie ten drugi serwis darzę większym sentymentem, bo zazwyczaj właśnie ich odwiedzam i coś tam skomentuję (ale już nie tak często jak kiedyś).

Odpowiedz
Ja tam kiedy potrzebuję info o jakimś filmie albo aktorze to tylko IMDB, filmweb za długo się ładuje, tam tylko na newsy patrzę. Na Stopklatce nigdy nie byłem :P
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Newsy i cała reszta z dobrych serwisów, Stopklatka już za dużo błędów miała w newsach, zebym patrzył na ichnie tłumaczenia, a o Filmwebie lepiej nie mówić poza trailerami.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Trailery na filmwebie też się za długo ładują ;)
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Filmweb :) z sentymentu chyba najbardziej, bo fajnych ludzi poznałam i wejściówki dają ;)
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
Filmweb, bo już tam mam profil i gromadzę tam swoje oceny filmów. Pozatym ma największą w Polsce bazę filmów. Minus to mnóstwo beznadziejnych użytkowników oraz kiepściutkie recenzje, nawet jeśli autorami są filmwebowi redaktorzy. Wiadomości czytam gdzie popadnie i zobaczę coś ciekawego, a jak chce czegoś konkretnego się dowiedzieć o filmie no to imdb.com

Odpowiedz
Filmweb. Długo się ładuje, a użytkownicy są, jacy są, ale to duża baza danych o filmach i jest bardziej czytelna, niż Stopklatka.

Odpowiedz
Stopklatka. Jedno slowo: przejrzystosc. I co za tym idzie, latwosc obslugi. A tak w ogole to IMDB. :)

Odpowiedz
Kiedyś Stopklatka. Ale obecnie już tylko FilmWeb. Stopklatki miałem dość jakiś czas temu, gdy nie dość że ładowała się długo, to miała w pyte reklam nawalonych, co strasznie mnie denerwowało. Apropo Stopklatki... zawsze śmieszył mnie jeden szczegół. Mianowicie. Ci, którzy czytają tą stronę, z pewnością zauważyli, że większość wywiadów z "gwiazdami" zaa oceanu przeprowadza Yola Czaderska. To co mnie zawsze śmieszyło, to to, że reklamując nowy wywiad zawsze korzystają z foto-montażu tego samego zdjęcia Yoli (no dobra mają chyba 3 warianty ale to wszystko), i wklejają zdjęcie (np. obecnie widzę Hanksa) tuż obok niej. Nie wiem, zaczęło mnie to z czasem bawić hehe :D Chyba że ona na każdym zdjęciu wygląda identycznie, a to przepraszam :D

Odpowiedz
Ona w ogóle wygląda dość oryginalnie. Co do ankiety - ze stopklatki może 2 razy skorzystałem i koniec. Nawet niezłe są te felietony KLC, ale jeśli chodzi o bazę filmów to filmweb jest 2 razy bardziej przejrzysty i wygodniejszy w obsłudze. Poza tym filmweb ma wartości komediowe w postaci niektórych komentarzy czy ocen.

Odpowiedz
Oconnel napisał(a):Kiedyś Stopklatka. Ale obecnie już tylko FilmWeb. Stopklatki miałem dość jakiś czas temu, gdy nie dość że ładowała się długo, to miała w pyte reklam nawalonych, co strasznie mnie denerwowało. Apropo Stopklatki... zawsze śmieszył mnie jeden szczegół. Mianowicie. Ci, którzy czytają tą stronę, z pewnością zauważyli, że większość wywiadów z "gwiazdami" zaa oceanu przeprowadza Yola Czaderska. To co mnie zawsze śmieszyło, to to, że reklamując nowy wywiad zawsze korzystają z foto-montażu tego samego zdjęcia Yoli (no dobra mają chyba 3 warianty ale to wszystko), i wklejają zdjęcie (np. obecnie widzę Hanksa) tuż obok niej. Nie wiem, zaczęło mnie to z czasem bawić hehe :D Chyba że ona na każdym zdjęciu wygląda identycznie, a to przepraszam :D
Eee... To nie są fotomontaże. I ona mine ma zwykle bardzo podobną, ale reszta się zmienia. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Stopklatka byla pierwszym portalem na jaki sie natknalem i tyle moge powiedziec ,mile wspominam odwiedziny na stopklatce ,jednak teraz juz praktycznie na nia nie zagladam.

Filmweb ogladam tylko ,jezeli chce sprawdzic czy jeszcze ktos zyje z aktorow ,trailerow nie ogladam ,od tego mam apple i YT .

Odpowiedz
Stopklatka:
+ więcej newsów
+ recenzje i artykuły piszą niekiedy ludzie z Esensji, których sobie cenię
- cholernie wolno się ładuje
- beznadziejny system dodawania komentarzy

kiedyś bardzo lubiłem, teraz zaglądam rzadko.

Filmweb:
+ szybko się ładuje
+ większa baza z filmami
+ niekiedy fajne artykuły w "Powiększeniu"
- kopiowanie ciekawostek z imdb.com
- niektórzy użytkownicy i dyskusje (ale czasem ma to walory komediowe)
- niektóre recenzje

swoją drogą, to ciekawe, jak często użytkownicy jadą tam po redaktorach, bo źle newsa przetłumaczyli, albo łapią ich za słówka nieszczęśliwie użyte. Też dobra komedia :D
Na razie nie mam podpisu, ale na pewno wymyślę coś błyskotliwego...

Odpowiedz
Karaluch napisał(a):swoją drogą, to ciekawe, jak często użytkownicy jadą tam po redaktorach, bo źle newsa przetłumaczyli, albo łapią ich za słówka nieszczęśliwie użyte. Też dobra komedia :D
Sam to robię. Tytuły newsów na filmwebie przypominają ostatnio Pudelka albo Fakt, nie wiem po co te mierne próby zrobienia sensacji ze zwykłych newsów.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon