Głupie pytanie - Co to jest ten DTS?
Widziałem któregoś dnia na forum dyskusję o polskim wydaniu Terminatora i ktoś narzekał, że nie ma DTSu, a ktoś mówił, że mu to nie przeszkadza. Moje pytanie brzmi: Co to jest ten DTS? Co on KONKRETNIE daje i czy żeby móc się nim delektować potrzeba jakiegoś super sprzętu?

Odpowiedz
Nie znasz google albo wikipedii?

Odpowiedz
Nie :)

W wikipedii hasło zostało wytłumaczone dość niezrozumiale. Napisano tam coś technicznym bełkotem i dodano, że daje to "lepszą" jakość dźwięku. Ja chce się dowiedzieć o ile lepszą jakość. I czy żeby móc używać DTSu potrzebuje super wypasionych głośników. A tego na wikipedii nie napisali.

Odpowiedz
Tak, potrzebujesz specjalnych głośników. Kiedy próbuję włączyć ścieżkę DTS na moich ponad półmetrowych, podpiętych do wzmacniacza kolumnach (pochwalę się, a co :) ) - ale tylko dwóch - to po prostu nic nie słyszę. A kumpel z zestawem malutkich głośniczków - ale sześciu czy iluś - DTS ma. :) I ma ultraotaczający go dźwięk. Do gier fajne, do filmów - mi to wisi.

Odpowiedz
Co chciałbyś, żeby głos z dwóch głośniczków cię osaczył;)

DTS to coś innego niż głos przestrzenny, to po prostu mniej stratna (przynajmniej z założenia) kompresja dźwięku. Czyli przy dobrym sprzęcie i wprawnym uchu lepsza jakość dźwięku. I nic bardziej konkretnego za bardzo się chyba nie da powiedzieć.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości