Filmy w 60 FPS
(25-04-2012, 14:40)military napisał(a): Same here. BTW: dla mnie większość gier też lepiej wygląda w 60 niż w 30 fpsach. Lepsze, bardziej epickie wrażenie i już.

Wait a sec... co znaczy "Też" ?

Film roku 2017 - Blade Runner 2049
Dno roku 2017 - SW: The Last Jedi

Odpowiedz
Pomyłka - lepiej wygląda w 30 niż w 60.:)

Odpowiedz
Tak sobie mysle - skoro wszelkie narzekania po pokazach Hobbita dotycza w gruncie rzeczy tego samego co przy co drugim filmie kreconym cyfra, to czy daloby się w tych 48 klatekach rejestrowac na tasmie? Wtedy wilk syty i owca cala - plynnosc zwiekszona, w 3D nie bedzie problemu, a faktura obrazu i film-look zachowane. Robi tak ktos?

Odpowiedz
Cytat:a faktura obrazu i film-look zachowane. Robi tak ktos?

film-look wynika w dużej mierze właśnie z 24 fps.

Odpowiedz
No, ale spróbuj sobie włączyć jakiś film kręcony po bożemu, na taśmie na telewizorze, który dodaje klatki i zwiększa płynność - wygląda przecież tak samo, tylko płynność jest inna, wrażenia teatru telewizji nie ma. O taki sam efekt, tylko tak nakręcony, a nie uzyskany przez sztuczne dodawanie klatek mi chodzi.

Odpowiedz
Cytat:No, ale spróbuj sobie włączyć jakiś film kręcony po bożemu, na taśmie na telewizorze, który dodaje klatki i zwiększa płynność - wygląda przecież tak samo, tylko płynność jest inna, wrażenia teatru telewizji nie ma.

Jak nie ma jak jest? Próbowałem na niejednym TV i nie raz. Za każdym razem to samo, jedno jest z drugim nierozłącznie związane. Zwiększasz płynność, obraz z miejsca przestaje być "filmowy".
I kto mi powie dlaczego w tym dziale nie można edytować postów?

Odpowiedz
Jest jak Gieferg mówi.

Zawsze mogą puścić tylko wersję 24fps - zwiastun puszczono tak w sieć i wygląda dobrze. Swoją drogą to ciekawe czy materiał w zwiastunie był w pewniej sposób konwertowany (w końcu wiele jeszcze nie wiadomo jak Hobbita kręcono).

Odpowiedz
Jak ja ogladalem z blu Kompanie Braci, czyli jeden z najbardziej filmowo wygladajacych seriali z dodawanymi przez tv klatkami to obraz byl taki sam - taka sama faktura, miekkosc charakterystyczna dla tasmy, tylko wszystko ruszalo się szybciej i dziwnie się to ogladalo, mialem wrazenie jakby ktos przyspieszal odtwarzanie. Segmenty z wywiadami, krecone cyfra wygladaly jak krecone cyfra, cala reszta krecona na 35 mm wygladala filmowo i zmiana klatkowania nie psula calego wygladu.

Odpowiedz
Cytat:tylko wszystko ruszalo się szybciej i dziwnie się to ogladalo,

Nie ruszało się szybciej tylko płynniej (jakby było szybciej to albo byś słyszał piskliwe głosiki, albo obraz by się rozjechał z dźwiękiem) i właśnie dokładnie o ten efekt w tym wypadku chodzi. Film normalnie NIGDY nie jest taki płynny i zawsze wygląda dziwnie jak się dorzuci taki efekt. 48 fps zrobi DOKŁADNIE to samo, co za tym idzie nie mam ochoty na takie wynalazki gbo wygląda to beznadziejnie.

Odpowiedz
Powinienem napisać "szybciej" :p bo jasne, że obiektywnie to nie jest szybciej, ale po tylu latach oglądania w 24 fps człowiek się chyba przyzwyczaił, że np. wybuchy wyglądają tak i siak, a jak zobaczy to samo z większą płynnością to jakoś tak dziwnie. Poza tym jak coś zostało stworzone z myślą o 24 fps to w 48 czy 60(bo nie wiem z jaką szybkością oglądałem) wygląda po prostu nie tak jak powinno.

Odpowiedz
Cytat:Poza tym jak coś zostało stworzone z myślą o 24 fps to w 48 czy 60(bo nie wiem z jaką szybkością oglądałem) wygląda po prostu nie tak jak powinno.

Hobbit to film, w dodatku prequel do klasycznie nakręconego Władcy Pierścieni więc w 48 fps też będzie wyglądał nie tak jak powinien, nieistotne czy nakręcono go z myślą o 48 fpsach :P

Odpowiedz
A ja myślę, ze trzeba poczekać na pierwsze materiały, już ukończone, jakiś zwiastun w 48 kl/s i wtedy wyrokować.
Bo teraz to co robicie to wróżenie z fusów- czyli absurdalne domysły na temat wyglądu nowego Hobbita.
Wiem jedno na plazmach Panasonica ze sterowanie subpolowym 600 hz- czyli dodawaniem klatek, filmy wyglądają tak samo jak wyjściowy materiał i nie widać, żeby coś wyglądało gorzej, płynniej-"szybciej"- nie filmowo.
Tak więc poczekajmy, zobaczymy co się będzie działo.
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
(27-04-2012, 08:32)simek napisał(a): Jak ja ogladalem z blu Kompanie Braci, czyli jeden z najbardziej filmowo wygladajacych seriali z dodawanymi przez tv klatkami to obraz byl taki sam

ke?

http://www.imdb.com/title/tt0185906/technical
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:czyli absurdalne domysły

Yeah, right. Absurdalne to jest oczekiwanie, że film w 48 fps będzie wyglądał inaczej niż... film w 48 fps.

Wiem jak wygląda materiał kręcony w większym FPSie (i to nie tylko na podstawie obserwacji filmów puszczonych w TV z efektami dodawania klatek), ci co widzieli mówią dokładnie o tym czego się spodziewałem więc na jakiej niby podstawie mam oczekiwać, że efekt finalny będzie inny?

Poniżej porównanie tego samego materiału w 50 fps i po konwersji do 25:
http://www.pinkbike.com/news/Frames-per-second-50-vs-25p-2010.html

Danus napisał(a):Wiem jedno na plazmach Panasonica ze sterowanie subpolowym 600 hz- czyli dodawaniem klatek, filmy wyglądają tak samo jak wyjściowy materiał i nie widać, żeby coś wyglądało gorzej, płynniej-"szybciej"- nie filmowo.

Umarłem :D

Jeśli nie widać, żeby coś wyglądało płynniej (a o to właśnie w tych efektach chodzi) to wyjaśnij może po co w ogóle taki bajer w tych telewizorach skoro nic nie daje?
(a może po prostu zapomniałeś go włączyć? ROTFL)

Odpowiedz
Ale że co? Używano w sumie trzech kamer: Arriflex 535B, Moviecam SL, Sony HDTV Cameras, dwie pierwsze zwykłe, na taśmę, trzecia cyfrowa, do wywiadów z początku odcinka.

Odpowiedz
Gieferg nie chodzi o to, ze nic tak naprawdę nie było widać. Obraz oczywiście jest lepszy, płynniejszy niż na telewizorach z mniejszą możliwością ulepszania obrazu dodawaniem klatek, ale to nie powoduje, ze film wygląda mniej filmowo. Nie psuje ogólnego wrażenia. Po prostu obraz jest, jaki być powinienem na płytach BD, przepiękny, ostry, idealny i przy okazji nie odziera obrazu z kinowej magii.

Odpowiedz
To znaczy że trzeba włączać jakieś gówno w ustawieniach TV żeby film na BD wyglądał "jak powinien"? Co ty pierdzielisz?

Odpowiedz
To ty pierdzielisz, nic takiego nie napisałem, ze trzeba coś włączyć w TV.

Odpowiedz
To po co ta gadka że obraz jest taki jak być powinien na BD? Wcześniej nie był?

Odpowiedz
Nie zrozumiałeś posta, przeczytaj jeszcze raz, pomyśl i wtedy podyskutujemy.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon