Grindhouse: Death Proof (2007)
Nie lubię Rodrigueza, nie trawię większości jego filmów, a jak zobaczyłem zdjęcie dziewczyny z karabinem zamiast nogi z Planet Terror padłem na ziemię ze śmiechu.

Ale i ja dołączam się do tych, którzy uważają PT za lepszy film od DP. Obejrzałem go od niechcenia w telewizji i film był naprawdę spoko. Tymczasem DP to najgorszy film Tarantino (nieciekawy i nierówny hołd dla kina kaskaderskiego).

Odpowiedz
(12-01-2013, 23:42)Juby napisał(a): jak zobaczyłem zdjęcie dziewczyny z karabinem zamiast nogi z Planet Terror padłem na ziemię ze śmiechu.
Mówimy o Planet Terror? TYM Planet Terror które jest jedną wielką zgrywą i komedią? Śmiałeś się ze zdjęcia z komedii?!

No shit!

Odpowiedz
Cytat:a jak zobaczyłem zdjęcie dziewczyny z karabinem zamiast nogi z Planet Terror padłem na ziemię ze śmiechu.

Właśnie dlatego Planet Terror jest lepszy. Są tam motywy, które po prostu rozpierdalają i bawią do łez, zalicza się do nich min cały szereg scen dotyczących owej urwanej nogi, walki z zombiakami, czy np główny bohater popierdalający na motorynce itd. itp. Takiego samego ubawu oczekiwałem potem po "Maczecie" (przynajmniej fake-zwiastun to zapowiadał, te prawdziwe w sumie też) i zawiodłem się niesamowicie.
Nie interesuje mnie kino ogólnie, a jedynie filmy o tym, co mnie interesuje.

Odpowiedz
OK, minimotorek był zabawny. Ale już odpadające genitalia Tarantino, wywołały u mnie tylko niesmak.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Planet Terror = najlepszy film Rodrigueza
Death Proof = najgorszy film Tarantino

Poziom nie jest więc wcale tak diametralnie różny, ale jednak Planet Terror jest fajniejszy.

Odpowiedz
(12-01-2013, 23:45)Mierzwiak napisał(a):
(12-01-2013, 23:42)Juby napisał(a): jak zobaczyłem zdjęcie dziewczyny z karabinem zamiast nogi z Planet Terror padłem na ziemię ze śmiechu.
Mówimy o Planet Terror? TYM Planet Terror które jest jedną wielką zgrywą i komedią? Śmiałeś się ze zdjęcia z komedii?!

No shit!

Wtedy nie wiedziałem czym ten film ma być. Na szczęście okazał się świetnym filmem, a motyw z nogą bardzo mi się podobał.

Odpowiedz
Cytat:Ale już odpadające genitalia Tarantino, wywołały u mnie tylko niesmak.

To akurat był chujowy motyw :>

Odpowiedz
Co wy gadacie, prześmieszna scena. ;D

Odpowiedz
(12-01-2013, 23:52)Albertino napisał(a): Planet Terror = najlepszy film Rodrigueza
Death Proof = najgorszy film Tarantino

Poziom nie jest więc wcale tak diametralnie różny, ale jednak Planet Terror jest fajniejszy.

Najlepszy Rodrigueza to "From Dusk Till Dawn".

Planet Terror - jak przeciętny film Tarantino lepszy od jednego z lepszych jego kolegi - to o czym tu gadać? Duży uśmiech Rodriguez sensowniej by zrobił jakby poszedł w tym czasie grzyby z lasu pozbierać, nie tę kupę kręcić.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
"From Dusk Till Dawn" sobie nie tak dawno po raz któryś obejrzałem i niestety już zdecydowanie gorzej odbierałem ten film niż wcześniej. Jedynie ostatnie ujęcie dalej mi się podobało i taniec Salmy Hayek Oczko
A po za tym to chyba dochodzę do wniosku, że po prostu nie odpowiada mi styl Rodrigueza.

A "Death Proof" widziałem raz i to jest chyba jedyny film Tarantino, który widziałem tylko raz i więcej razy ochoty nie mam oglądać.

A i oba Grindhousy mają jedną wielką wadę. Jak na filmy niby w stylu Grindhouse, zdecydowanie za mało w nich nagości.
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
To by wyjaśniło ogromną przepaść, dzielącą obie połówki, ale nic oficjalnego na ten temat nigdy nie słyszałem. Tarantino spłodził scenariusz i zagrał jedną z głównych ról, więc z pewnością na planie miał jakiś wpływ na Rodrigueza.

Odpowiedz
tak, tarantino napisał scenariusz. problem od zmierzchu do świtu jest taki, że film jest duużo lepszy do momentu aż salma przestaje tańczyć (może dlatego się wydawało, że tą pierwszą część robił tarantino Duży uśmiech ). i jeżeli trudno się nie zgodzić z tym, że death proof to najgorszy (chociaż ciągle dobry) film tarantino to planet terror nie może być najlepszym filmem rodrigueza bo przypominam, że on stworzył tak piękny film jak sin city

Odpowiedz
Cytat:film tarantino to planet terror nie może być najlepszym filmem rodrigueza bo przypominam, że on stworzył

Desperado.

Odpowiedz
Popieram najlepsze co stworzył Rodriguez to "Desperado" i nieraz odnoszę wrażenie że to jedyne co zrobił dobrego.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
A tak naprawdę najlepsze osiągnięcie Rodrigueza to nowelka w "Four Rooms" Uśmiech

Odpowiedz
Boring...
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
No sorry, ale w roku 1995 nie nakręcił niczego lepszego.

Odpowiedz
Widzę że masz podręcznik "Małego prowokatora" i ślinisz paluchy Oczko

Odpowiedz
No, nie ma to jak wieczór z dobrą książką Uśmiech

Odpowiedz
Na tym forum to lektura obowiązkowa, doceniam że się kształcisz Oczko

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości