Filmy w 5D
Od jakiegoś czasu w Polsce można oglądać filmy w kinach 5D.
Oprócz efektów audiowizualnych oraz 3D, dochodzi w pełni korzystanie z innych zmysłów. I tak: na sali kinowej wieje wiatr, deszcz jest całkowicie odczuwalny na naszej skórze, w powietrzu da się odczuć zapach tego co akurat jest widoczne na ekranie a pod nogami poczujemy (dzięki specjalnym "mackom") jak przebiegają nam myszy. Do tego ruchome fotele odwzorowujące poruszanie się bohatera filmowego, gdy świat oglądamy jego oczami - głównie bieg, duże skoki czy ostre hamowanie przed krawędzią przepaści. Wszystkie te atrakcje zsynchronizowane są idealnie z tym co dzieje się na ekranie. Seanse można oglądać w kilku polskich miastach w sieci Kin 5D Extreme.
Generalnie wszystko prezentuje się pięknie ale nie jest aż tak różowo. Przede wszystkim repertuar jeszcze bardziej biedny niż w IMAXIE, filmy trwaja średnio 10-12 minut! I niestety są to produkcje tworzone tylko na potrzeby tego kina. Nie zobaczymy tam nic z obecnych premier. Toteż nie chodzi się tam na film ani nawet na efekty 3D ale po prostu na kilka minut świetnej zabawy i niespotykanych na codzień wrażeń.
Ja byłem na animacji "Kot i Duchy". Ponoć pod względem nazwijmy to interakcji z widzem, najlepsza pozycja z obecnych tytułów. I rzeczywiście... zabawa była przednia.
Teraz jak będę miał okazję, wybiorę się jeszcze raz. Zauważyłem że w kinie grany jest fragment nowej wersji "Podróży do wnętrza Ziemi", który trwa bagatela, aż 15minut :) Był ktoś na tym? Warto zobaczyć? Sam film w wersji pełnometrażowej oglądałem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon