"Filmy więzienne"
Dead Man Walking i Zielona mila. W tej chwili nic więcej mi się nie przypomina. Może Rozmowy z katem, ale to nieco inna kategoria.

Odpowiedz
być może daleko to od klasycznej koncepcji więzienia, ale seria Cube mogłaby podejść (patrząc głównie na pierwszą część, gdzie akcja i fabuła skupia się na tym co wewnątrz sześcianu).
Si vis pacem, para bellum.

Odpowiedz
Jeśli jesteśmy przy temacie więziennia to nasuwa mi się pewien film... Tylko nie mogę sobie przypomnieć tytułu i proszę o pomoc. W Filmie Grał Vinnie Jones na 100 % i w więzieniu rozgrywał się jakiś mecz piłkarski, być może między klawiszami i więźniami. Film mógł być Guya Ritchiego, jest dość znany, często leci na TVN-ie ;) Z góry dzięki.
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Pamietam, ogladalem kiedys do poduszki. W roli popieprzonego bramkarza wystapil nieznany wowczas jeszcze Jason Statham.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
'Mean machine' do jasnej nieuczesanej :)

Odpowiedz
Zdecydowanie polecam "Symetrię" oraz "Ucieczkę z Alcatraz".
Polecam także rewelacyjny film pt. "Midnight Express". Jeden z lepszych filmów więziennych jakie widziałem.
Poza tym film "Więzień nienawiści" (btw ten film to arcydzieło wg. mnie) także częściowo rozgrywa się w więzieniu.

Noi ameryki nie odkryje polecając serial "Skazany na śmierć".
"Y es que eso es y, creo, será siempre el cine: una manera maravillosa de soñar" J. Potau

Odpowiedz
szopman napisał(a):"Ucieczkę z Alcatraz".

Ja nie. ; ) Strasznie naiwny film, ale z drugiej strony - Clinta zawsze się fajnie ogląda.
Bodie: He's a cold motherfucker.
Poot: It's a cold world Bodie.
Bodie: Thought you said it was getting warmer.
Poot: The world goin' one way, people another yo'.

Odpowiedz
Wracając do Symetrii ostatnimi czasy pojawił się polski film więzienny Git (2015). Gra tam ten sam aktor co z Symetrii. Jest on o życiu więziennym, tzn. akcja cały czas toczy się na terenie więzienia.
Sporo ciężkiego więziennego życia tam jest pokazane i bardzo mi się spodobała rola szefa grypsujacych, któremu co by nie spojlerować dupa zaczęła się palić pod nogami.Film jest na tyle dobry, że
zachęca do refleksji ale na superprodukcję sie nie nastawiajcie.
Nie lubię snobów, hipsterów i internetowych cwaniaków

Odpowiedz
Jeśli chodzi o "Symetrię" to teraz powstaje sequel(?) pt. "Asymetria". Reżyser ten sam, a główną rolę ma grać Sebastian Fabijański. Nie czekam na coś tak dobrego jak "Symetria", ale dzięki Fabijańskiemu obejrzę.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon