Gomorra (2014)
Taka cisza  tutaj a trzeci sezon jednego z lepszych seriali ostatnich lat trwa w najlepsze. Muszę przyznać, że nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze. Powiem więcej, po 4 wyemitowanych odcinkach i wydarzeniach które miały w nich miejsce ten sezon ma zadatki na to by być najlepszym ze wszystkich. 

Odpowiedz
Wut? Jak to się stało, że ja to przeoczyłem. Nawet zapomniałem, że miał powstać, a tu już pierwsze odcinki. Oczywiście zabieram się za oglądanie.

Odpowiedz
Znowu wprowadzają 20 postaci celem odstrzelenia ich w ciągu 2-3 odcinków? Zapewne Ciro przytroczony do rosyjskiej torpedy, na celowniku 3 działających niezależnie od siebie agentów i z trucizną w żyłach znowu cudem wychodzi z opresji, tymczasem na wpół zrobotyzowany Don Pietro z owalną dziurą w głowie i świeżo zespawanymi nitami planuje (niespodzianka!) przejęcie należnego mu imperium dekując się gdzieś w kazamatach kaukaskiego schronu przeciwatomowego.

Pomyśleć, że pierwszy sezon dawał nikłą nadzieję na całkiem przyzwoitą rozrywkę...

Odpowiedz
Trzeci odcinek to jakieś pieprzone arcydzieło. Nie mogę wyjść z podziwu jak ten serial przechodzi relatywnie bez echa.

Odpowiedz
joozeek, kiedy można się spodziewać napisów do 5 i 6 odcinka? Jaki jest w ogóle cykl tłumaczenia w przypadku Gomorry? Kilka dni, tydzień po premierze? Nie wiem czy czekać, czy jednak się nie skuszę na angielskie napisy.

Odpowiedz
(03-12-2017, 13:48)Kluski napisał(a): joozeek, kiedy można się spodziewać napisów do 5 i 6 odcinka? Jaki jest w ogóle cykl tłumaczenia w przypadku Gomorry? Kilka dni, tydzień po premierze? Nie wiem czy czekać, czy jednak się nie skuszę na angielskie napisy.

Na fb hataków pisali, że napisy do 5 w poniedziałek a do 6 w środę. Angielskich nie polecam bo tłumaczenie jest bardzo słabe, mafia została przetłumaczona jako "system" i inne tego typu kwiatki.  

Odpowiedz
[Obrazek: 24173664_1566243250108759_72156540624796...e=5AC99462]

Odpowiedz
(03-12-2017, 16:04)Kluski napisał(a): [Obrazek: 24173664_1566243250108759_72156540624796...e=5AC99462]

Na OS ktoś wrzucił napisy do piątego odcinka, jak z jakością nie mam pojęcia. 

Odpowiedz
Skończyłem 3 sezon i można spokojne powiedzieć, że serial wrócił do poziomu z pierwszego sezonu. Dobrze zagrane i ciekawe nowe postacie, które wniosły dużo świeżości do serialu. Epickie zakończenie które mocno mną wstrząsnęło. Ten serial już nie będzie taki sam :(

Ciekaw jestem co wymyślą na 4 sezon a słyszałem, że podobno część scen ma być kręcona na Sycylii :D

Odpowiedz
Fenomen.

Od początku byłem

I okazało się, że postawiłem na właściwego konia, nie w kontekście walki o tron, ale odkupienia. W ostatecznym rozrachunku była to chyba najbardziej złożona i tragiczna postać. Ostatnia scena to genialna i łapiąca za serce klamra, która nadaje produkcji niemal literacki wymiar biorąc pod uwagę jak przeplatały się losy głównych bohaterów na przestrzeni tych trzech sezonów.

Co tu dużo mówić, serial zrobił na mnie ogromne wrażenie i nie mogę wyjść z podziwu nad pracą scenarzystów, którym udało się zachować spójną, przemyślaną historię w całym tym natłoku zdarzeń, wątków i zawirowań.

Dla mnie całościowo 10/10. Bez ulubionej postaci będzie się dziwnie oglądać czwarty sezon, ale cieszę się, że zdecydowali się na taki ruch. Odszedł w najlepszym możliwym momencie.

Odpowiedz
Ciro to bezwzględny morderca. Przypominam, że w sezonie 1 z zimną krwią zabił po torturach niewinną nastolatkę, a jej zwłoki spalił. W sezonie trzecim przez cały czas pokutował (ratując po drodze inną nastolatkę). Finał był zatem logiczny i nieunikniony. Ogólnie z klasą wszystko zostało napisane i rozegrane.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon