Filmy w 3D
To było dawno temu - nawet nie wiem, czy nazywali to Nvidia 3D vision - w każdym razie były to okularki LCD shutter, kabelek do kompa (wiem, że później robili bezprzewodowe), ciupałem z tym jeszcze na kineskopowym monitorze, więc na bank nie miał 120Hz.

Działało bardzo dobrze, oczywiście przyciemniało obraz, ale żadnego męczenia wzroku nie pamiętam. Problem natomiast był taki, że mało gier to obsługiwało, ale taki np Descent wyglądał po prostu genialnie w tej wersji i to on mi głównie zapadł w pamięć. Głupia kulka lewitująca w powietrzu kopała tyłek.

Tyle - było dawno temu, teraz bardzo rzadko w cokolwiek grywam więc nie mam orientacji ile gier to obsługuje ani ile to kosztuje.

Odpowiedz
Będąc w empiku dorwałem gazetke PSXextreme i był w niej ciekawy artykuł na temat 3D w domu, rzecz była oparta o newsy z jakichś niedawnych targów w Las Vegas więc możliwe że ktoś już wcześniej o tym wspominał (np. w temacie o Avatarze, nie wiem, nie chce mi sie kopać przez tyle stron:) ). W skrócie: do 2010 Sony wprowadza na rynek telewzior zintegrowany z okularami 3D (200 Hz więc oczy nie będą się męczyć), inni producenci (bodajże Panasonic i ktoś tam jeszcze) też mają takie plany. Co ciekawe mają pojawić się łatki do gier które przystosują konkretne tytuły do 3D (grywalny był jakiś Wipeout i coś tam jeszcze). Czas pokaże czy to będzie poważny krok na przód czy może to badanie rynku okaże się ślepym zaułkiem. Niedawno na stopklatce wspominano o tym że ceny biletów na filmy 3D mogą (i pewnie będą) być wyższe i coraz wiecej filmów zostaje przerabianych na ten format (mowie o juz nakręconych, nie o nowościach których jest coraz wiecej). A skoro film jest juz w trzech wymiarach to chyba nie problem wydac go na jakimś pojemnym nośniku (np. BR:) ). Tak sobie gdybam, ale po tym co widzialem na Avatarze wierze ze 3d to krok w dobrą strone i ktowie, może już za pare lat część z nas będzie w domu oglądała filmy trójwymiarze.
get ready for suprise...

Odpowiedz
Taaa, tv z jednymi okularami w zestawie, chcesz oglądać z rodziną - dokup kolejne pary. Okazyjna cena: tylko 599 zł za sztukę! Sony nigdy nie ukrywało, że się ceni (nawet mówiło, że specjalnie nie obniża ceny PS3, bo chce żeby uchodziło za towar wartościowy i żeby ludzie mieli wiedzieli, że za coś dobrego mają płacić dużo). Ogólnie jeśli Sony coś zapowiada, to jestem nastawiony negatywnie.:)

Odpowiedz
W sprawach promocji SONY to krętacze - wiem to od dawna :twisted:
tak to wyglądało na jakichś targach:
get ready for suprise...

Odpowiedz
Oglądałam dziś właśnie w 3D animację "Klopsiki i inne zjawiska pogodowe" i efekty w 3D rewelacja, oczy mi się nie zmęczyły, wrażenie niesamowite.Co do domowego 3D, jakoś mi ta technika nie pasuje do małego domowego telewizorka, takie filmy powinno się tylko na wielkim ekranie w kinie oglądać.Kiedyś nasza tv puściła chyba king konga w trójwymiarze, ale okularów nie miałam i nie wiem czy był jakiś efekt wogóle.

Odpowiedz
Dzisiaj przed seansem Odlotu (delikatne, inteligentne efekty 3D jak na Epoce lodowcowej 3) miałem okazję zobaczyć teaser Alicji w Krainie Czarów Burtona. Film będzie konwersją, nie kręcono go przy użyciu kamer 3D i już na tej podstawie tego typu zabiegom mówię stanowcze NIE. Owszem, efekt 3D jest, aktorzy są wyodrębnieni z tła, ale są zupełnie płascy. Przykładowo w takim Odlocie główny bohater jest w pełni trójwymiarowy - nos, okulary, broda, ogólnie głowa, tymczasem Johnny Depp wygląda jak wycięty z papieru. Słabizna.

Odpowiedz
Kilka miesiecy temu Cameron ostro skrytykowal Burtona za krecenie filmu zwyklymi kamerami i natepnie przerabianiem na 3D Mowil o stratach jakosci 3D itp. Raz, ze Jim ma procent od sprzedazy kamer, dwa, ze staje na glowie, aby 3D bylo kojarzone z nowa jakoscia. Zabiegi takie jak u Burtona, troche mijaja sie z celem.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Mijają się z celem i wielu ludzi pewnie będzie po takim konwertowanym filmie zniechęci się do prawdziwego 3D.

Odpowiedz
Bucho napisał(a):Raz, ze Jim ma procent od sprzedazy kamer, dwa, ze staje na glowie, aby 3D bylo kojarzone z nowa jakoscia
I dlatego przygotowuje nikomu niepotrzebną konwersję Titanica :)

Odpowiedz
Liczy, że dobije do dwóch miliardów ;-)

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):I dlatego przygotowuje nikomu niepotrzebną konwersję Titanica

...oraz Terminatora 2. Naciska tez studio, ktore ma prawa wlasnosci do LOTRA, aby przekonwertowac trylogie na 3D :) Z tym krytykowaie chodzi o filmy dopiero powstajace.
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Zgaduję jednak, że to by już jakoś porządniej robili niż wycinankę i kilka planów, czyli jakoś pewnie by każdą klatkę rozrysowywali "hipsometrycznie" i minimalnie przesuwali dla obu oczu obszary proporcjonalnie do "wysokości".

Odpowiedz
Craven, nie wiem...czym Ty do mnie rozmawiasz <rotfl>

ano racja :)

Odpowiedz
Wywiad z Bagińskim ogólnie o 3D. Nic szczególnie ciekawego, ale mądrze, jak zawsze zresztą, facet gada.

Odpowiedz
http://marketsaw.blogspot.com/2010/02/great-feedback-from-live-s3d-football.html

Przy czym zaznaczam, że MarketSaw nie jest obiektywnym źródłem w tej materii. To entuzjaści 3D w każdej, nawet najgłupszej formie :)

Odpowiedz
Może mi ktoś wyjasnić jak robiono te stare 3D filmy w IMAXie ? Skoro Avatar to nowa jakość a konwersja jest do dupy, to gdzie plasują się poszczególne ? W kwestiach głębi, naturalnosci kolorów, ostrosci ?

Przykładowo : jak się mają do siebie , takie:

* Głębia Ocenu 3D czy stare Imaxowe
* Piatek 13 3D lub inne z tamtego okresu
* Clash Tytanów / Alicja - konwersje
* Final Destination 3D

Jakie są róznice ? Czy stare filmy 3D są równie płaskie jak konwersje ? itp.
welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Michael Bay o 3D w trzeciej cześci Transformersów:

“I shoot complicated stuff, I put real elements into action scenes and honestly, I am not sold right now on the conversion process. … I am trying to be sold, and some companies are still working on the shots I gave them. Right now, it looks like fake 3D, with layers that are very apparent. You go to the screening room, you are hoping to be thrilled, and you’re thinking, huh, this kind of sucks. People can say whatever they want about my movies, but they are technically precise, and if this isn’t going to be excellent, I don’t want to do it. And it is my choice. … I’m used to having the A-team working on my films, and I’m going to hand it over to the D-team, have it shipped to India and hope for the best? This conversion process is always going to be inferior to shooting in real 3D. Studios might be willing to sacrifice the look and use the gimmick to make $3 more a ticket, but I’m not. Avatar took four years. You can’t just shit out a 3D movie. I’m saying, the jury is still out.”

Co by nie mówić o poziomie jego filmów to ma zajebistą rację, a frazę "You can’t just shit out a 3D movie" powinni wydrukować i powiesić w gabinecie decydenci odpowiedzialni za konwersję Kleszów i Alicji.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ano ta fraza powinna się znaleźć na democie z Zmierzchem Tytanów :)

Odpowiedz
[Obrazek: 7187.jpg]
"Więcej socjalizmu - znaczy więcej demokracji." - Michaił Gorbaczow

"Istnieje marksizm dogmatyczny oraz marksizm twórczy. Ja stoję na istocie tego ostatniego." - Józef Stalin

Odpowiedz
Miałem dzisiaj okazję zobaczyć jak sprawuje się 3DTV, a dokładniej 3DBlu-ray - Potwory kontra obcy.

Wrażenia? SŁABIZNA! Doskonale pamiętam rewelacyjne wrażenie głębii z kina, to co zobaczyłem było w zasadzie płaskie, nie było w ogóle przestrzeni, stojące bliżej "kamery" postacie w ogóle nie wyróżniały się w stosunku do tych stojących dalej.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon