Filmy z Gazetą
jak ktos sobie juz kupi Jackie Brown to niech da znac czy jest na dvd9 czy na naleśniku aha i czy obraz jest panoramiczny

Odpowiedz
Nie zawsze panorama oznacza WIĘCEJ obrazu, szczególnie dotyczy to formatu 1,85:1. Swego czasu w gazecie był "Kiedy Harry poznał Sally", w pięknym formacie kinowym 1,85:1, lecz tak naprawdę było to OBCIĘCIE obrazu, poprzez właśnie dodanie czarnych pasków na górze i na dole. Pełny kadr zobaczyłem dopiero w telewizji, która emitowała to arcydzieło.

Szczegóły tego typu zabiegów:
http://www.kmf.org.pl/fx/klatka3.html

Tak więc nie zawsze warto rzucać się na film kinowy, ponieważ czarne paski, dające efekt szerokoekranowości, nie zawsze są gwarantem oryginalnego formatu, albo okazją do zobaczenia większych połaci kadru. Czasem brak tych pasków odsłania resztę obrazu, np w wydaniach DVD filmów Kubricka ("Lśnienie", "Eyes wide shut", "Full Metal Jacket"). Tam jest prawdziwy full screen. Kubrick wiedział co robi, nakazując emisje TV bez czarnych pasków, dających złudzenie formatu 1,85:1.

Nie zmienia to jednak faktu, że czasmi wydawca DVD robi z klienta debila, dokonując KADROWANIA z wyjściowego formatu 1,85:1, które zabiera jeszcze więcej obrazu, pozostawiając marny strzęp do oglądania. Tak było w przypadku pełnoekranowego gazetowego wydania "Showgirls". Lecz tutaj niestety nie wiem, czy było to kadrowanie z pełnej panoramy, czy może oryginalny format 4:3 (gdyż film był kręcony techniką Super 35).

Generalnie czarne paski to temat rzeka. W przypadku indywidualnych tytułów, wątpliwości rozwiązać może sekcja Technical Specifications przy opisach na http://www.imdb.com, oraz porównanie wydań DVD z kasetowymi, bądź telewizyjnymi.
Jan Himilsbach: Intelektualiści wypierdalać!
Gustaw Holoubek: Nie wiem jak panowie, ale ja wypierdalam.

Odpowiedz
to ja doskonale wiem ale nie uzyskałem odp ;]

Odpowiedz
musze pocieszyć wszystkich płyta jest dwuwarstwowa obraz 1.85.1 anamorficzny 16/9 :D ogólnie wypas jak za te cenę. Scena z De Niro na parkingu wymiata hehe ci co widzieli film wiedzą o co chodzi :D

Odpowiedz
no to mnie zachęciłeś - może kupię :D
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Obejrzalem "From Dusk Till Dawn" z tego magazynu [samego magazynu niestety nie widzialem], wydanie ogolnie dobrze przygotowane jak na gazetowke, jednak reklamy na poczatku skutecznie zniechecaja mnie do regularnego siegania po to czasopismo :/
People used to think that when someone dies,
a crow carries their soul to the land of the dead.
But sometimes... only sometimes the crow brings
that soul back to set the wrong things right.

http://www.jackson.pl/

Odpowiedz
Jackson napisał(a):Obejrzalem "From Dusk Till Dawn" z tego magazynu [samego magazynu niestety nie widzialem], wydanie ogolnie dobrze przygotowane jak na gazetowke, jednak reklamy na poczatku skutecznie zniechecaja mnie do regularnego siegania po to czasopismo :/

Widać nie pamiętasz co było na starych, dobrych kasetach video ;). Nieźle się trzeba było męczyć z przewijaniem :P.

Mnie natomiast kilka reklam nie jest w stanie zniechęcić do sięgania po to czasobismo zwłaszcza, że filmy, które ono oferuje są po prostu świetne. "Pulp Fiction", "From Dusk Till Down", "Jackie Brown". Nic dodać, nic ująć :).
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
reklamy na płycie z tego magazynu to jest nic ,powinniście zobaczyć co robią na QDVD 3 min reklam oczywiście nie do ominięcia gazety badziewa ostatnio dodali nawet reklamę wody mineralnej więc reklamy na premierach to jeszcze pół biedy jak dla mnie.

PS wczoraj widziałem w tv reklamę Tiny czy Naj ?? do której ma być dodana super komedia. „Uciekające Zakonnice” gra tam jeden przezabawny aktor z grupy Pythonów

Odpowiedz
Tak a propos problemu z glupotami nagranymi przed menu - nowa wersja Power DVD ma taka fajna opcje, ze po przerwaniu ogladania poprzez zamkniecie programu, przy ponownym uruchomienu dostepna jest opcja powrotu do momentu, przy ktorym wylaczono program, dzieki czemu rozne ostrzezenia prawne, symbole studiow itp oglada sie tlyko raz.
Niestety odtwarzacze takiego czegos nie umozliwiaja

Odpowiedz
osobiscie wole kino domowe i big tv zamiast kompa

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):osobiscie wole kino domowe i big tv zamiast kompa
Pozostajep odlaczenie kompa pod telewizor ;)

Odpowiedz
Jackson napisał(a):Pozostajep odlaczenie kompa pod telewizor ;)

W sumie nic trudnego, ale tylko nieliczni potrafią to zrobić :P.

Odpowiedz
za niecałe 2 tyg do magazynu Clint Eastwood Legenda kina dołączony będzie znakomity film The Rookie - Żółtodziób polecam wszystkim za te cenę naprawdę warto :D
[Obrazek: 30444.jpg]

jak juz wcześniej wspominałem jest juz w kioskach wypas wydanko :D

Odpowiedz
"Noc na ziemi" Jarmuscha w Glamourze!

Odpowiedz
Dark Water w Pani Domu :wink: Jak ktoś lubi The Ring to powinno mu się spodobać. Swoją drogą dają filmy w tak głupich gazetach, trochę głupio mi podejść do kioskarki i powiedzieć "poproszę Pani Domu" :wink:
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):Swoją drogą dają filmy w tak głupich gazetach, trochę głupio mi podejść do kioskarki i powiedzieć "poproszę Pani Domu" :wink:

To idź i powiedz, że chcesz kupic tylko film z gazety "Pani Domu", ale chyba nie sprzedawają oddzielnie. :wink:
The Truth Is Out There

Odpowiedz
Predator895 napisał(a):za niecałe 2 tyg do magazynu Clint Eastwood Legenda kina dołączony będzie znakomity film The Rookie - Żółtodziób polecam wszystkim za te cenę naprawdę warto :D
[Obrazek: 30444.jpg]

jak juz wcześniej wspominałem jest juz w kioskach wypas wydanko :D

Odpowiedz
W Naj można znaleźć całkiem ciekawy thriller: Sekcja 8.
Nie będę raczej nic o nim mówił. Dodam tylko, że jak to w thrillerach bywa będzie kilka niespodzianek ;).[/b]

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):W Naj można znaleźć całkiem ciekawy thriller: Sekcja 8.
Ech... wydumany do kwadratu. Mimo niezłej obsady, nie polecam. ;)

Odpowiedz
dokładnie taki sobie

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon