Filmweb, IMDb, itp. - portale filmowe
Filmweb od wielu lat (bodajże od 2012) ma problemy z ocenami. Potrafią znikać, powracać, itd. Stąd moje pytanko. Korzysta ktoś z https://letterboxd.com/ ?

Wygląda fajnie, przejrzyście i rozważam przeniesienie się tam. W końcu filmweb służy mi w 90% jako zeszyt do zapisywania swoich ocen/obejrzanych filmów, itp. Jak jest z ocenianiem, da się zmieniać daty obejrzenia filmów? Czy tam ocenki nie znikają?

Odpowiedz
Ja zamiast filmwebu zdecydowanie polecam letterboxd. Można spokojnie zmieniać daty, dodawać recenzje, robić listy, wprawdzie stronka zagraniczna ale na prawde dużo fajniejsza jesli chodzi o taki "dziennik" obejrzanych filmów od filmwebu. Jedyny minus to oceny w gwiazdkach. Ja oceniam filmy od 0-100 ale jakoś tam sobie radzę :)

Można też zobaczyć ile razy i kiedy obejrzało się dany film (jeśli oczywiście wprowadziło się go wcześniej) i jak w moim przypadku katalogwać swoje szaleństwo - https://letterboxd.com/sati/film/logan-2017/activity/ :P

Odpowiedz
@Juby

Jak chcesz prowadzić dokładne statystyki, co i kiedy oglądasz to polecam też Trakt.tv Jestem tam od ponad pół roku i bardzo sobie chwalę. Możesz nawet dodać godzinę obejrzenia filmu. Wtedy w podsumowaniu rocznym masz dokładny wykres w jakich godzinach najczęściej oglądasz filmy i seriale :)
Trakt.tv Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Filmweb zazyczył sobie dzisiaj, żebym wyłączył adblocka jesli chcę ich czytać. Konta nie mam tam już od dłuższego czasu, ale od dzisiaj przestaję tam także zaglądać. Sayonara MOFOs.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Filmweb przegiął pałę już z tą jebitną reklamą z góry na pół strony. Posrało ich z tym konkretnie.

Odpowiedz
Filmweb już dawno przestał być dla mnie ulubioną stroną. Jak zaczęli mi proponować filmy, które kompletnie mi nie leżą i które już nawet specjalnie oznaczyłam jedną gwiazdką, a oni uparcie... to stwierdziłam, że to nie ma sensu.

Odpowiedz
(19-10-2017, 14:04)harlequinade napisał(a): Ja zamiast filmwebu zdecydowanie polecam letterboxd. Można spokojnie zmieniać daty, dodawać recenzje, robić listy, wprawdzie stronka zagraniczna ale na prawde dużo fajniejsza jesli chodzi o taki "dziennik" obejrzanych filmów od filmwebu. Jedyny minus to oceny w gwiazdkach. Ja oceniam filmy od 0-100 ale jakoś tam sobie radzę :)

Można też zobaczyć ile razy i kiedy obejrzało się dany film (jeśli oczywiście wprowadziło się go wcześniej) i jak w moim przypadku katalogwać swoje szaleństwo - https://letterboxd.com/sati/film/logan-2017/activity/ :P

Chcę serdecznie podziękować za zwrócenie mojej uwagi na ten portal ponieważ właśnie czegoś takiego poszukiwałem. 
http://www.filmweb.pl/user/DeenWelt
Najlepszy film 2017: A Ghost Story
Najlepszy film 2016: Zwierzęta Nocy
Najlepszy film 2015: Lobster

Odpowiedz
Letterboxd jest spoko, ale przed całkowitymi przenosinami z filmwebu powstrzymuje mnie brak seriali. Mogliby to ogarnąć ;(

Odpowiedz
Bradesinarus
[Obrazek: QqJNTn3.gif]

Nie przeniosę się całkowicie z filmwebu (przeklikanie ponad 2000 ocen za dużo by zajęło), bo uważam, że tam mają najczytelniejszy podgląd w moje oceny (to na ile sposób mogę je przefiltrować), ale z tym zmuszaniem do wyłączenia adblocka rzeczywiście ostro przesadzili. Przez to, nie mogę dodawać już żadnych kontrybucji do filmów.

Cóż, najwyraźniej strona została mu już wyłącznie do oceniania filmów, pisania na jednej notce znajomego i pod ocenami moich filmwebowych znajomych.

A tak w ogóle to dałoby radę zmienić nazwę tematu. Np. na "Filmweb, IMDb, itp. portale filmowe"? Bo przecież walka ze stopklatką już dawno wygrana?

Odpowiedz
(30-10-2017, 10:11)Albertino napisał(a): Letterboxd jest spoko, ale przed całkowitymi przenosinami z filmwebu powstrzymuje mnie brak seriali. Mogliby to ogarnąć ;(

Przerabiałem ten temat jakiś czas temu i Letterboxd odpadł właśnie miedzy innymi przez to. Jeszcze raz polecam Trakt. Mają filmy i seriale.
Można też tworzyć listy:
- ulubionych filmów
- bez problemu mieszać na listach filmy i seriale
- tworzyć listy ulubionych reżyserów
- ulubionych operatorów
- aktorek
;)

Poza tym wkurzało mnie też, że na Letterboxd oceniało się w skali 1-5 gwiazdek. Na Trakt oceny są takie jak na IMDb czyli od 1-10. No i tak jak pisałem wyżej, można prowadzić dokładne statystyki co i kiedy się ogląda (w wersji VIP masz roczne statystyki). Na Letterboxd najbardziej podobają mi się tagi, ale mogę bez nich żyć :)
Trakt.tv Gentlemen, you can't fight in here! This is the War Room!

Odpowiedz
Bardzo fajne te twoje listy. :) Ten trakt wygląda trochę jak kopia Letterboxd w jaśniejszej oprawie. Nawet większość miniatur plakatów się zgadza.

(30-10-2017, 16:56)Ash_9001 napisał(a): Poza tym wkurzało mnie też, że na Letterboxd oceniało się w skali 1-5 gwiazdek. Na Trakt oceny są takie jak na IMDb czyli od 1-10.

1-5 ale z połówkami, więc wychodzi na to samo. :P

Odpowiedz
(30-10-2017, 10:11)Albertino napisał(a): Letterboxd jest spoko, ale przed całkowitymi przenosinami z filmwebu powstrzymuje mnie brak seriali. Mogliby to ogarnąć ;(

Stronka się ciągle rozwiija, więc pewnie w końcu będzie też baza seriali

Odpowiedz
Czy wam też od jakiegoś czasu nie działa zakładka box office na imdb? Po kliknięciu, a nawet ręcznym wpisaniu adresu przenosi znów do głównej strony danego tytułu.
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Takie tam głupiutkie spostrzeżenie:

Niesamowitą radochę sprawia mi to, że na głównej stronie filmwebowej aplikacji w sekcji "najpopularniejsze filmy i seriale dnia" Bright i Dark są obok siebie :)

Odpowiedz
Co się, za przeproszeniem, odpierdoliło na Filmwebie? Pojebało ich do reszty?

Odpowiedz
O ja pierdolę. Serio, co za debile. Drugi Facebook, i za to kompletnie niepraktyczny.

I tu jeszcze tylko przykład, sorry Shamar, byłeś pierwszy w aktualnościach:
Ty i shamar
jesteście podobni jak
Godzilla i Ghidorah
bohaterowie z filmu Godzilla kontra król Ghidorah (1991)

Co to ma być i jaki to ma cel XDD

Odpowiedz
Nie wiem jak inni, ale ja z każdą kolejną minutą, kiedy widzę tę abominację, mam ochotę zawiesić jakąkolwiek działalność na tym portalu.

Oczywiście o możliwości wyboru wyglądu swojego profilu można zapomnieć, bo przecież zdanie użytkowników się dla nich nie liczy, co udowadniali już nie raz i nie dwa.

Odpowiedz
Ok. Oficjalnie kończę przygodę z FW. Miarka się przebrała.
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
I tak długo wytrzymaliście.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
Korzystam wyłącznie z aplikacji, nie wiem o czym mowa i nie chcę wiedzieć :)

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon