Filmweb, IMDb, itp. - portale filmowe
Wiemy, że robisz :P Ja rozumiem jeżdżenie za brak profesjonalizmu, ale nie pojmuję chamskich zagrywek personalnych, gdy użytkownik pisze komentarz pod zdjęciem dziecka innego z użytkowników typu: "na pewno ma raka to brzydactwo".
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
Taki już urok tego typu serwisów. Wystarczy poskakać po tematach na IMDb by zobaczyć że tam jest jeszcze gorzej.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Tytuły newsów na filmwebie przypominają ostatnio Pudelka albo Fakt, nie wiem po co te mierne próby zrobienia sensacji ze zwykłych newsów.
Potencjalna sensacja generuje kliki. Kliki generują odsłony reklam.

EDIT: Nie. Fora IMDb to przy forach Filmwebu wersal jednak...
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Filmeweb ma maniakalną obsesję na punkcie umieszczania wkurwiających reklam. Pop-upy pojawiające się po dwóch-trzech sekundach często otwierane przez to, że np klikam na reżysera lub samowłączający się dźwięk w reklamie lub reklama, która w chwili gdy się przewija strona zjeżdża na pół ekranu itp

Gdy zmieniały się władze Filmwebu myślałem, że nastała "nowa era", ludzie odpowiedzialni za FILM i co się okazało? Dno, bagno, muł, a potem pudelek i fakt. Nie doceniałem Marcina Kamińskiego, bo czasami pisał wyjątkowo głupie recenzje filmów, ale już wydań DVD czytało się z przyjemnością. Nie było newsów wieloznacznych typu "Uwe Boll w zastępstwie" czy, że "Paris Hilton idzie do więzienia" lub "ujawnienie Two-Face'a" przed premierą w Polsce za co powinni (może dostali) dostać wielkiego kopa od dystrybutora. Przed zmianami władz i jeszcze wstecz pół miesiąca nie przypominam sobie, aby były jakieś narzekania na newsy, ich tytuły itp

Forum pod filmami nadaje się tylko do czytania gdy jest <=100 komentarzy. Przy popularnych produkcjach nawet nie ma sensu zjeżdżać w dół. Niestety, przewaga dzieci i już nie chodzi o nastolatki, ale o 10-12 latki królujące w spamowaniu...

Zwiastuny mi się bardzo podobają, gdyż mogę sobie dość szybko ściągnąć HD i obejrzeć na pełnym ekranie lub nawet na telewizorze. Zdjęcia (choć przydałaby się czasem większe niż 900x) i tapety podobnie.

A i jeszcze przypomniało (może też wam się zdarza) zwieszenie strony, że gdzie nie klikniecie prawym klawiszem to widać, że flash i tylko odświeżenie strony (załadowanie nowej reklamy) ratuje sytuacje.

Nie che mi się już więcej pisać na ten temat pisać, na Filmweb po prostu już zaglądam tylko dla czwartego akapitu.

Stopklatka natomiast - hmm... Polskie tytuły i daty wydań DVD, rzadziej wywiady i nic poza tym.

Sam siedzę głównie na IMDB, fdb.pl, ComingSoon.net i MovieWeb.

Odpowiedz
Ronaldinho napisał(a):Filmeweb ma maniakalną obsesję na punkcie umieszczania wkurwiających reklam.
Tia... Natomiast oglądanie JAKICHKOLWIEK reklam jest kwestią wyboru użytkownika, który nie korzysta z odpowiedniego oprogramowania.

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Tia... Natomiast oglądanie JAKICHKOLWIEK reklam jest kwestią wyboru użytkownika, który nie korzysta z odpowiedniego oprogramowania.

Ale ja ogólnie lubię reklamy, bo te często informują, że np dany film wychodzi na DVD itp, więc nie mam zamiaru instalować blockerów, w sumie wystarczy, że w Kasperskym zaznaczę jedną opcję i nie będę miał żadnych reklam ani banerów, trochę an tym jechałem, ale później jakoś tak szaro mi się niektóre strony zrobiły więc, wróciłem do nieblokowania.

Odpowiedz
Filmweb OFFLINE '08 czyli Festiwal Gustów Filmowych :) Wybiera się ktoś? :>
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
Nowy Filmweb: http://antyweb.pl/obrazki-z-nowego-filmweb-pl/

Wygląda na to, że Filmweb stawia na funkcje społecznościowe. Patrząc na pomysł z tym gustometrem to dostaniemy taki filmowy last.fm. A zmiany graficzne mi się podobają, zobaczymy jak to będzie wszystko działać.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Dziwnym nie jest. Po co robić coś, jak mogą to za ciebie zrobić mrówki :) Dziwne, że newsów im użyszkodnicy nie piszą, poziom pewnie nie byłby znacznie niższy.

Pewnie im się moderować nie chce.

Wygląda to estetycznie, ale masa jest ostatnio stron bardzo niewyrazistych. Białe tło, logo i nic więcej. Ale ogólnie to jestem wielkim fanem Last.fm. Jedyna społecznościówka, która ma sens i się do czegoś przydaje.

Odpowiedz
Masakra. Wszystko się zlewa, zero przejrzystości. A ten gustomierz to już w ogóle jakieś nieporozumienie, na szczęście żeby się do niego włączyć trzeba od nowa oceniać filmy. I tak mam już wystarczająco po uszy zaproszeń do znajomych od użytkowników o istnieniu których nie miałem pojęcia.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):A ten gustomierz to już w ogóle jakieś nieporozumienie, na szczęście żeby się do niego włączyć trzeba od nowa oceniać filmy.

Serio? To jakaś zupełna padaka.

Odpowiedz
http://gfx.filmweb.pl/an/1233783/8110.$.jpg

Chyba się zapędziłem. To screen pokazujący ekran gustomierza dla użytkownika który jeszcze nic nie ocenił.

Odpowiedz
Chcecie mi powiedzieć, że wszystkie moje oceny przepadną?

Odpowiedz
Nie. Koledzy zmyślają.

Odpowiedz
Wygląda równie kupowato co np nowy MovieWeb czy Gaminator (ta sam firma co Filmweb). Od razu widać, że jest tak naciupany ten layout, ze nie wiadomo co gdzie jest. Jest jakiś screen ze strony filmu? Z portalu a'la IMDB, Filmweb się chce stać chyba filmową naszą-klasą.
Avatar: Jamajka 16 grudnia; Katar, Syria 17 grudnia
.............................
Polska 25 grudnia
...:::Imperial-Cinepix:::...

Odpowiedz
Negrin napisał(a):Nie. Koledzy zmyślają.
źródło?

Odpowiedz
Źródło: jakiś klip reklamowy Filmwebu. Chyba ten, nie pamiętam już:

http://lookr.tv/player.php?id=1552

Odpowiedz
Jest i moj ulubieniec Gumis aka. Piekny Lolo ;)

Filmweb to kolorowa papka z newsami rodem z Pudelka - nie wiem jak bylo kiedys, ale teraz tak wlasnie to wyglada. Moge pogratulowac "sukcesu", drudzy w galaktyce, uzytkownicy w natarciu, sam mozesz pomoc budowac potege fimwebu (glupie mroweczki, a kase za reklamy dostaje szef) i jest czysty ubaw dla zwyklego internauty, szeregowego fana filmu - jest co sprawdzic, poczytac, zobaczyc trailer, powyzywac sie od burakow na forum. Jaki filmweb by nie byl, to sie sprawdza i prosperuje...Co do mnie, to od zawsze wolalem film.org.pl (dlugo zanim postanowilem wstapic) czasem zalicze szarze ulanska po bazie konkurencji (ofilmie.pl) i wystarczy. Newsy zazwyczaj zbieram ze stron zagranicznych, a baza danych, to tylko imdb.
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
Bucho napisał(a):(glupie mroweczki, a kase za reklamy dostaje szef)

Wiesz dla wielu to jest hobby, zasady są jasne i jakoś nikt nie narzeka. Poza tym wątpię czy redakcja zdołała by stworzyć taką bazę danych.

Bucho napisał(a):Co do mnie, to od zawsze wolalem film.org.pl (dlugo zanim postanowilem wstapic)

Ok, ale Film.org.pl nie ma newsów, trailerów i nie można filmom stawiać gwiazdek :)

Bucho napisał(a):a baza danych, to tylko imdb.

A ja wolę Filmweb choćby dlatego, że ładniej wygląda :)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):Wiesz dla wielu to jest hobby, zasady są jasne i jakoś nikt nie narzeka. Poza tym wątpię czy redakcja zdołała by stworzyć taką bazę danych.

Hobby, naprawde? Dobrze, ze mi powiedziales ;)

Azgaroth napisał(a):Ok, ale Film.org.pl nie ma newsów, trailerów i nie można filmom stawiać gwiazdek :)

No nie ma - pisalem przeciez, ze ma za to filmweb

Azgaroth napisał(a):A ja wolę Filmweb choćby dlatego, że ładniej wygląda :)

Imdb jest za to przejrzyste i nie zapakowane reklamami - tak, jestem lamerem, nie mam milona programow blokujacych spam i inne gowna, nie zawsze korzystam z kompa w domu i zwyczajnie mi gula wyrasta gdy pojawia sie reklama ;)
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon