Gry
Był taki temat na starszym forum.
Mnie osobiście owładnął Fallout 2 ale urzekł mnie niedawno dopiero GTA San Andreas. Po prostu gra idealna. Gram już drugi raz. Fajnie misje, świetne texty, doskonałe radio, prawie 200 różnych pojazdów (jak nie ponad). Plejada gwiazd w rolach mniej głównych bo w roli głównej kompletnie nie znany amator, który podkłada głos jak zawodowy podkładacz głosu! Do tego trzy spore miasta, kilka okolicznych wsi, lasy, gory pustynie...uff sporo tego. Jeszcze spora wolność działania (fastfoody, plaże, dyskoteki, restauracje, siłownie, prace dorywcze, dziewczyny, szkoly, strzelnice, misje normalne, wojny gangow itd) gra sporo wyciska ze starego juz endżajnu. Nic tylko grać i grać. Świetna fabuła i ogromna swoboda. Do tego dużo nawiązań do filmów i gier (pościć wzorem T2 - ty na krosie a goni cie ciężarówka, a wszystko w kanale burzowym :D)

Odpowiedz
Moja przygoda z grami komputerowymi zaczęła w czasach kiedy uczęszczałem do przedszkola ;). Z tego co pamiętam pogrywałem wtedy w Diablo, Heroes II, a później również w Warcrafta II. A wszystkimi tymi tytułami zaraziłem się od ojca ;). Pamiętam doskonale, że jeden z moich kolegów nie chciał mi wierzyć w istnienie Diablo dokąd nie przekonał się o istnieniu tejże gry w jakimś programie na Canal +.
Yeah, to były czasy ;).

Najbardziej lubię chyba całą serię Heroes. Zaczynało się tak niewinnie przy dwójce, a kończyło całymi nocami spędzonymi przed monitorem przy trzeciej i czwartej części. Magia tej gry jest po prostu ogromna i chyba nikt nie potrafi się jej oprzeć. Ja jestem tego przykładem. Zawsze lubiłem grać nekromantami, a do jednego z nich, Sandra mam po prostu ogromną słabość. Heroes to najlepsza seria gier strategicznych jaką otrzymaliśmy od niezłych (s)twórców. Po prostu gra kultowa, o której nie da się zapomnieć. Poza tym jestem maniakiem Diablo 2. Gra mająca już kilka latek do dziś nie ma sobie równych w gatunku cRPG. Ma ona tylko jedną wadę. Jeśli już zacznie się grać to trudno skończyć! Przez to już nie pamiętam ile dni chodziłem zupełnie niewyspany. Było, minęło. Po roku ostrego grania (prawie wszystkimi postaciami na piekle) i przejściu Lord of Destruction nieustannie czekam na trzecią część. Niech no tylko twórcy spróbują mnie zawieść... Natomiast całkiem niedawno przeszedłem Jedi Academy. Oczywiście zboczyłem ze ścieżki Jedi i dołączyłem do szeregów Sithów. Teraz z marnymi osiągnięciami gram w tą grę na necie ;).
Obszerne i dobrze napisane Recenzje filmów znajdziesz na Filmowo.net
O filmie na poziomie - Forum filmowe - komentuj i oceniaj filmy!

Odpowiedz
Jako, że rozmowa się rozwija dorzuce coś od siebie :D Aktualnie dla mnie istnieje tylko jedna gra- World of Warcraft. Ideał pod każdym względem, autentycznie można się uzależnić. Piękna grafika, ogromny świat, no i fakt, że to Warcraft. Jedyny minus to to, że zaczął się rok szkolny i mam przez to kilkugodzinne przerwy w graniu :D
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Ja ostatnimi czasy praktycznie zapomniałem o czymś takim, jak gry komputerowe. Wolny czas spędzam w znacznie inny sposób, ale zaczyna mnie trochę ciągnąć przed klawiaturę. Chyba zainstaluję Heroes, albo NFSU :mrgreen:.

Odpowiedz
http://muonline.com/

Darmowa gra online w stylu diablo czyli zabijamy wszystko co się rusza. Ja sam gram w to już jakiś czas. Mogę się pochwalić, że mam wojownika na 58 lvl
:wink: Jak ktoś lubi diablo albo mange może polubi też to :wink:

Odpowiedz
Gry. Cudowny temat rzeka, poprzedni temat na starym forym był kapitalny i zawierał masę niezwykle cennych uwag dotyczących gier na PC i konsole. Mam nadzieję że nowy temat też się rozwinie jak tamtem. O swojej fascynacji grami video napiszę później bo to dłuższa kwestia. Teraz tylko się pochwalę że za kilka dni kupuję sobie wreszcie Playstation 2, mam już trzy gry które czekają i które sprawiły że zatwardziały PCtowiec postanowił kupić PS2. Te gry to:
-Metal Gear Solid 3: Snake Eater
-ICO
-Gran Turismo 4

Czy ktoś z was grał w te gry ?
jesteś tym co oglądasz

Odpowiedz
Ico - o tej grze już pisałem, a dodam tylko, że to jedna z najwspanialszych gier, w jakie w życiu grałem! Cudo, przepiękna rzecz, jedna z najbardziej ambitnych pozycji wszechczasów.

Jeśli chodzi o nowości, gram właśnie w F.E.A.R. Wyobraźcie sobie połączenie Soldiers of Fortune lub Half Life'a z "The Ring" i "Dark Water". Tak to naprawdę wygląda! Misja tytułowego oddziału FEAR przedstawiała się dość zwyczajnie (oczywiście prazyjmując, czym zajmują się na codzień), dopóki nie pojawiła się mała, tajemnicza dziewczynka, która zabija kolejnych komandosów (powtarzam: komandosów - wyszkolonych, uzbrojonych po zęby, itd.) bez użycia jakiejkolwiek broni. Mocna rzecz, naprawdę!

Ale i tak najbardziej czekam na Fahrenheit - grę podobno bardzo filmową, wykorzystującą m.in. patent z "24" z podziałem ekranu. Grałem w demo i powiem krótko - REWELACJA! Mroczny, pięknie budowany klimat, muzyka - Anelo Badalamenti, świetna fabuła oraz niesamowita nieliniowość. Każda decyzja w jakiś sposób wpływa na przebieg fabuły ... zresztą, co będę opowiadał - ściągnijcie koniecznie demo! http://www.atari.com/indigo/ (amerykański tytuł - Indigo Prophecy. Według mnie szykuje się jedna z najbardziej oryginalnych, ambitnych, niesamowitych produkcji ostatnich lat! WSPANIAŁE! Ściągajcie demo koniecznie - krótkie, ale daje "kopa" ;). Polecam z całych sił... ale i tak pewnie nikt się nie skusi, aby ściągnąć te 340 mb...

Odpowiedz
Karol, ty to naprawdę kochasz gry. Właśnie sobie uśwadomiłem że to ty tak wspaniale opisałeś ICO i Forbidden Siren na starym forum i to pod wpływem twoich wypowiedzi postanowiłem kupić te gry, już się nie mogę doczekać konsoli, na pierwszy ogień pójdzie MGS3 i ICO bo największe ciśnienia mam na te właśnie gry. Co do Fahrenheit (Indigo Prophecy w USA) to powiem tylko jedno - GRA ROKU ! Bez kitu ale czegoś takiego dawno nie było, wystarczy zobaczyć oceny i opinie graczy, wszyscy są zachwyceni. Pierwsze co mnie uderzyło w tej grze to reżyser który prowadzi nas w samouczku ! Nie ma też przycisku "new game", jest "new movie" co bardzo dobrze określa czym jest ta genialna gra, jest interaktywnym filmem. Jeszcze jej nie ukończyłem bo nie mam chwilow czasu, ale to co widziałem do tej pory jest wspaniałe. Prawdziwa perełka, "must have" jak to mówią. Szkoda tylko że nie wyszła w polskiej wersji, przygodówki powinni być tłumaczone. W FEAR jeszcze nie grałem, muszę wymienić kartę graficzną bo moja chyba padła zupełnie :evil: Ostatnio grałem w Sniper Elite i Call Of Duty 2, bardzo dobre gry wojenne które gorąco polecam.
jesteś tym co oglądasz

Odpowiedz
troszke pogrywam w Age of Empires 3, niestety nie jest to już TEN klimat, grafika jednak powala.
Area 51 - świetna nawalanka dużo lepsze od Quake 4 którego od tygodnie zmęczyć nie moge!! :?

Odpowiedz
Wreszcie zdobyłem Need for Speed: Most Wanted. Sama gra niczego sobie. Okazuje się, że do serii powracają nasze kochane radiowozy :mrgreen:. Klimat jest dużo inny, niż w Underground. Niestety to juz nie wyscigi po ukrytym pod osłoną nocy mieście. Nie ma już tego klimatu rodem z "Szybkich i wściekłych". Gra jest za to bardziej realna. Nie ma to, jak zobaczyc chociażby pękniecia na tylnej szybie naszego wozu :P. W górę poszedł także poziom trudności. Przynajmniej tak mi sie wydaje, bowiem od dłuuugiego czasu nie pogrywałem w samochodówki, wiec mogłem zgubić gdzies swoje dawne umiejętności ;). Najgorsze w tym wszystkim jest to, że widzę, iż mój sprzęt zaczyna 'rdzewieć'. Niestety nie mogę wydusić wiele z grafiki. Trzeba będzie spróbować na kompie starszego :mrgreen:.

Odpowiedz
Dusqmad napisał(a):Wreszcie zdobyłem Need for Speed: Most Wanted. Sama gra niczego sobie. Okazuje się, że do serii powracają nasze kochane radiowozy :mrgreen:. Klimat jest dużo inny, niż w Underground. Niestety to juz nie wyscigi po ukrytym pod osłoną nocy mieście. Nie ma już tego klimatu rodem z "Szybkich i wściekłych". Gra jest za to bardziej realna. Nie ma to, jak zobaczyc chociażby pękniecia na tylnej szybie naszego wozu :P. W górę poszedł także poziom trudności. Przynajmniej tak mi sie wydaje, bowiem od dłuuugiego czasu nie pogrywałem w samochodówki, wiec mogłem zgubić gdzies swoje dawne umiejętności ;).
Hm, właśnie ta realistyczność jest jednocześnie największym plusem i minusem "NFS:MW"... Z jednej strony wszystko pięknie, ale z drugiej - hm, było coś niesamowitego w zasuwaniu wozem 300 km/h i uderzanie np. w drzewo lub inny samochód absolutnie bez żadnej szkody. W dwójce podobała mi się też chyba bardziej scenograifa :mrgreen: . Deszcz, ciemne niebo i w ogóle... więc ogólnie się z tobą zgadzam, ale nie zmienia to faktu, że NFS nadal jest jedną z bardziej wciągających gier w jakie grałem.
Tak, mi też się wydaje, że jest ździebko trudniejsza od dwójki... ale co tam!

Jeżeli chodzi o inne gry, to ja teraz czekam na Heroes V. Producentem już nie jest 3DO. Może i dobrze (IV była rozczarowaniem). Twórcami piątki są goście od "Wake of gods". Może więc powróci klimat "III"...
Martwi Ludzie Poszli Nad Jezioro

Odpowiedz
Ja również czekam na kolejną odsłonę tej najlepszej spośród strategii turowych. A co do czwórki muszę porzyznać, że jak dla mnie wcale nie okazała się rozczarowaniem. Jest tu sporo nowych, ciekawych opcji i ogólnie sama gra daje więcej możliwości. Brakuje tego świetnego klimatu z trójki, ale co tu dużo mówić. Twórcy za wysoko ustawili sobie poprzeczkę. Zdarza się :/

Kolejna gra na którą ze zniecierpliwieniem czekam to Diablo 3. Krąży wiele pogłosek, że ta seria nie doczeka się kolejnej odsłony, niemniej ja mocno wierzę, że kolejny raz mkomputer wciągnie mnie w takim stopniu, że zapomnę o realnym świecie :).

Odpowiedz
[Obrazek: war.jpg]

Odpowiedz
Kurde, chciałbym znać takie kody :)

Odpowiedz
Max Payne i Max Payne 2. Dwie naprawde bardzo mroczne, brutalne i filmowe gry. Pierwsza to typowa opowieść o zemście druga to już świetnie opowiedziana historia tragicznej miłości i o tym, że zemsta nie zawsze sprawia, że czujesz sie lepiej. Doskonała muzyka, inteligentne dialogi, mroczna fabuła, czarny humor oraz sekwencje akcji zapierające dech w piersiach. Takiego mściciela starej szkoły potrzebuje teraz kino. Tylko w wykonaniu Toma Jane'a, Mike'a Dolfino z Gotowych na wszystko albo pana co udostepnil swojej twarzy do komiksowych wstawek w Max Payne 2.

PS.
Ukradłem Blejdowi Avatara. Jemu już i tak się chyba nie przyda na tym forum :lol:
[Obrazek: http://img213.imageshack.us/img213/9979/niecopy3hw.jpg]
[Obrazek: http://files.upl.silentwhisper.net/upload1/zubr.GIF]
"Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia"
Ten kto to powiedział miał chyba pierdolca.

Odpowiedz
THIEF-THE DARK PROJECT i THIEF-THE METAL AGE wspaniałe gry które lączą klimat horroru,komedii.fantasy w nowoczesnym średniowieczu.
W żadną inną gre nie czułem tyle satysfakcjii.
Inne ulubione gry to:
BLOODII-The Chosen,Commandos II, Max Payne, Gothic, Metal Gear Solid, Jedi Outcast, Diablo 2, Medal of Honor:Allied Assault, Deus Ex
w te gry trzeba zagrać KULT!

Odpowiedz
Nad światem komputerowej rozrywki góruje niepodzielnie arcymistrzowski THIEF (cała trylogia). To najbardziej przerażająca opowieść, z jaką kiedykolwiek miałem kontakt. Nawiedzona Katedra, Posiadłość Starej Wdowy czy Opuszczony sierociniec - kto grał, ten srał (w gacie). Straszniej być nie może.

Potem jest SYSTEM SHOCK 2.

Potem HALF-LIFE 2.

Potem MAX PAYNE (Ale tylko część pierwsza. Część druga to już jakieś tanie romansidło. W dodatku zmienili twarz głównego bohatera, przez co wygląda teraz jak Ridż z "Mody na sukces").

No a potem długo, długo nic.

Dopiero na końcu tej listy widnieje SERIOUS SAM 1 & 2 - najbardziej porąbany FPS wszechczasów. Jestem ciekaw, czy ktoś przeszedł "2" bez kodów :) To chyba niewykonalne.

Odpowiedz
military napisał(a):(...) bez klimatu (...)

To jest mocne :)

Odpowiedz
Mental napisał(a):Potem MAX PAYNE (Ale tylko część pierwsza. Część druga to już jakieś tanie romansidło. W dodatku zmienili twarz głównego bohatera, przez co wygląda teraz jak Ridż z "Mody na sukces").
O nie, nie! Nie zgodzę się. Max Payne 2 przewyższa jedynkę w każdym calu. A romans jest tylko w podtytule i na drugim miejscu w tym wszystkim co sie dzieje w grze. A zmienili mu twarz by pasował bardziej do konwencji noir. Moim zdaniem to też plus. Koścista, wyżelowana morda Sama Lake'a o wdzięku szesnastolatka nie pasuje mi do kryminału niestety. W dwójce Max wygląda jak mieszanka Mela Gibsona i Bruce'a Willisa.
Zwiekszył się realizm i ilość brudu w grze. Nie ma już jakiś porąbanych fabryk tajnych rządowych narkotyków czy jakiś laserowych czujników. Język w porÓwnaniu do jedynki też się rozwinął. Max używa celniejszych metafor a wszędzie padają różne faki i szity, kiedy w jedynce były różnego typu "friggin, freakin', motherlover" itd...
[Obrazek: http://img213.imageshack.us/img213/9979/niecopy3hw.jpg]
[Obrazek: http://files.upl.silentwhisper.net/upload1/zubr.GIF]
"Świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia"
Ten kto to powiedział miał chyba pierdolca.

Odpowiedz
No wiesz, ja tam wolę oblicze pierwszego Maxa - jest bardziej wredne, cyniczne, sarkastyczne i NIESTANDARDOWE. Jak patrzę na tę mordę, to odnoszę wrażenie, jakby Max chciał powiedzieć: "Zabić ci żonę czy córkę?" Mało tego, potrafiłbym wskazać aktora, który ma podobne rysy - to niejaki Kenny Johnson z serialu policyjnego "The Shield":

[Obrazek: po382202zj.jpg]

Mała charakteryzacja, kilka kilogramów mniej (bo gość jest barczysty i dobrze umięśniony) i Max gotowy :)

[Obrazek: max1te.jpg]

Natomiast fizys drugiego Maxa to dla mnie typowa twarz hollywoodzkiego amanta, wypucowana, przystojna, z lekka ironiczna, ale bez przesady, ot, mangnes na kobitki, które przecież też trzeba jakoś do kina przyciągnąć (np. umieszczając w trailerze scenę, w której Max całuje partnerkę w ucho).

[Obrazek: max20ar.jpg]

Jedyna rzecz, jaka przemawia na korzyść dwójki, to oprawa graficzna - niektóre lokacje jakby żywcem wyjęte z Se7en. No i faktycznie, więcej jest tego, co tygrysy lubią najbardziej, czyli gnijących, zapuszczonych ruder i starych kamienic. I like it.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości