Friends [NBC] (1994-2004)
Ale o tym że w czwartym odcinku czwartego sezonu Phoebe podczas masażu ugryzła w tyłek klienta który jej się podobał już wspomnieć nie mogli, bo nie pasowałoby to do obowiązującej narracji.

Odpowiedz
Mało tego - jest przecież cały wątek szefa Chandlera, który jego i innych pracowników ciągle klepie w tyłek.

Tym bardziej, że wątek Paolo jest "plejd for lafs", ale nie w taki sposób, że "o, beka, typ se pomacał" tylko "Paolo to podła świnia". Większość żartu wynika z tego właśnie, że Paolo to świnia i tego jaka to głupia sytuacja. W ogole to jest takie glupie - krytykowanie tego. To wątek, w którym Phoebe przejmuje władze nad sytuacją, nie robi z siebie ofiary, jest silna, a gość, który ją maca jest ostentacyjnie napiętnowany.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Mało tego - chodzi przecież o to, że uderza do niej chłopak Rachel, więc tak, "plejd for lafs" ale na dokładnie takich zasadach, na jakich źródłem humoru w serialach eeee... yyy... komediowych są przeróżne sytuacje.

Odpowiedz
Friends w ogole jak na wesoły serial w - głównie - konwencji komedii romantycznej ma dużo żartów z ciężkich tematów, które wielu PC widzów dziś uzna za "problematyczne". Prostytucja, alkoholizm, samobójstwo, transseksualizm, homoseksualizm... W sumie odswiezajac go odkrylem go poniekąd na nowo, bo jest dość niewinny, ale porusza czasem takie kwestie, które robią wrażenie.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Boze, jakie to piekne - ten blok, te stylowki, te swojskie, przasne mordy, wszystko:

Duet Kolja i Wadik rzadzi :)
I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, it's what I do best.

Odpowiedz
Według niektórych, Friends nie jest wystarczająco Woke :)

https://i-d.vice.com/en_uk/article/a3nqjj/could-friends-be-any-more-problematic
This is not Warcraft in space!

Odpowiedz
Wiadomo przecież że serial z lat 90-tych powinien być taki jakby pisali go SJWs w roku 2018, duh! No i te ubrania, dlaczego ci ludzie ubierali się inaczej niż dzisiaj?

Odpowiedz
LOL. Zobaczycie, dożyjemy czasów gdy Przyjaciół dotknie cenzura bo są zbyt "offensive". Całych sezonów trzeba będzie szukać w dark webie :)

Dla mnie osobiście jest to serial wszech czasów. Jednym z głównych powodów jest fakt, że dzięki niemu nauczyłem się języka angielskiego (rzecz jasna bardziej rozumieć niż mówić bo do drugiego trzeba praktyki). Nauczycieli w gimnazjum/liceum miałem daremnych i na lekcjach każdy robił co chciał. Nawet nie otwieraliśmy książek. Nauczyciel siedział przy biurku i dłubał w nosie. No to przychodziłem do domu, odpalałem total commandera i ściągałem z FTP całe sezony dostępne jedynie z oryginalnym dźwiękiem. Żadnych lektorów, żadnych napisów. Oczywiście internet ciągnął z zawrotną prędkością 22-100 kb/s więc trochę to zajmowało. Najpierw z danego odcinka rozumiałem 20%, potem 30%..40% i tak dalej. To dzięki Przyjaciołom dziś mogę (i wolę) oglądać amerykańskie produkcje z oryginalnym dźwiękiem, nie musząc posiłkować się napisami. Mieszkam w Irlandii i często słyszę, że mam bardzo dobry, amerykański akcent. Czyja to zasługa? Oczywiście Friends'ów :). Nie pamiętam ile razy obejrzałem wszystkie sezony, ale z pewnością nie mniej niż 10-15 razy w ciągu ostatnich 15 lat. Mimo, że ostatni raz miał miejsce dobrych kilka lat temu to wystarczą mi 3 sekundy (a ja nawet twierdzę, że pojedyncza klatka :) ) by powiedzieć który to sezon. Znam ten serial na pamięć. Inna sprawa, że był to doskonały antydepresant. Dzień mógłby być naprawdę do dupy, ale wystarczyło włączyć jakikolwiek odcinek, by morda zaczęła się cieszyć. Obecna krytyka Friends'ów oczywiście mnie trochę boli, ale to chyba najlepszy dowód na to, że się starzejemy a nowe pokolenie nie rozumie nas i czasów, w których my byliśmy w ich wieku. 

Odpowiedz
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon