Filmy na podstawie gier.
To pierwsze było do pstryczkaelektryczka a to drugie no cóż wiele czasu minelo od tamtego posta ;)

Odpowiedz
przecież macie jakiegoś admina czy coś- można wykopać "ludzi, których cechuje prostota"

Odpowiedz
zły napisał(a):przecież macie jakiegoś admina czy coś- można wykopać "ludzi, których cechuje prostota"
Wykopywanie ludzi to jedno, w tym wypadku wystarczylyby nozyce moderatora :roll:
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Wracając do ekranizacji gier komputerowych to słyszałem, iż są pewne plany co do Dungeon Siege. Gra swoją drogą zła nie była. Ciekawe czy zrobią z jej materiału jakiś w miarę strawny film. Z pewnością są jakieś szanse.
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Niestety reżyseruje Uve Boll czy jak mu tam. Koles robi najgorsze kranizacje gier i jedne z najgorszych filmow ogolem...

Odpowiedz
http://uweboll.com/ ;)

Odpowiedz
Blade napisał(a):Niestety reżyseruje Uve Boll czy jak mu tam. Koles robi najgorsze kranizacje gier i jedne z najgorszych filmow ogolem...

Widać sobie pomarzyłem o dobrej ekranizacji Dungeon Siege :?. Któż mógł mu powierzyć stworzenie tego filmu?

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):
Blade napisał(a):Niestety reżyseruje Uve Boll czy jak mu tam. Koles robi najgorsze kranizacje gier i jedne z najgorszych filmow ogolem...

Widać sobie pomarzyłem o dobrej ekranizacji Dungeon Siege :?. Któż mógł mu powierzyć stworzenie tego filmu?
Zagadka jest kto mu powierzyl poprzednie filmy ;)
Wedlug jednej z legend Dr Boll jest bogaty i sam wyklada pieniadze, ale czy to prawda - nie wiem

Odpowiedz
Dobrze, że chociaż Dooma powierzono komu innemu. A wiecie komu? Film reżyseruje Andrzej Bartkowiak. Sam nie wiem czy to dobry pomysł chociaż jego film "Romeo musi umrzeć" akurat mi się podobał,

Odpowiedz
Film nie bedzie mial nawet miejsca na Marsie. Komadosi kontra zombie. Ile razy to juz było...

Odpowiedz
..a czego innego się spodziewać?? przecież gra Doom to płytka strzelanka, która miała to szczęście że była jedną z pierwszych gier fpp. Z kolei o Silent Hilla naprawdę się martwię, bo naprawdę mógłby powstać ciekawy film

Odpowiedz
nexus napisał(a):gra Doom to płytka strzelanka, która miała to szczęście że była jedną z pierwszych gier fpp.
Nie była jedną z pierwszych. Nawet się chyba do pierwszej dziesiątki nie załapała. Jej sukces to przede wszystkim nowy wymiar grafiki i parę nowatorskich elementów. Można też powiedzieć, że po niej rozwinął się wielki boom na FPP.

Odpowiedz
dzięki za sprostowanie, tak podejrzewałem że oprócz wolfenstein'a coś jeszcze wyszło :)

ogólnie jestem przeciwko ekranizacji gier bo jak już ktoś napisał filmowcy nie podejmują tematu poważnie i tylko czasami przez przypadek coś dobrego z tego wychodzi [MK]. Z drugiej strony może w końcu coś się odmieni tak jak ostatnio z ekranizacjami komiksów [sin city]. Tak czy inaczej moimi typami są: Max Payne 2 i Deus Ex. Z obu gier mogły by powstać całkiem ciekawe, mroczne filmy.

Odpowiedz
A zna ktoś taką grę "House of the Dead"? A może ktoś oglądał ekranizację pana Uwe Bolla? Toż to TRAGEDIA! Denne dialogi, bezsensowna fabuła, brak aktorstwa, klimatu, odpowiedniej muzyki, tragiczny montaż i efekty. Najciekawszy jest natomiast sposób jaki łączy film z grą. Nie robi tego ani fabuła (pomijając oczywiście wątek zombie) ani nawet tytułowy "Dom Smierci" (w którym bohaterowie są przez kilkanaście minut a i specjalnie on ważny nie jest). Pan Boll bowiem wymyślił, że wmontuje do filmu fragmenty gry i już jest usprawiedliwiony. GROZA, ludzie! Leci normalna akcja i nagle - puf - pojawia się tandetna gra z automatów z celowniczkiem i nabojami w lewym dolnym rogu. Takiego bezguścia nie spotyka się zbyt często. Straszna rzecz, grzecznie radzę trzymać sie od dzieł pana Bolla z daleka.

Odpowiedz
O cholera toż to idiotyzm :) Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak głupim pomysłem :( Ktoś powinien zakazać mu ekranizować wszystkich gier do końca świata.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):O cholera toż to idiotyzm :) Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak głupim pomysłem :( Ktoś powinien zakazać mu ekranizować wszystkich gier do końca świata.
Ja posunąłbym się dalej, zabroniłbym mu kręcenia w ogóle jakichkolwiek filmów, nawet tych z okazji komunii kogoś z rodziny :wink:

Odpowiedz
Veni vidi vici!

Grał ktoś w "Dark Earth"? Gra przygodowo - zręcznościowa. Daleka przyszłość. Na skutek kataklizmu cała znana nam cywilizacja legła w gruzach. Jakby tego było mało Słońce "wysiadło" wraz z nastaniem mroku poajwiły się pełzacze - stwoiry atakujące niedobitki. Grupa ludzi postanowiła szukac miejsca, gdzie jeszcze jest światło. Znalexli teren ze źródłem wiecznego światła, który nazwali Stalite. Na tym terenie powstały osady, a najważniejszą z nich stała się Sparta. Osada dwuczęsciowa - ma teren "wyższy" i "niższy", gdzie mieszkają ludzie zależnie od kasty. Głównym bohaterem ejst Arkhan - Strażnik Ognia. Zostaje on oddelegowany do ochrony pewnej bardzo waznej osoby, kapłanki Słońca, Lory. Broniąc jej życia zostaje zarażony Czarną Zgnilizną przez sabotażystę. Stopniowo zaczyna przekształcać się w istotę, którą od samego początku życia uczony był nienawidzić. By odnaleźć lek musi trafić do slumsów Sparty - Niższego Miasta.

Może brzmi prosto, ale grało mi się w to naprawde dobrze, fabuła jest świetnie skonstruopwana, jest parę naprawdę intrygujących zwrotów akci i jest to jedna z nielicznych gier, w którą grałem nie tylko dla samego grania, ale żeby zobaczyć, czym jeszcze zaskoczą mnie scenarzyści.

Odpowiedz
Tyler Durden napisał(a):
Azgaroth napisał(a):O cholera toż to idiotyzm :) Jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak głupim pomysłem :( Ktoś powinien zakazać mu ekranizować wszystkich gier do końca świata.
Ja posunąłbym się dalej, zabroniłbym mu kręcenia w ogóle jakichkolwiek filmów, nawet tych z okazji komunii kogoś z rodziny :wink:

http://www.uweboll.com :roll:

Odpowiedz
Acha. Jakby ktoś chciał to podaję najświeższe informacje o ekranizacji Dungeon Siege. Zapowiada się nienajlepiej. Nie tylko Wy macie obawy co do reżysera :?.

cdproject.info 5.07.2005 napisał(a):Uwe Boll, niemiecki reżyser, który z jakiegoś powodu upodobał sobie przerabianie gier komputerowych na filmy, pracuje aktualnie nad adaptacją Dungeon Siege´a. Niedawno ogłoszono obsadę produkcji, która - miejmy nadzieję - nie podzieli losu ekranizacji Alone in the Dark czy House of the Dead.

Dungeon Siege - jakby byli jeszcze tacy co nie wiedzą - to bardzo udana gra action RPG, dziecko zespołu Gas Powered Games, wydane przez Microsoft Game Studios. Tytuł daje kupę radości, chociaż akurat fabuła nie jest jego mocną stroną. Oczywiście wcale (wcale) nie znaczy to, że będzie również słabą stroną kinowej produkcji (kupa radości bez fabuły też jest wprawdzie w sztuce filmowej osiągalna, ale jednak jakoś trudniej o nią niż w grach).

Główną rolę Farmera, ruszającego tępić zło i ratować swoją rodzinę, zagra Jason Statham, znany m.in. z roli Turka w filmie Przekręt. W roli Noricka, wiernego towarzysza Farmera, zobaczymy Rona Perlmana. Pan ten zagrał główną rolę w kinowej adaptacji komiksu Hellboy, jego głos był też wykorzystywany w kilku grach - był narratorem we wszystkich Falloutach, można go też było usłyszeć w Halo 2. Poza tym w filmie pojawią się Matthew Lillard (Krzyk, Scooby Doo), John Rhys-Davies (Poszukiwacze zaginionej arki, Władca pierścieni i... gra Wing Commander IV - pamięta ktoś jeszcze tę superprodukcję? :)) i Leelee Sobieski (Oczy szeroko zamknięte, Dom Glassów). Po raz pierwszy w produkcji fantasy wystąpi Burt Reynolds, zapewne w jakimś epizodzie.

Zdjęcie do filmu ruszyły w minioną niedzielę. Co z tego wyjdzie - zobaczymy. Ale chyba mimo wszystko nie warto sobie za wiele obiecywać...

Odpowiedz
Q napisał(a):Najlepszy materiał na film, tkwi w grach:
Mafia - lata 30 gangsterki klimat dobry film mógłby być.
Max Payne - ciekawe kino akcji, niby wiele takich filmów jest, ale gram ma to coś
GTA - Samochody akcja, w ładnym klimacie, dobre kino rozrywkowe można zrobić

Dobry film gangsterski o latach 30. można zrobić bez opierania się o "Mafię"... a film o mafii i facecie biegającym ze spluwą po mieście i strzelającym do wszystkiego co się rusza możnaby zrobić bez "GTA"...
"To coś" z "Max Payne'a" chyba nie dałoby się przenieść na ekran...

Ja jestem przeciwnikiem adaptacji filmowych gier komputerowych. Jest to dla mnie najbardziej wredna komercja, bo wyciągająca wszystko co się da, z zupełnie innego środka medialnego. GRA polega nie na opowiedzeniu historii, ale na kierowaniu nią - w kinie nie masz takiej mozliwości. Więc o co tu chodzi, ludzie? O reklamę? O znany tytuł na promującym plakacie? Bo przecież film akcji osadzony w podobnycn realiach mozna zrobić wszędzie. Osobiście proponuję nakręcenie filmu "Need for Speed: Underground 2: A New Adventure: A Movie in 3D". Tylko po co tyle płacić EA za prawa autorskie...?
Martwi Ludzie Poszli Nad Jezioro

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon