Godless (2017)
Serial na pewno można pochwalić za aktorstwo i aspekt wizualny. Niektóre kadry naprawdę piękne, jest co podziwiać. Natomiast historia momentami strasznie się rozmywa. Wieczne gadanie o koniach, retrospekcje z czapy. Godless nierzadko bywa w rozkroku i nie wiadomo gdzie chce pójść. Warto obejrzeć, ale po dwóch pierwszych odcinkach spodziewałem się ciekawszej jazdy.

Odpowiedz
Obejrzałam, bdb serial z ciekawą historią, postaciami z krwi i kości, niespełniający oczekiwań widza przyzwyczajonego go określonych schematów.

"Jedyne, co może uratować śmiertelnie rannego kota, to maleńki łyczek benzyny". 

Odpowiedz
Również uważam serial za porządny kawał rozrywki, ale całość mogłaby być trochę bardziej realistyczna. Serio, nigdy w historii Starego Zachodu żadne takie bandy nie masakrowały miasteczek. Największa odnotowana strzelanina to zasadzka na bandziorów w O.K. Corral. Trwała może 30 sekund i oddano 30 strzałów. Ja rozumiem, że "Godless" to sci-fi western, a nie realistyczna produkcja w stylu "Deadwood", ale są jakieś granice fantastyki.

@Quay

To, co ukryłaś w spojlerze, było zajebiste. Najlepsza scena.

Od siebie dodam jeszcze, że pomysł z miasteczkiem kobiet naprawdę super. Sam kiedyś obmyślałem fabułę westernu, w którym grają same kobiety - i też za przyczynę braku mężczyzn widziałem katastrofę górnicza.

Odpowiedz
S-f western? Nie no, przecież nie ma żadnych naukowych cudawianków ani nikt nie strzela laserami z oczu :) Jest mocno naciągnięta strzelanina, ale teoretycznie wszystko mogłoby się zdarzyć z tamtych czasach.

Cytat:Od siebie dodam jeszcze, że pomysł z miasteczkiem kobiet naprawdę super. Sam kiedyś obmyślałem fabułę westernu, w którym grają same kobiety - i też za przyczynę braku mężczyzn widziałem katastrofę górnicza.

Chyba jedynie sensowne wytłumaczenie braku mężczyzn w miasteczku. Przed oglądaniem obwiałam się zresztą, że będzie to grupa twardzielskich kowbojek, które celowo mieszkają same, bo są takie osom, że chłopów nie potrzebują. Na szczęście takiej głupoty nie popełniono, kobiety są realistycznie pokazane, w sumie zwyczajne i bynajmniej nie zachwycone swoją sytuacją.

Odpowiedz
Cytat:nie ma żadnych naukowych cudawianków ani nikt nie strzela laserami z oczu :)

W takim razie umówmy się, że to fantastyka ahistoryczna -

Cytat:ale teoretycznie wszystko mogłoby się zdarzyć z tamtych czasach.

Teoretycznie w tamtych czasach mógłby też meteor pierdolnąć, ale nie pierdolnął.

Cytat:Chyba jedynie sensowne wytłumaczenie braku mężczyzn w miasteczku.

Innym wytłumaczeniem może być wojna (zobacz "The Keeping Room" albo świetna scena z "Free State of Jones"):

Odpowiedz
(11-12-2017, 17:59)Mental napisał(a): umówmy się, że to fantastyka ahistoryczna  

Spoko, ale resztę może ukryj w spojlerze.

Cytat:Teoretycznie w tamtych czasach mógłby też meteor pierdolnąć, ale nie pierdolnął.

Tzn. meteoryt? Dość często przecież toto zlatuje :)

Cytat:Innym wytłumaczeniem może być wojna (zobacz "The Keeping Room" albo świetna scena z "Free State of Jones"):

No tak, wojna też. Btw "The Keeping Room" to rewelacyjny film. "Free State of Jones" zaznaczam sobie do obejrzenia. Chociaż Mafju gra, a ostatnio podobno gorzej mu idzie.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon