Głupoty wypisywane\wygadywane przez krytyków filmowych
sęk w tym, że właśnie chodziło o ich twórczość - poza tym nawet jeśli chodziłoby o promocję, to i tak WTF, bo przecież pod tym względem Japonię bardziej promuje choćby Miyazaki
Don't play with fire, play with Mefisto...
http://www.imdb.com/user/ur10533416/ratings

Odpowiedz
Cytat:skoro pochodzą z innych rejonów (choć dla mnie to tak naprawdę jeden pies), to jak u licha mają promować to samo miejsce zamieszkania
Ja raczej Tr? wypowiedź zrozumiałem w ten sposób, że Kurosawa wypromował w pewnym sensie kino japońskie na świecie (dopiero jego filmy sprawiły, że ludzie zaczęli dostrzegać, że jednak kinematografia tego kraju ma coś do zaoferowania...)... Podobnie jest teraz z Wong Kar Wai, dzięki jego filmom sporo osób pozbyła się przeświadczenia, że kino z Honk Kongu to tylko filmy kung fu i karate kategorii C i dzięki temu poznało wiele innych ciekawych filmów tam kręconych... ;-)

Odpowiedz
Do kosza poszły wszystkie posty w bzdurnej dyskusji. Panowie, jeśli żywicie wielkie pragnienie dyskusji porównującej Polskę i Skandynawię, to sobie załóżcie bloga i wymieniajcie opinie, a stąd wek.
[Obrazek: http://www.sloganizer.net/en/image,Eorath,blue,white.png]
From ghoulies and ghosties
And long-leggedy beasties
And things that go bump in the night,
Good Lord, deliver us!

Odpowiedz
Metro o Włatcach Móch

"Można w tej sprawie (wulgaryzmów) interweniować u Rzecznika Praw Dziecka. Nie zdziwiłabym się gdyby człowiek, który w okresie dojrzewania naśladuje negatywne wzorce, odzywał się w podobny sposób jak na filmie w szkole".
"film pod płaszczykiem satyry propaguje wulgaryzmy".

Nie wiem jak jest teraz w szkole, w każdym razie ja używałem kurwy już od 1 klasy podstawówki i żaden film nie był mi do tego potrzebny ;)
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Ja od pierwszej gimnazjum :oops:

A sam tekst jest... śmieszny..
- I don't advise a haircut, man. All hairdressers are in the employment of the government. Hairs are your aerials. They pick up signals from the cosmos, and transmit them directly into the brain. This is the reason bald-headed men are uptight.
- What absolute twaddle.  

Odpowiedz
Ale ze mnie ciota, zacząłem porządnie kląć dopiero w liceum. ;) Za moich czasów jakby ktoś zabluźnił w podstawówce to było by wzywanie rodziców i ślady pasa na tyłku.

Odpowiedz
Azgaroth napisał(a):ja używałem kurwy już od 1 klasy podstawówki
Czy ta kobieta nie zdawała sobie sprawy z tego, że to podlega pod paragraf?!
Klub OFILMIE | Podcast filmowy Radio Ofilmie

Odpowiedz
Pewnie nie xD

I nie chodzi o to kto kiedy zaczął przeklinać tylko o debilizmy wypisywane o filmie :roll:

Odpowiedz
wprost, 01.03.09/NR 9, dział kultura/wydarzenia, mini recka eden lake:

brytyjski thriller o zakochanej parze dręczonej przez chuliganów w domku na odludziu.

to jeszcze nic. najlepsze dopiero nadchodzi:

tylko dla miłośników filmów z ludźmi obdartymi ze skóry i z wyprutymi wnętrznościami.

czyżby znowu Iga Nyc?

Odpowiedz
moja ukochana, najwspanialsza recenzentka iga nyc --

[Obrazek: 239.jpg]

-- nie odpuszcza i jak mnie wkurzała, tak dalej wkurza:)

wprost nr 13 z 2009 roku, gran torino:

Bohater przechodzi przemianę. (...) I w tej metamorfozie tkwi właśnie główna słabość filmu, który niebezpiecznie zbliża się do granic naiwnego sentymentalizmu.

igo, czekam na recke public enemies - nie zawiedź mnie!:)
a sie na babe uwziąłem. to sie robi pomału chore:)

Odpowiedz
kobita pisze recenzje na takiej samej zasadzie jak się pisze horoskopy :D ... komuś zawsze przypasi 8)

Odpowiedz
Polityka, nr 18 z 2009 roku

Artykuł "Popiół i zamęt" Zdzisława Pietrasika o polskich filmach dotyczących naszej historii, a przede wszystkimi naszych bohaterów. Autor pyta czy Amerykanie mogliby zrobić biografię jakiegoś naszego bohatera - tj. pokazać go z wadami, ale historia (wg autora) musi mieć happy end, jak to w USA.

"Jak na przykład opowiedzieć o zbrodni katyńskiej z happy endem? Dlatego film Wajdy nie dostał Oscara, przegrał w finale z austriackimi "Fałszerzami", skromnym obrazem też opowiadającym historię wojenną, ale prostą i ze szczęśliwym zakończeniem."

Wyjaśniło się dlaczego "Katyń" nie dostał Oscara.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Crov napisał(a):Jak na przykład opowiedzieć o zbrodni katyńskiej z happy endem? Dlatego film Wajdy nie dostał Oscara, przegrał w finale z austriackimi "Fałszerzami", skromnym obrazem też opowiadającym historię wojenną, ale prostą i ze szczęśliwym zakończeniem."
To rzeczywiście niesamowite wyjaśnienie :roll: nikt by tego nie zgadł. :razz:
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Choćby pod koniec Fałszerzy wszyscy zmarli więźniowie zmartwyschwstali a złe strażniki sikające na więźniów poszły rządkiem do więzienia to i tak film byłby lepszy od Katynia, które najlepszym fragmentem jest końcówka akurat.

Odpowiedz
Przy okazji premiery "Inglorious Basterds" obrodziło nieortodoksyjnymi odczytaniami tej znakomitej komedii:

Tarantino tymczasem nie wykracza poza logikę redukującą nazizm do problemu kulturowego, w typowy dla postmodernistów sposób odrywając kulturę od jakichkolwiek związków ze strukturą społeczną (w tym strukturą własności).

W rzeczy samej, zabrakło mi w IB walki klas.

KLIK FOF MOAR

Przez ponad dwie godziny filmu nie nudziłem się, śmiałem się, ale jednocześnie czułem wątpliwości. (...) A przecież można sobie wyobrazić, że komandosi porucznika Raine’a dopadają i skalpują na przykład Ślązaka czy Kaszuba wcielonego do Wehrmachtu, którego mundur staje się w tych okolicznościach wyrokiem śmierci (...) Nasuwają się też kolejne pytania. Skoro można się zaśmiewać z mordowania nazistów na filmowym ekranie, to jak pogodzić to z częstym oburzeniem w niemieckich mediach z powodu okrucieństwa żołnierzy Armii Czerwonej, którzy bardzo często traktowali niemieckich jeńców dokładnie tak samo jak partyzanci z filmu Tarantino?

Mam teraz tyle wątpliwości, że prawie żałuję, że podobał mi się film.

KLIK FOR MOAR

Warto też przypomnieć o:

Druga połowa „Bękartów wojny” rozgrywa się podczas premiery niemieckiego filmu propagandowego „Duma narodu”, w którym główną rolę gra wcielony do armii krytyk filmowy, osiągający jako frontowy snajper zawrotne sukcesy: setki ukatrupionych niewinnych ludzi (to słodka zemsta reżysera za brednie wypisywane przez żurnalistów).

KLIK FOR MOAR

Dobrej zabawy!

[ Dodano: Pią Wrz 25, 2009 09:55 ]
"Niesławne benkarty" naprawdę pobudzają różnych ludzi do generowania bzdur. Niedługo będzie można książkę napisać.

Jednak grupa zapowiadająca się na zbiór ciekawie zarysowanych indywiduów rodem z „Wściekłych psów” w realiach „Parszywej dwunastki” okazuje się być zgrają czarnowłosych facetów stanowiących jedynie tło dla swojego przywódcy. Poza tym owi „inglorious basterds” mogliby równie dobrze być Meksykanami, co i tak nie miałoby większego znaczenia dla fabuły.

W rzeczy samej, mogliby też być Czukczami albo Pigmejami.

KLIK
Na razie nie mam podpisu, ale na pewno wymyślę coś błyskotliwego...

Odpowiedz
Może nie do końca na temat, ale to jest tak absurdalne i głupie, że warto przeczytać:

Kazimierz Kutz w obronie Polańskiego:

"Jak się czyta nasz internet i słucha tego, co się mówi, to ujawnia się mała i zawistna Polska, polski antysemityzm. Internet jest stekiem świństw, które ujawniają najniższe ludzkie instynkty. To jest przesadzone [reakcje], tak jak są przesadzone reperkusje.

Krzysztof "gardzę popkulturą" Zanussi:

"Trzeba pamiętać, że Los Angeles to bardzo liberalne miasto, to było dawno, a ta dziewczyna była prostytutką, bo tak trzeba to powiedzieć."

Odpowiedz
Z wypowiedzi Krzysia odnośnie tej sprawy o wiele fajniejsza jest ta:
"W tym kręgu ludzi, którzy wszystko zrobią dla kariery i pieniędzy, wygląda na to, że sama świadomość matki, która była w to zamieszana, to była jakaś próba szantażowania Polańskiego. Wyciągnięcia z niego tego wszystkiego, co mógł dać. A czego nie dał i to był jego praktyczny błąd. Mógł się wykupić i tego nie zrobił. Może był za bardzo pyszny, za bardzo polski - zastanawiał się Krzysztof Zanussi."

It's so Zanussi :)

Odpowiedz
W Przekroju pojawił się artykuł o D9 - i ogólnie o s-f - w którym autorka cytuje panią autorytet od tego rodzaju kina, czyli jakąś Christinę Corneę z USA. Cytaty:

Cytat:"Planeta małp", "Mój własny wróg" czy "Predator" grały całą gamą międzyludzkich spięć na tle rasowym.

Nie wierzyłem własnym oczom, a jednak to właśnie przeczytałem. Predator to alegoria rasizmu. No tak. Widziałem go tylko z 50 razy; jeszcze ze 30 i może odwaliłoby mi tak bardzo, że zacząłbym go tak odbierać.

Cytat:Pokazując powolną metamorfozę człowieka w obcego film otwarcie nawiązuje (...) do serii "Obcego", uwspółczesniając tę wizję przez sprytne wplecenie wątków z eksperymentami z DNA

1. Gdzie w Obcym powolna przemiana w kosmitę?
2. Czy wątki z eksperymentami w 4 części tylko mi się przyśniły?
3. Jak można w ogóle dopatrywać się nawiązań do tego filmu w D9, innych niż ewentualne smaczki w rodzaju podobnego wozu opancerzonego? Przecież te dwa dzieła to przeciwne bieguny s-f!

No ale cóż, to pani Cornea się zna, nie ja. Może ją poprzecie.:)

Odpowiedz
Zajrzałem sobie na stronę przekroju i poczytałem co tam o filmach piszą. Jest mała notka o WFF, fragmencik -
Cytat:głośne science fiction „Moon” Duncana Jonesa, choć ten akurat filmowiec łączy zarówno świeżość debiutanta, jak i nazwisko – w końcu to syn samego Davida Bowiego.

Każdy człowiek po zobaczeniu nazwiska Jones od razu bezbłędnie poznaje że to syn pana Bowie, przecież to oczywiste. W ogóle to dosyć często spotykam się z taką opinią, że Moon jest głośny, ważny tylko dlatego że zrobił go synalek Bowiego.

Odpowiedz
Pamiętam, że kiedyś w teleturnieju "Życiowa szansa" Krzysztof Ibisz powiedział, że film "Pociągi pod specjalnym nadzorem" wyreżyserował Milos Forman (!).

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon