Gry wszech czasów -subiektywny ranking
Faktycznie z tą porą obiadową żart był za odważny i niech będzie, że 20-tka zasłużona. Sorka.

Odpowiedz
Dobra, to teraz ja popełnię swoją listę. Kolejność oczywiście przypadkowa.

Half-Life +
Seria Starcraft/Warcraft
Final Fantasy VII
Seria God of War +
Bioshock
Seria Gears of War
Silent Hill II
Mafia +
Medal of Honor: Allied Assault
Duke Nukem 3D
Beyond Good and Evil +
Te z plusikami to mój ścisły top

Odpowiedz
Deus Ex i Human Revolution (mają to, co w grach cenię sobie chyba najbardziej - wolność w fabule jak i w gameplayu)
Mass Effect (seria ) (to co w temacie - jedyna gra w którą tak się wczułem)
GTA San Andreas, IV + Epizody
Half-Life (seria) (intrygująca fabuła i design)
Hitman
Test Drive Unlimited (jedna duża piękna wyspa i milion samochodów, szkoda, że podobno dwójka jest do bani)
Batman od Rocksteady (bo to niemal idealny symulator Batmana)

Bonusowo seria Modern Warfare za wartką akcję i filmową narrację, Crysis za połączenie tegoż z dużą wolnością w pokonywaniu kolejnych leveli and last but not least - Jedi Outcast, czyli najlepsze growe Star Warsy ever, przeszedłem chyba 10 razy i wrócę nie raz.

http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford
#NotMyLuke

Odpowiedz
Cytat:Seria God of War +

Turus, mówię ci, graczu, nabądź GoW: Origins Collection na PS3. Zwłaszcza Duch Sparty ostro tobą poszarpie :)

Odpowiedz
Kupię, kupię, tylko nie teraz. Muszę poczekać na jakiś większy przypływ gotówki, bo na razie mam dużo innych wydatków.

Odpowiedz
TOP 5:

1. Half-Life 2
2. Half Life
3. Left 4 Dead
4. Silent Hill 2
5. GTA: San Andreas

Przy tych tytułach spędziłem najwięcej czasu - oba Half-Life'y wraz z dodatkami przechodziłem niebotyczną ilość razy, w Lefta do dziś zdarza mi się pyknąć meczy w trybie Contra, a w drugiego Silent Hilla gram, kiedy nie mogę spać :)

Odpowiedz
Lista 100 wg. Time:

http://techland.time.com/2012/11/15/all-time-100-video-games/slide/the-best-of-the-best/

Wiadomo, brak tego czy siamtego. Dla mnie ciekawostka dzięki której zwróciłem uwagę na oryginalniejsze ( jak ICO, Flower, Okami ) projekty - głównie z głów, a jakże inaczej, Azjatów.
L.A. Confidential - 8/10
He liu - 7/10
The Insider - 8/10
Dredd - 6/10
Total Recall ( 2012 ) - 5/10
G.I. Joe: The Rise of Cobra - 5/10

Odpowiedz
Osobiście dość mało gram w gry (rzadko kiedy jakąś kupuję) i praktycznie nigdy przez sieć. Mam PS2 z kilkoma płytami i za młodu grywałem dużo na pegazusie, ale głównie moje granie ogranicza się do PC.
Jakbym miał ułożyć jakiś ranking swoich ulubionych gier to wyglądałby tak:

#1 Batman: Arkham City (kliknij, aby przeczytać moją recenzję, którą gorąco polecam)
#2 GTA: San Andreas / GTA IV (obie części uwielbiam tak samo, mimo nielicznych niedoskonałości)
#3 The Punisher (2004) (kocham krwawe TPP, niegdyś moja ulubiona gra)
....................................................................................................
#4 Batman: Arkham Asylum (trochę gorszy od kontynuacji)
#5 Dragon Ball Z: Budokai Tenkaichi 3 (wydana na PS2 najlepsza gra o DB jaka powstała)
#6 Disciples II: Mroczne Proroctwo (a także samodzielny dodatek do gry Bunt elfów uważam za najlepszą strategię evah)

I to by była tak złota siódemka moich ulubionych gier.
Nie chce mi się układać dalszych miejsc (bo już kolejności 4-6 nie jestem pewien), więc tylko wypiszę resztę uwielbianych tytułów wydawanych chronologicznie: Carmageddon (1997), Unreal (1998), Heroes III (+ wszystkie dodatki), Disciples: Secred Lands (1999), Counter-Strike (2000), Worms World Party (2001), GTA: Vice City (2002), Star Wars: Jedi Knight - Jedi Academy (2003), Lego Star Wars, Need for Speed Most Wanted (2005), Heroes V (2006, + wszystkie dodatki), Call of Duty 4: Modern Warfare (2007, grałem też w jej kontynuacje, a także CoDa 1 i 2, ale tylko tę część mógłbym odpalić jeszcze raz), i Battlefield: Bad Company 2 (2010).

Poza tym lubię czasami wracać do Hired Team: Trial (2001), Deluxe Ski Jump (wszystkich części), Skoków narciarskich 2002, ToonCar (2001), oraz kilku gier z pegazusa (adaptacje Batmanów Burtona, wszystkie gry o żółwiach ninja, Tanks). Na kompie poprzez emulator przeszedłem także 3 gry serii Dragon Ball: Legancy of Goku (I, II, i Buu's Fury) i stare Pokemony (wersja Red). Też fajne, lubiane przeze mnie gry, na których straciłem sporo czasu.

To chyba tyle. Najbardziej jak widać lubię gry TTP i FPS, a najbardziej nie lubię gier sportowych (szczególnie serii FIFA) i RPG. Najgorszą grą w jaką grałem była zdecydowanie Batman: Vengeance (2001) (grafika, cut-scenki, grywalność = 1/10), a najbardziej znienawidzoną = Tibia.

Odpowiedz
Cytat:poprzez symulator

Chyba emulator :) :)

A "Batman: Vengeance" byłby spoko, gdyby nie koszmarne sterowanie. Miał fajną klimatyczną grafę i Conroya.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
TTP - Third Therson Perspective? :) Poza tym fabuła w Arkham City jest naprawdę do bani. Vengeance kiedyś nawet skończyłem, fakt, sterowanie było beznadziejne, ale gliding na pelerynie wszystko rekompensował.
#NotMyLuke

Odpowiedz
"Emulator" i "TPP" już poprawione.

Co niby było "do bani" w fabule AC? Była ciekawsza i bardziej skomplikowana od poprzednika, a na koniec miała dwa finałowe twisty. Po roku od kupienia i przejścia gry tylko motyw końcowy nie do końca mi się podoba (przynajmniej nie tak jak za pierwszym razem)...

Odpowiedz
(02-12-2012, 14:26)Juby napisał(a): Co niby było "do bani" w fabule AC?
Streść jednym zdaniem fabułę Arkham Asylum, a później zrób to samo z AC. To pierwsze to łatwizna, drugie - niewykonalne, chyba że stworzysz zdanie wielokrotnie złożone na 5 linijek :)

Arkham City jest rewelacyjne na poziomie pojedynczych wątków czy pomysłów, ale jako cała, jedna historia? Nieporozumienie.

Odpowiedz
Do walk z bossami też bym się przyczepił, bo sprowadzają się do biegania w kółko i naciskania dwa razy przycisku odpowiedzialnego za potrzebną zabawkę. Ale już starcie z Freezem było wyborne.
#NotMyLuke

Odpowiedz
(02-12-2012, 14:35)Mierzwiak napisał(a): Streść jednym zdaniem fabułę Arkham Asylum, a później zrób to samo z AC. To pierwsze to łatwizna, drugie - niewykonalne, chyba że stworzysz zdanie wielokrotnie złożone na 5 linijek :)

Arkham City jest rewelacyjne na poziomie pojedynczych wątków czy pomysłów, ale jako cała, jedna historia? Nieporozumienie.

Batman ze względu na swoje podejrzenia odnośnie Hugo Strane'a - dyrektora ośrodka więziennego "Arkham City", celowo daje się zamknąć w owym ośrodku i w trakcie jego eksploracji napotyka dawnych przeciwników, wplątując się w tarapaty mogące zakończyć się jego śmiercią. ;)

W ciągu pół roku od jej kupienia przeszedłem grę 5 razy (właściwie to trzy, ale liczę dwa przejścia "Fabuły PLUS") i absolutnie nie mam nic do zarzucenia tej historii. A z twojej wypowiedzi wnioskuje, że nie podoba ci się bo jest zbyt skomplikowana, zbyt wielowątkowa?

(02-12-2012, 14:40)Huntersky napisał(a): Do walk z bossami też bym się przyczepił, bo sprowadzają się do biegania w kółko i naciskania dwa razy przycisku odpowiedzialnego za potrzebną zabawkę. Ale już starcie z Freezem było wyborne.

W AA walki z bossami był dużo gorze, bo połowa jest identyczna (biegnie na ciebie wielki mutant > rzuć w niego szybkim batarangiem > pobij póki jest ogłuszony > i tak trzy razy). Tylko walka z Ivy, Crockiem, i spotykania Scarecrove'a był inne. W AC nawet jeśli część polega na wykorzystaniu nowych gadżetów, to przynajmniej każdy jest inny.

PS: Mogę wiedzieć jak oceniacie AA i AC?

Odpowiedz
Wielowątkowość to nie wada, wady Ci przedstawiłem w spoilerze. ;)
AA - 9/10
AC - 9+/10
Wszystkie niedostatki fabularne Batmany rekonpensują genialnym gameplayem.
#NotMyLuke

Odpowiedz
Cytat:A z twojej wypowiedzi wnioskuje, że nie podoba ci się bo jest zbyt skomplikowana, zbyt wielowątkowa?

Zbyt chaotyczna. Fabuła AC to pomieszanie z poplątaniem. Np. przez sam ten natłok postaci nie wiadomo kto tu jest głównym villainem. Wydaje mi się, że pierwsza część miała bardziej literacką, skondensowaną i harmonijną opowieść. A tutaj poszczególne historie kiepsko się ze sobą zazębiają. I to jest takie "growe" w negatywnym sensie, tzn. biegasz po mieście, trafiasz na zadanie, biegasz po mieście, znowu trafiasz na zadanie, itd. W AA akcja parła do przodu jakoś tak bardziej płynnie, jak w filmie czy książce.

I nie chodzi tylko o to, że mapa jest dużo większa, więc obiekty są porozrzucane w dużej odległości od siebie, co trochę psuje tą naturalność i filmowość fabuły jaką charakteryzowało się AA. Po prostu historia w AC ssie.

Jednak gameplay jest świetny, więc AC oceniam tylko trochę gorzej od genialnego AA:)

Odpowiedz
Jeśli chodzi o Arkham City, to prawdę mówiąc przestałem grać po starciu z Ras Al Ghulem. Podróż przez podziemne miasto ze steampunkowymi robotami i babkami-ninja nadwyrężyła moją cierpliwość i chęć zawieszenia niewiary na kołku, a podróż po krainie fantasy i QTE walka z nieśmiertelnym Rasem po prostu obrzydziły mi całą grę. Takich bzdur jak w tym dwugodzinnym fragmencie nie było w całym Arkham Asylum. Nie było ich nawet w Batmanie i Robinie. Po prostu klimat poszedł się walić, gra zaczęła się dłużyć, zapomniałem że to Batman a nie jakiś Prince of Persia. Może kiedyś wrócę do tej gry, ale obecnie nie mam najmniejszej ochoty.

Odpowiedz
(02-12-2012, 21:05)military napisał(a): Po prostu klimat poszedł się walić, gra zaczęła się dłużyć, zapomniałem że to Batman a nie jakiś Prince of Persia.
Ten epizod faktycznie jest tragiczny, ale warto dokończyć, bo gra ma świetny finał(owy pojedynek również).

Plebiscyt VGA na najlepszą grę dekady. Kilka tytułów co najmniej dziwnych (w tym Arkham City właśnie), osobiście oddałem głos na wyborne Red Dead Redemption.

Odpowiedz
Ciężki orzech do zgryzienia, no i w połowę gier nawet nie grałem, ale jeśli miałbym głosować, to chyba na Mass Effekta. Immersja for teh win.
#NotMyLuke

Odpowiedz
Też zagłosowałem na Mass Effecta.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości