Odpowiedz 
Gry
Autor Wiadomość
Gwahlur
Dużo pisze

Liczba postów: 595
10-05-2012 10:55 AM

(10-05-2012 08:56 AM)military napisał(a):  Na półce leżą Homefront i Far Cry 2

Far Cry 2 to niepotrzebny zakup. Przez 80-90% czasu gry jedziesz samochodem albo łódką na miejsce akcji. Myslalem ze sie zastrzele, dopoki nie odkrylem dworcow autobusowych, ktore nieco skracaja czas podrozy. Na tych niekonczacych sie, kretych i wielokrotnie zbyt waskich drogach w dzungli co 50 metrow spotkasz patrole lub mini bazy, od ktorych po wymordowaniu wszystkich wystarczy odjechac 100 metrow i na nowo po brzegi zapelniaja sie wkurwionymi straznikami. Bronie sie psuja i musisz do "budki z bronia" jechac prawie po kazdej misji (bo bronie wrogow sa tak samo zardzewiale jak twoja), a jedzie sie dlugo i z przygodami.

Z plusow to miejsce akcji (Afryka), to ze jestes chory na malarie przez cala gre i umierasz i ja wiem... myk na samym koncu z przyjaciolmi oraz to gorsze dla twojej postaci zakonczenie. Gralem na PC i majac nowego, mocnego kompa zwykly load trwał 2.5 do 3 minut. Tragedia, nigdy nie spotkalem sie z tym by to tak dlugo trwalo. Grubo niewykorzystany potencjał.

A jak tam wrazenia po zakonczeniu Bioshocka?
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Khet
Stały bywalec

Liczba postów: 1,587
10-05-2012 11:06 AM

Far Cry 2 jest okej, o ile dawkuje się go z głową :p Największymi minusami są misje - wszystkie identyczne i nudne. Na drugim miejscu skopane spawny przeciwników - robisz małą rzeź na posterunku, a kiedy tylko przejedziesz 5 metrów przeciwnicy pojawiają się od nowa. Gdyby fabuła i zadania były ciekawsze, to byłby to jeden z najlepszych FPSów tamtego okresu, bo klimat i design są świetne.
Mierzwiak
Brooklyn Baby

Liczba postów: 20,598
10-05-2012 11:07 AM

Może Crysis 1.5, tfu, Far Cry 3 będzie lepszy.

Przepocona skarpeta > Godzilla 2014
military
Talking Head

Liczba postów: 13,375
10-05-2012 11:17 AM

Cytat:A jak tam wrazenia po zakonczeniu Bioshocka?

Jeszcze go nie skończyłem. Szczerze mówiąc, trochę mnie zmęczył. Fajna gra, nie przeczę, ale jakoś się złożyło, że w międzyczasie zdobyłem mnóstwo innych (m.in. fenomenalnego Crysisa 2) i jakoś powędrowała na półkę. Na pewno do niej wrócę, ale na razie za bardzo zaabsorbowały mnie inne tytuły.

Cytat:A na jakim etapie gry jesteś? Bo w przypadku przeciwników z nożami i paralizatorami wciskanie Xa na niewiele ci się zda.

Ok. 4 godziny gry, z czego większość czasu poświęcona na szukanie zagadek Riddlera, taśm i ogólnie bawienie się grą, a nie granie dla fabuły.:) Jeszcze nie miałem przeciwników z paralizatorami, ale ci z nożami występują coraz częściej.

Odmiana przez przypadki
Teksty na zlecenie
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Khet
Stały bywalec

10-05-2012 11:17 AM

Zapowiada się na lepszy, ale jeśli nie zatrudnili lepszego scenarzysty to znowu będzie powtórka z rozrywki. Swoją drogą, to te rajskie, tropikalne wyspy trochę mi się przejadły. Afryka w dwójce to była jednak jakaś świeżość i wyglądała oszałamiająco miejscami. Na trójkę czekam, ale nie ukrywam że ziewam, oglądając niektóre materiały.
Mierzwiak
Brooklyn Baby

10-05-2012 11:27 AM

21 stycznia napisałem:

Cytat:Red Dead Redemption: Undead Nightmare - zajebisty klimat, ale... nie chce mi się tego kończyć :P Fabuła totalnie mnie nie interesuje, a walki z zombiakami potrafią być frustrujące. Nawet nie myślcie żeby przystawać choć na chwilę, chyba że po to, by użyć Dead Eye.
I faktycznie nie chciało mi się kończyć, bo zrobiłem to dopiero w długi weekend majowy :D Potwierdzam, klimat świetny, zwłaszcza gdy jedzie się na płonącym Koniu Wojny, ale fabularnie to nic ciekawego, a misje są raczej cienkie. Nie jest to dodatek pokroju tych które miało GTA IV; tamte były w zasadzie samodzielnymi tytułami z mnóstwem zalet, czasami lepszymi nawet od podstawki, tutaj mamy wyłącznie ciekawostkę na którą niekoniecznie warto poświęcać czas. Ale motyw z Sasquatchem zajebisty :)

military
Talking Head

10-05-2012 09:15 PM

Homefront - miałem chwilę, ale za krótką, żeby zagrać w Batmana, więc zapuściłem Homefronta, żeby zobaczyć, co to takiego. No i tak: klimat nawet ma, nie powiem, a i strzela się całkiem sympatycznie - broni jest cała masa, a do tego brzmią bardzo basowo, przez co czuć ich siłę. Tylko że wokół gry roztacza się taki smrodek taniości. Zastanawiałem się, z czego to wynika. Nie z grafiki - chyba stary już jestem i na pół ślepy, bo jak dla mnie jest zupełnie OK.

Problemem jest upchnięcie wszystkiego w bardzo małych odstępach. Pierwsza minuta - wywlekają cię z domu, trzecia minuta - ratuje cię ruch oporu, dwie minuty strzelania, 30-sekundowa rozpierducha pojazdem i lądujesz w azylu o powierzchni 10x10 m, w którym są trzy osoby na krzyż. Kolejne trzy minuty i rozwalasz jakąś wieżyczkę, minuta strzelania i... Tutaj na razie skończyłem. Grałem krócej niż godzinę, a zaliczyłem tyle "atrakcji" co w połowie Half-Life 2, na powierzchni równej może połowie pierwszego poziomu Half-Life 2. A do tego co krok po prostu WALAJĄ SIĘ znajdźki, których znalezienie powinno stanowić chyba jakieś wyzwanie, jak w Modern Warfare.

Cały czas miałem wrażenie, że jadę w wagoniku w jakimś gabinecie osobliwości, a przewodnik mówi "na lewo mamy dom ruchu oporu, na prawo blokadę drogi, teraz patrzcie znów w lewo - to masakra cywilów, a tu po prawej, jeśli zdążycie, rozbity samolot". To po prostu nie działa; wszystko dzieje się za szybko i jest za krótkie. Nie ma czasu się wklimacić, poznać postaci. Tempo jest szaleńcze (a mimo tego gra i tak wydaje się dość wolna - ciekawy paradoks). Weźmy taką walkę przy rozbitym samolocie - przeca to mogło być mega-klimatyczne, a tymczasem ledwo zauważyłem "o, rozbity samolot", a już dawno byłem za nim. A nie dość, że gra jest mała, to jeszcze mnie pogania, co mnie wqrwia straszliwie.

Homefront zasługuje na miano "CoD dla ubogich", a że już samo CoD uważam za strzelankę dla ubogich, to wcale mu nie pomaga. Gra miała potencjał - ma solidną mechanikę i wydaje się rzetelna od strony technicznej. Tylko że widać, że kampania powstała na odwal się. Był pomysł, był plan, ale przez wszystkie punkty chciano przebić się jak najszybciej. Ta bylejakość (zapewne wynik pospieszania przez producenta, bo w szczegółach - na których obejrzenie jest naprawdę mało czasu - widać zapał twórców) nie pozwala mi wystawić więcej niż 3/10. Że grałem tylko ok. 45 minut? I co z tego? Przeszedłem 1/3 całej gry...

P.S.
Dostępny tylko w cyfrowej dystrybucji, zajmujący na dysku niecałe 1,5 gb I Am Alive jest dłuższy, bardziej rozbudowany, a momentami ładniejszy niż zajmujący prawie 7 gb pudełkowy Homefront (i to w edycji limitowanej, której główną zaletą jest... jedna dodatkowa broń do multi. Nie ma co - postarali się chopaki przy kompletowaniu tego wydania, po prostu czuję się maksymalnie wyróżniony). Nie rozumiem, po prostu nie rozumiem...

Odmiana przez przypadki
Teksty na zlecenie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2012 09:20 PM przez military.)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Khet
Stały bywalec

10-05-2012 09:51 PM

Mówiłem:) I Homefront wygląda tak do samego końca (czyli jeszcze przez jakąś godzinę) - odhaczanie kolejnych elementów, mniej lub bardziej kontrowersyjnych i napisy końcowe.

Ciekawe jak wypadnie dwójka, za nią odpowiada Crytek. Fabuła i całe tło rzeczywiście mają potencjał, no ale...
Karol
Stan Marsh

Liczba postów: 2,170
12-05-2012 12:21 AM

Tymczasem na STEAMie świetna promocja z "Portalem 2" za 5 funtów. Kto nie grał, niech się nawet nie zastanawia - cudo, warte każdych pieniędzy a już na pewno pięciu funtów ;).

And what of the children?
Surely they can't be blamed for our mistakes?

Khet
Stały bywalec

12-05-2012 09:00 AM

Rage

Wrażenia po pierwszych 3h - o wiele lepiej niż słyszałem i się spodziewałem. Świetny klimat i design. Ogólnie fajny, staroszkolny feeling. System modyfikacji pojazdów, broni, crafting itd również na plus. Generalnie uwielbiam Mad Maxowo - Falloutowe klimaty, dlatego na wiele niedociągnięć nie zwracam uwagi. Są jednak rzeczy, których zignorować się nie da.

Przez doskonale znany problem z teksturami gra wygląda czasami obleśnie. O ile pop up byłby zrozumiały zaraz po wczytaniu sejwa czy po wejściu do nowej lokacji, tak nie do przyjęcia jest on w momencie, gdy tektury doczytają się nawet po lekkim obrocie kamery. Podchodzimy do ściany - tekstury z "mleka" powoli dochodzą do pożądanego stanu. Obracam się 45 stopni w lewo - identyczna sytuacja. Ponownie obracam się w prawo - tekstura znowu w pizdu rozmazana. Kpina, aczkolwiek po pewnym czasie przestałem na to zwracać uwagę.

Fabuła - a myślałem, że to Mirror's Edge osiągnięło FPSowe wyżyny przeciętności i bezpłciowości :p Tak nijakiego i beznadziejnego wstępu nie widziałem w żadnej innej grze. O tyle dobrze jednak, że historia jest tu jedynie pretekstem i nikt nie ukrywa, że to nadal "tylko" post-apokaliptyczny FPS. O ile wstęp pozostawia niesmak, tak dalej nie mam w sumie powodów do czepiania się - niektórzy krytykanci chyba uznali, że jeśli grę wydaje Bethesda, to od razu powinniśmy mieć do czynienia z klonem Fallouta 3/NV.

Cóż, zobaczymy co będzie dalej, bo o końcówce też ciekawych rzeczy się nasłuchałem. Na chwilę obecną jest mega klimatycznie i wciągająco.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2012 09:03 AM przez Khet.)
military
Talking Head

12-05-2012 11:04 AM

Jeśli miałem jakiekolwiek zarzuty co do Batmana, to je wycofuję - ta gra jest genialna. No, może nadal brakuje mi muzycznego pierdolnięcia, ale całej reszty po prostu nie dało się zrobić lepiej. Kiedy pomyślę, że za takiego Homefronta, który w porównaniu z Batmanem jest taki, taki malutki (a mimo tego zajmuje tyle samo miejsca na dysku, hmmmmm) żądano takiej samej ceny, co za B:AA... Niektórzy developerzy powinni się po prostu wstydzić.

Odmiana przez przypadki
Teksty na zlecenie
Khet
Stały bywalec

12-05-2012 11:15 AM

I chyba się wstydzili, bo dwóch miesiącach od premiery Homefront stał w sklepach po 89 zł ;-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2012 11:15 AM przez Khet.)
BezcelowyAlbatros
Stały bywalec

Liczba postów: 1,992
12-05-2012 11:31 AM

Też gram w B:AA - to, co pisałeś military, o tym, jak łatwo rozwala się zwykłych wrogów, to ma chyba przełożenie w komiksach, bo to cieniasy a Batman to Batman ;-) Za to pierwsze spotkanie z konkretnym bossem, jakim był Bane to był dla mnie malutki szok. Walka frontalna odpadała, trzeba stosować uniki, kombinować z batarangiem... Etap ze Scarecrowem za to klimatycznie zbliżony do tego, co mamy w DLC do Alana Wake, oniryczny, odjechany klimat, sam miód! I do tego zagadki Riddlera, super-zajefajne!

E: Zagadka Sfinksa w interpretacji E.Nygmy - rzecz wręcz powalająca :)

"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

R.S. Bakker - "Mrok, który nas poprzedza"
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2012 11:34 AM przez BezcelowyAlbatros.)
military
Talking Head

12-05-2012 11:51 AM

Później walka jest trudniejsza - większe grupy wrogów, szybsze ataki (choć nadal trochę za wolne), no i wspomniane przez Mierzwiaka paralizatory. Ogólnie trudno się czepić, choć gdybym bardzo chciał, to pewnie optowałbym za rozdzieleniem ciosów z piąchy i kopniaków pod dwa przyciski - żeby przynajmniej było wrażenie większej kontroli, no i większa możliwość własnoręcznego klepania kombosów. Ale tak jak jest, nie jest źle. Ba - jest bardzo dobrze. Jeżeli sequel jest bardziej rozbudowany i daje większą wolność, to kurka wodna... Kupuję, jak tylko skończę jedynkę.:)

Mam nadzieję, że w Arkham City da się pojeździć Batmobilem.:) I że jest jakaś baza wypadowa - jaskinia, do której warto wracać, np. żeby się upgrade'ować itp. Fajnie byłoby mieć taką norę, którą na dodatek można rozbudowywać.

Odmiana przez przypadki
Teksty na zlecenie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-05-2012 11:53 AM przez military.)
Hitch
Oświecony Ninja

Liczba postów: 9,541
12-05-2012 12:24 PM

Cytat:Mam nadzieję, że w Arkham City da się pojeździć Batmobilem.:) I że jest jakaś baza wypadowa
Nie da. Nie ma. Ale gierka i tak wymiata. Rozmiar Arkham Asylum przy City przypomina demko techniczne :)

CZYM SIĘ RÓŻNI ZAPAŚNIK SUMO OD FEMINISTKI? TEN PIERWSZY GOLI NOGI.
Mierzwiak
Brooklyn Baby

12-05-2012 02:05 PM

military, na dniach wychodzi edycja GOTY Arkham City więc wstrzymaj się z zakupem :)

No i nie uważasz, że po skończeniu serii Nolana Warner powinien iść z kolejnymi filmami w kierunku właśnie stylistyki/konwencji z Arkham? Wiem, powtarzam się, ale wyobraźcie sobie taki film. Fap fap.

military
Talking Head

12-05-2012 03:30 PM

Jak najbardziej uważam. Ta gra wykorzystuje w genialny sposób wielkie i mocno porąbane uniwersum Batmana. Jest niby trochę jak filmy Burtona, ale jednak to coś innego, znacznie bardziej rozbudowanego i - moim zdaniem - przemyślanego. Jestem zachwycony i aż mam ochotę obejrzeć wszystkie filmowe Batmany.:)

Swoją drogą, żeby do wszystkich gier komiksowych podchodzono z taką pomysłowością... Tutaj naprawdę widać dziesiątki lat rozbudowywania mitologii Batmana, a jednocześnie uniknięto popadania w debilizm z co gorszych linii fabularnych. Miodzio.

Odmiana przez przypadki
Teksty na zlecenie
BezcelowyAlbatros
Stały bywalec

12-05-2012 08:38 PM

Filmowy Batman w stylistyce i na podstawie Arkham Asylum = komiksowe "Die Hard"! Również jestem, jak najbardziej, za. :)

"...matka rodzi człowieka, matka go karmi. Potem karmi go ziemia i ziemia go przenika, za każdym razem zostawiając szczyptę pyłu, aż w końcu człowiek nie jest już dzieckiem matki, lecz ziemi."

Galadh
Dużo pisze

Liczba postów: 331
14-05-2012 10:29 AM

(12-05-2012 02:05 PM)Mierzwiak napisał(a):  military, na dniach wychodzi edycja GOTY Arkham City więc wstrzymaj się z zakupem :)

Ano wlaśnie, powstrzymałem się od kupna w steamowej promocji, widząc, że premiera blisko, w dodatku z nowym DLC. Szkoda tylko, że póki co końcówka maja wyznacza jedynie debiut na konsole, a wersja pecetowa w terminie późniejszym... Tak czy siak, liczę na to, że jak już położę na tym swoje łapki, fruwać będą kończyny.

Jeśli ktoś ma konto na Steamie, to polecam dołączyć do oficjalnej społeczności Rockstara, bowiem rozdają Midnight Club 2 wszystkim, którzy uczynią to do jutra. Zdaje się, że są jakieś warunki, między innymi trzeba mieć na koncie minimum jedną kupioną grę, ale generalnie, warto.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2012 10:30 AM przez Galadh.)
BezcelowyAlbatros
Stały bywalec

14-05-2012 11:01 AM

Galadh napisał(a):rozdają Midnight Club 2 wszystkim

Który nie chodzi na platformach Vista i Windows 7 - tylko XP. No, ale może komuś i tak się taka wiadomość przyda :)

military
Talking Head

14-05-2012 11:59 AM

Przy okazji B:AA - czy w wersji PS3 podczas jednego z ataków Scarecrowa też pojawia się symulowany błąd konsoli? Jeśli tak, to jak wygląda - tak jak jakaś przypadłość PS3? Na Xboksie wygląda jak typowy RROD. Myślałem że zejdę na zawał jak to zobaczyłem - zresetowałem konsolę i dopiero za drugim razem zrozumiałem, że tak ma być.:)

Odmiana przez przypadki
Teksty na zlecenie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-05-2012 11:59 AM przez military.)
BezcelowyAlbatros
Stały bywalec

14-05-2012 12:21 PM

Mnie natomiast wkurza przypisanie kombinacji rzutu przeciwnikiem do przycisków X + A. Ogólnie sterowanie jest tu bardzo ładnie rozpisane, ale rzut wymaga niemałej ekwilibrystyki, albo wyjątkowo dużego kciuka.

Wawrzyniec
Stały bywalec

Liczba postów: 791
14-05-2012 01:08 PM

Przecież jeśli chodzi o kombinacje dwóch klawiszy, to X+A i Y+B (które też jest w B:AA wykorzystywane) są jednymi z najłatwiejszych do wykonania.

I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church
Mierzwiak
Brooklyn Baby

14-05-2012 02:58 PM

(14-05-2012 11:59 AM)military napisał(a):  Przy okazji B:AA - czy w wersji PS3 podczas jednego z ataków Scarecrowa też pojawia się symulowany błąd konsoli? Jeśli tak, to jak wygląda - tak jak jakaś przypadłość PS3?
Nie wiem jak wyglądają przypadłości na PS3 (i obym nigdy się o tym nie przekonał), ale wyglądało to jak awaria układu graficznego :)

Hitch
Oświecony Ninja

Liczba postów: 9,541
14-05-2012 03:18 PM

To była strasznie chamska zagrywka twórców, bo na kompie też sądziłem że mi się grafika zfajczyła w tym momencie :)

CZYM SIĘ RÓŻNI ZAPAŚNIK SUMO OD FEMINISTKI? TEN PIERWSZY GOLI NOGI.
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: raven.second, 2 gości