Głupoty wypisywane\wygadywane przez krytyków filmowych
Nie mogę teraz nigdzie znaleźć dokładnego cytatu, ale ktoś z Gazety Krakowskie analizując klapę finansową Janosika stwierdził, że to kapitalny film jest, tylko że jest zbyt ambitny dla przeciętnych widzów, dla tych wyrobionych zbyt prosty, a szkoły odstraszyły scene erotyczne. O ile to ostatnie może być w miare prawdą to niesamowicie drażni ta niechęć przyznania, że film jest kiepski i szukanie każdej możliwej wymówki czemu nie zarobił kokosów.

Odpowiedz
Nie wiedziałem gdzie to umieścić, ale w Filmwebowej recenzji Zombielandu autor zdradził w bezmyślny sposób jeden z fajniejszych momentów, a mianowicie

Kto nie oglądał Zombieland niech lepiej nie czyta Filmwebu.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ani Esensji. Tez tam sie dowiedzialem o motywie, ktory jak sadze masz na mysli.

Odpowiedz
W najnowszym Empire rowniez zaspoilerowano ow "fajniejszy motyw" :/
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
Ok, umówmy się, po prostu dla własnego dobra nie czytajmy żadnych recenzji "Zombieland" ;)

Odpowiedz
Spoko, w piątek na to idę, to pewnie zaspoileruję na forum niechcący. :)

Odpowiedz
Czytam sobie grudniowy "Film" a dokładniej artykuł o Avatarze i widzę tekst w stylu: Cameron kręcąc aktorów na zielonym tle miał od razu podgląd podgląd cyfrowej scenografii. Do tej pory cyfrowa scenografia powstawała w postprodukcji, kiedy było za późno żeby coś zmienić. (To nie był dokładny cytat) - BZDURA. Przecież już 8 lat temu Spielberg przy A.I. korzystał z prewizualizacji, dzięki czemu miał wstępny podgląd na to, co powinno być zamiast zielonego ekranu.

Odpowiedz
A kilkanaście lat temu - zdaje się - Lucas.

Odpowiedz
Ja z kolei gdzieś o Avatarze czytałem, że zdjęcia z aktorami to Cameron skończył dwa lata temu i od tego czasu to sama post produkcja jest. To raczej też chyba średnio prawda jest?

Odpowiedz
Główne zdjęcia owszem. Później były dokrętki. Ogólnie jest tyle wersji kulis powstawania Avatara, że nie ma sensu co chwilę przywoływać nowej :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
http://wyborcza.pl/1,75475,7376900,Amerykanski_przepis_na_serial.html

Węglarczyk pociska takie głupoty, że głowa boli. Pisząc o ambitnych serialach nie zająknie się o HBO, za to wymienia produkcje czwartorzędne. I twierdzi, że zrobienie całego sezonu serialu to koszt rzędu kilkudziesięciu tysięcy dolarów. Doskonaaaały artykuł.

Odpowiedz
węglarczyk napisał(a):Wszystko dlatego, że filmy hollywoodzkie są coraz droższe. Jeszcze w połowie lat 90. przekraczający 100 mln dol. budżet "Titanica" Jamesa Camerona był szokujący

Taa, i co jeszcze? T-1000 po tym Titanicu biegał? :grin:

węglarczyk napisał(a):Kiedyś było to nie do pomyślenia, bo nikt nie mógł zagwarantować, że będzie miał czas co tydzień o tej samej porze. Abrams zaryzykował, bo wiedział, że wystarczająco popularne są już nagrywarki PVR, które same odnajdują w cyfrowej kablówce ulubiony serial i nagrywają nowe odcinki na dysk twardy.

Pomyliło mu się chyba z torrentami. ;-)
22.04.2011

Odpowiedz
Taaa, no i nigdy nie było na przykład Twin Peaks. Ani Dark Skies. Ani wątku spiskowego w X-Files. No po prostu Abrams jako pierwszy na świecie wymyślił, że serial nie musi w każdym odcinku opowiadać nowej historii.

Odpowiedz
Cienki ten tekst. Za dużo o Abramsie (biedny Lindelof i Cuse), za mało o The Shield i serialach HBO.

Cytat:No i wreszcie - Abrams od początku obiecał, że wszystkie zagadki "Lost: Zagubionych" zostaną wyjaśnione, i to w ciągu kilku sezonów, a nie na przykład dwudziestu. Nie jest to oczywiste w kraju, w którym są seriale zaludnione przez trzecie lub czwarte pokolenie bohaterów.
Autor chyba nie zauważa różnicy pomiędzy operami mydlanymi, a serialami.
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
military napisał(a):Węglarczyk pociska takie głupoty, że głowa boli.

czasami odwiedzam blog tego gościa - on nie tylko wypisuje głupoty w temacie seriale, ale ogólnie.

Odpowiedz
majlo napisał(a):Taa, i co jeszcze? T-1000 po tym Titanicu biegał? :grin:
Co masz konkretnie na myśli? Bo budżet Titanica był swego czasu często gęsto omawianym tematem, niektóre źródła podawały kwotę 285 mln.

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):niektóre źródła podawały kwotę 285 mln.
No to chociażby już to pokazuje, że Węglarczyk ma błędne informacje. Gdzie 285 mln, a gdzie 100 mln? :)

Mierzwiak napisał(a):Co masz konkretnie na myśli?
To, że Węglarczyk myli się. Gdyby napisał Terminator 2, to byłoby OK, bo ten film, zdaje się, jako pierwszy przebił budżet 100 mln dolarów. Ostatnio czytałem artykuł w LA Times o Avatarze i tam autor podaje budżet Titanica jako 200 mln dolarów (IMDb również).
22.04.2011

Odpowiedz
majlo napisał(a):Gdzie 285 mln, a gdzie 100 mln? :)
Napisał że przekroczył 100 i mówił prawdę. Spoko, wiem co masz na myśli. To jak "telefony już OD 1 zł" :D

Odpowiedz
Mierzwiak napisał(a):Napisał że przekroczył 100 i mówił prawdę.
Są trzy rodzaje prawdy. Ta jego to taka pół-prawda. ;)
Mierzwiak napisał(a):To jak "telefony już OD 1 zł" :D
Dokładnie. To wprowadzanie klienta/czytelnika w błąd.
22.04.2011

Odpowiedz
Dzisiaj w programie telewizyjnym Faktu wyczytałem, że Parnassus kosztował 30 milionów dolarów, a zarobił ponad 130. Nie wiem skąd autor tekstu (Tomasz Lipiński) czerpał takie informacje, ale moje zaufane źródło (tzn. Boxoofficemojo) daje jasno do zrozumienia, że nowy film Gilliama jak na razie się nawet nie zwrócił.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon