Ankieta: Jak oceniasz "Guardians of the Galaxy"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Guardians of the Galaxy (2014)
[Obrazek: guardiansofthegalaxymov.jpg]
[Obrazek: newnewk.png]

Właśnie oficjalnie potwierdzono, że kolejna produkcja będąca częścią filmowego uniwersum Marvela zostanie wyreżyserowana przez Jamesa Gunna (SUPER). Gunn także poprawi/przepisze/napisze od nowa scenariusz.

Podoba mi się, że Marvel stawia na ciekawych reżyserów i konsekwentnie rozwija uniwersum (to kolejny gwóźdź do trumny Warnera, który nie ma zielonego pojęcia jak ugryźć Justice League). Na sam projekt jeszcze nie tak dawno temu kręciłbym pewnie nosem, bo kiedyś nie wyobrażałem sobie Iron Mana razem z Hulkiem czy Thorem, ale teraz? Bring it!

Plotka głosi, że w Avengers 2 ekipa będzie wspomagana właśnie przez bohaterów GOTG.

Odpowiedz

W osobnym filmie szop pracz z giwera pewnie sie sprawdzi, ale jakos nie widze tego w polaczeniu z Avengers.

Swoja droga, takie Justice League bym sobie zobaczyl:
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
Justice League to kupa, ten filmik to potwierdza ;)

Odpowiedz
Eeee...znaczy że do Avengers przyłączy się chomik i ent, nie no bez jaj to brzmi absurdalnie nawet jak na konwencję kina superhero :P
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Chomik i ent nie są mniej absurdalni niż wielki zielony mięśniak, zwłaszcza w kontekście całego uniwersum. Mnie się podoba :)

Odpowiedz
No tak, ale zielony mięśniak zachowuje jakieś cechy ludzkie, a to są... chomik i ent :D

Ale i tak czekam z zainteresowaniem.

Odpowiedz
Gdyby jeszcze chomik nie biegał z gnatem tylko robił w zaopatrzeniu...:D
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
(18-09-2012, 20:56)Mierzwiak napisał(a): Justice League to kupa, ten filmik to potwierdza ;)

Wyglada raczej jak Avengers na powaznie -jednak ja sie tam nie znam, wiec spoko ;)
Shine on You Crazy Diamond

Odpowiedz
Mnie wystarczy ten uzbrojony szop (Rocket Raccoon :D ) żeby Guardiansi stali się jednym z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów 2014. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego dobra space opera na poziomie Star Treka, zresztą Marvel Studios ma teraz i kasę i utalentowanych twórców. A praktycznie żaden film z uniwersum nie jest typowo zły.

Stawiam, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, za 20 lat te filmy będą równie kultowe co teraz Star Warsy.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford
#NotMyLuke

Odpowiedz
Ciekawe czy Gunn będzie chciał zaangażować do projektu Rainna Wilsona, w końcu ich ostatnia współpraca okazała się udana. Wilson w roli szopa? :D

Odpowiedz
(18-09-2012, 22:54)Huntersky napisał(a): Stawiam, że jeśli wszystko pójdzie dobrze, za 20 lat te filmy będą równie kultowe co teraz Star Warsy.

Ym, nie. ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Ja się tam nie znam ale postaci z DC zawsze wydawały mi się i ciekawsze.
A postaci marvelowskie tylko próbą odpowiedzi na tamte.

Może to kwestia tego, że w Polszy nie było marvelowych komiksów. Ale raczej obstawiałbym, że są mniej ciekawe i mniej serio.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Czekam, najbardziej ze wszystkich filmów "fazy drugiej". Może dlatego, że po Thorze i Capie spodziewam się spoko filmów, choć nie oczekuję fajerwerków (może się pozytywnie zawiode, bo raczej nie sądze by poziom tych filmów szczególnie spadł - nad cała fazą drugą ciągle czuwa Joss Whedon). Odkąd dowiedziałem się, że Gunn ma to robić to czekam jeszcze bardziej.

Ent i Szop z Giwerą to kosmici, nic więc dziwnego, że są osobliwi. :) I pogłoski raczej nie mówią o tym, że dołączą do Avengers (nigdy nie byli ich czlonkami, a przynajmniej nie na stałe), ale mogą pojawić się w drugiej części, gdzie wszyscy oczekują starcia z tytanem Thanosem (to boss Lokiego z Avengers widziany w scenie po zakończeniu filmu). Ale to nic potwierdzonego. Bardziej prawdopodobne jest póki co tylko to, że w Guardians będzie wprowadzony Thanos, by przygotować go na Mścicieli.

(18-09-2012, 23:13)shamar napisał(a): Może to kwestia tego, że w Polszy nie było marvelowych komiksów.
To ciekawe, że tak mówisz, zważywszy na fakt, że to nie prawda.

#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Edytowałem tam i wyszedł bełkot. Zabrakło określenia, że marvelowskie są bardziej kiczowate.

(18-09-2012, 23:20)Crov napisał(a): To ciekawe, że tak mówisz, zważywszy na fakt, że to nie prawda.

Jak nieprawda? Przecie było tylko kilka. Bo co miałeś z Marvela w Polsce?
Punisher, Spiderman, X-men, GI-Joe (Cap America chyba też był trochę). I wszystko.

Przecież nie było żadnych Ironmanów, thorów, Hulków (Hulk był?).
Wtedy TM-semic wypuszczało tylko kilka pozycji.
Ja nigdy, do czasu filmów, nie słysząłem o żadnym Ironmanie czy Thorze.

welcome to prime time bitch!

Kenner, just in case we get killed, I wanted to tell you, you have the biggest dick I've ever seen on a man.

Odpowiedz
Z DC problem mam taki, że lubię tylko Batmana. No, może po Man of Steel polubię Supermana, ale zupełnie nie widzę ich w jednym filmie, te postacie są zbyt różne, żeby dobrze to wyglądało. Co do pozostałych Marsjaninów, Flashów itp. - meh. W Marvelu wszystko jest na swoim miejscu, uniwersum jest bardziej zwarte, a postacie lepiej ze sobą powiązane (może Punisher lekko nie pasuje do towarzystwa), dlatego nie widzę problemu, kiedy Tony Stark pije herbatkę z prof. Xavierem, a potem leci pokonać kosmitów z planety X wspólnie z nordyckimi bogami.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford
#NotMyLuke

Odpowiedz
(18-09-2012, 23:25)shamar napisał(a):
(18-09-2012, 23:20)Crov napisał(a): To ciekawe, że tak mówisz, zważywszy na fakt, że to nie prawda.

Jak nieprawda? Przecie było tylko kilka. Bo co miałeś z Marvela w Polsce?
Punisher, Spiderman, X-men, GI-Joe (Cap America chyba też był trochę). I wszystko.

Przecież nie było żadnych Ironmanów, thorów, Hulków (Hulk był?).
Wtedy TM-semic wypuszczało tylko kilka pozycji.
Ja nigdy, do czasu filmów, nie słysząłem o żadnym Ironmanie czy Thorze.
Normalnie nieprawda. Mówisz nieprawdę. Czego nie rozumiesz? Zresztą sam sobie zaprzeczyłeś. Nie było ich czy było kilka? To raz.

Dwa. Był Spider-Man, X-Men, Punisher, Mega Marvele. Może coś jeszcze by się znalazło. A z DC co? Batman i Superman. Czasem jakieś wydania specjalne. A, że ty o kimś nie słyszałeś to nie ma raczej nic do rzeczy. Iron Man i Thor nie byli szczegolnie popularni, ale przewijali się w Semicach. Zwłaszcza ten pierwszy, któremu zadedykowany jest jeden z Mega Marveli.

(18-09-2012, 23:25)shamar napisał(a): Edytowałem tam i wyszedł bełkot. Zabrakło określenia, że marvelowskie są bardziej kiczowate.
Bzdura.

Odpowiedz
Jak dla mnie to dość dziwny pomysł, żeby ekranizować coś takiego i mieszać to z MCU (za to pasuje do Disneya :P), no ale nic, zobaczymy co z tego będzie. Nie znam tych komiksów, może nie są złe, pierwsze wrażenie po prostu trochę niespecjalne. No i gdyby faktycznie powiązanie z Avengers było tylko poprzez Thanosa, to ok.

Cytat:A z DC co? Batman i Superman. Czasem jakieś wydania specjalne.

i Green Lantern.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Cytat:i Green Lantern.

i przezabawny Lobo :)
Cytat: Iron Man i Thor nie byli szczegolnie popularni, ale przewijali się w Semicach. Zwłaszcza ten pierwszy, któremu zadedykowany jest jeden z Mega Marveli.

Thor również miał swój tytuł w serii Mega Marvel

Odpowiedz
Co do kwestii uniwersum to prawda jest taka że Marvel zawsze bardziej dbał o spójność uniwersum, DC stawiało na indywidualne historie postaci co powoduje że w takiej grupie jak Avengers nie ma postaci nadmiernie wybijających się.

Natomiast w Justice League bezsprzecznie wyróżnia się Supermen, Batman i Wonder Woman, którzy znowu charakterologicznie średnio do siebie pasują. Takie różnice można oczywiście doskonale wykorzystać i zrobić poważniejsza wersję Avengersów ale fabuła musi być niebezpiecznie podobna.

W końcu co może spowodować że duża grupa superbohaterów zbiera się razem do walki, tylko najazd jakiejś armii dowodzonej przez superłotra.
DC i Warner mają poważny problem bo cokolwiek by nie zrobić będą drudzy i będą powielać pomysły konkurencji.

Kolejna sprawa to marna globalna znajomość innych bohaterów z Justice League, Flesh, Aquaman czy nawet Wonder Woman czy poza Crovem ktoś widział o nich komiks ;)

Odpowiedz
(19-09-2012, 07:14)Gieferg napisał(a):
Cytat:A z DC co? Batman i Superman. Czasem jakieś wydania specjalne.
i Green Lantern.
Był regularnie wydawany Green Lantern?
(19-09-2012, 07:14)Gieferg napisał(a): Jak dla mnie to dość dziwny pomysł, żeby ekranizować coś takiego i mieszać to z MCU (za to pasuje do Disneya :P), no ale nic, zobaczymy co z tego będzie. Nie znam tych komiksów, może nie są złe, pierwsze wrażenie po prostu trochę niespecjalne. No i gdyby faktycznie powiązanie z Avengers było tylko poprzez Thanosa, to ok.
Dla mnie to dość logiczny pomysł. Raz, że kosmiczne uniwersum już wprowadził Thor, a ten film tylko je poszerza. Dwa, że wypełni to lukę na space opery i ogólnie kosmiczne przygodówki, ktorych nie ma teraz wiele. Trzy, może spokojnie dziać się obok "fazy pierwszej". Pewne elementy mogą się pojawiać np. w Thorze czy Avengers (vide Thanos), ale poza tym Guardians mogą stanowić podwaliny pod zupełnie równoległe uniwersum, które nie wymaga znajomości "fazy pierwszej". W ten sposób może być odwrotnościa casusu Avengers - jeżeli wyjdzie dobrze może wyjdą z tego spin-offy. Poza tym Guardians to nie tylko kosmici, gość z pistoletami i w masce na obrazku to człowiek.

Vin Diesel na Draxa (pan najbardziej po lewej). Rzekłem.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon