Ankieta: Jak oceniasz "Guardians of the Galaxy Vol. 2"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)
That's my point :)

Nawet w momencie, gdy GOTG2 zmierza raczej ku pojedynkowi na mniejszą skalę i o mniejszą stawkę reżyser wpieprza motyw "jak tego nie zrobimy cała Galaktyka pójdzie się jebac!". To jest nudne. Już wolałbym, aby w tym finale nie było żadnej rozpierduchy, a Quill

A tak mamy klasyczny konflikt z latającymi jebadłami i walką na miarę Man of Steel, która na marginesie nie ma najmniejszego sensu bo

Tak na marginesie - przed GOTG2 miałem 3 trailery: Wonder Woman, Spiderman Homecoming, Justice League. Każdy z tych trailerów mówi o "ratowaniu świata". So cute :) Scenariusze piszą tam chyba na zasadzie kopiuj/wklej i podmianie imion bohaterów w Wordzie.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
(24-05-2017, 11:09)Snappik napisał(a): Każdy z tych trailerów mówi o "ratowaniu świata". So cute :) Scenariusze piszą tam chyba na zasadzie kopiuj/wklej i podmianie imion bohaterów w Wordzie.

Superbohaterowie ratują ludzi - bez sensu.

Strażnicy Galaktyki ratują ludzi w skali galaktycznej - bez sensu.

Nie zastanawiałeś się do tej pory zbyt długo nad znaczenie słowa super-bohater, prawda? :)

(24-05-2017, 11:09)Snappik napisał(a):

To rzeczywiście bez sensu, żeby jeden z członków drużyny okazał się przydatny w kluczowym momencie...
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
Homecoming mówi o ratowania świata?
- Jak chcesz odzyskać wolność?
- Jedynym możliwym sposobem. Poprzez rewolucję. (...) Nie będziemy wolni, dopóki nie posiądziemy władzy.

Odpowiedz
Snappiku, a nie uważasz w kwestii utworów że po prostu tym razem sceny którym towarzyszą piosenki po prostu nie są tak dobre / charakterystyczne jak poprzednio? Jak dla mnie znakomita składanka, inna sprawa że ta z jedynki już mi się trochę przejadła :)

Odpowiedz
Mierzwiak - tak jak wspomniałem wyżej, to może być kwestia mojego gustu. Bo innym OST chyba się podoba. Pracuję razem z gikami, którzy mają fioła na punkcie Marvela i przy okazji pierwszej odsłony katowaliśmy na Spotify OST chyba miliard razy a każdy "sukces" był pieczętowany gifem z tanczącym Starlordem. Przy dwójce dyskusja kończy się tekstem "było ok, ale czegoś zabrakło". Sceny wydawały mi się fajnie wykonane (zwłaszcza wstęp z Grootem), ale za chiny ludowe sobie muzyki już do niej przypomnę.

Negatywny -

Superbohaterowie ratują ludzi - bez sensu.

Strażnicy Galaktyki ratują ludzi w skali galaktycznej - bez sensu.

Civil War i Logan za bardzo mnie rozpieścili, widzisz? :)

To rzeczywiście bez sensu, żeby jeden z członków drużyny okazał się przydatny w kluczowym momencie...

Jak już chcesz kontrować to chociaż celnie - ja pisałem o rozpierduszce, która ostatecznie nie przekłada się na wynik walki bo za jej efekt odpowiada co innego. Czyli mamy nawalankę dla samego nawalania. Aż mi się przypomniała scena walki Nebuli z Gamorą na planecie - Nebula naparza ze statku w uciekającą bohaterkę, ta następnie podnosi guna i napieprza w Nebulę, a 10 sekund przechodzi na jasną stronę i postanawia uratować siostrę. Bhawo za przemianę na zasadzie "bo tak"!
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Ponawiam pytanie - w którym zwiastunie SM:HC widziałeś ratowanie świata?
- Jedynym możliwym sposobem. Poprzez rewolucję. (...) Nie będziemy wolni, dopóki nie posiądziemy władzy.

Odpowiedz
(24-05-2017, 11:45)Snappik napisał(a): Jak już chcesz kontrować to chociaż celnie - ja pisałem o rozpierduszce, która ostatecznie nie przekłada się na wynik walki bo za jej efekt odpowiada co innego.

Eee, tzn, że Groot nie potrzebował reszty GotG, bo sam mógł pokonać Ego? No chyba nie. To, że ostatecznie jedna osoba wciska przycisk nie znaczy, że pozostali są bezużyteczni. Skoro mowa o celności, to w tym przypadku twoje zarzuty odpowiadają celnością pytaniu o sensowność udziału 4 osób w sztafecie, skoro tylko jedna przekracza metę - pozostali generalnie kręcili się w kółko bez sensu.

(24-05-2017, 11:45)Snappik napisał(a): Nebula naparza ze statku w uciekającą bohaterkę, ta następnie podnosi guna i napieprza w Nebulę, a 10 sekund przechodzi na jasną stronę i postanawia uratować siostrę. Bhawo za przemianę na zasadzie "bo tak"!

Ewidentnie napieprzała, żeby ją zabolało, bo wiedziała, że jej nie zabije. W zasadzie to było takie ostateczne wyładowanie złości na głupiej pindzie, ale cały czas szła w jej kierunku z zamiarem pojednania :)
For us, there is no spring. Just the wind that smells fresh before the storm.

Odpowiedz
(24-05-2017, 11:53)Phil napisał(a): Ponawiam pytanie - w którym zwiastunie SM:HC widziałeś ratowanie świata?

Nie jest to powiedziane wprost, ale Keaton wygaduje takie rzeczy w trailerach jak:

The rich, the powerful, like Stark, they don't care about us! The world's changed boys, time we change too!

I jestem pewien, że w nowym Spidermanie będzie wałkowany temat zdobywania władzy nad światem/zagłady itd. tak jak było to w każdym innym Spidermanie do tej pory. Przecież formuła gwarantująca gazyliony dolarów w box office nie będzie zmieniana tylko dlatego, że zatrudniono reżysera od skromnych, ambitnych produkcji.

Odpowiedz
protip:
poza sytuacjami pokazanymi w zwiastunie filmy mogą zawierać również inne sceny!

[Obrazek: raw]
tak że o.

Odpowiedz
Cytat:Nie jest to powiedziane wprost, ale Keaton wygaduje takie rzeczy w trailerach jak:

The rich, the powerful, like Stark, they don't care about us! The world's changed boys, time we change too!

Aha :D. I co ma to wspólnego?

Cytat:I jestem pewien, że w nowym Spidermanie będzie wałkowany temat zdobywania władzy nad światem/zagłady itd. tak jak było to w każdym innym Spidermanie do tej pory.

W takim razie rozszerzam pytanie - w którym filmowym Spider-Manie, Spider-Man ratował świat/jego przeciwnik chciał przejąć władzę nad światem?

Odpowiedz
(24-05-2017, 14:29)Phil napisał(a): W takim razie rozszerzam pytanie - w którym filmowym Spider-Manie, Spider-Man ratował świat/jego przeciwnik chciał przejąć władzę nad światem?
Czy w TASM Lizard nie chciał przemienić wszystkich ludzi w jaszczury?

Odpowiedz
Nowojorczyków ;)

Odpowiedz
Wikipedia twierdzi co innego, ale nie będę się kłócić. Co za kretyński film :)

Odpowiedz
Zajebistość soundtracku w Vol.2 dociera do mnie trochę wolniej, niż Vol.1, ale dociera - przesłuchałem dzisiaj jakieś pięć razy całość i tylko jeden kawałek wciąż mnie irytuje i go przełączam (Flash Light). Cała reszta jest w przedziale Good to Awesome. O samym filmie też myślę teraz o wiele cieplej niż po wyjściu z kina, ciekawe jak wypadnie drugi seans, w każdym razie z zakupem na BD nie będe długo zwlekał.
Aktualny film roku 2017 - Sztuka kochania.
Aktualne filmowe ścierwo roku 2017 - Transformers: The Last Knight / John Wick 2
Aktualne rozczarowanie roku 2017 - Logan

Odpowiedz
Soundtrack dwójki jest do słuchania równie zajebisty jak jedynki z tym że nie działa tak dobrze w samym filmie. Po pierwszym seansie jedynki byłem w stanie umiejscowić 3/4 kawałków ze sceną tak w dwójce to poza prologiem, rozwałką przez Yondu załogi łowców i napisami końcowymi jest pustka.
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
A to dla mnie akurat "The Chain" po tekście o używaniu serca jest faworytem chyba. No i Cat Stevens też pogrywa w dość pamiętnym momencie
srebrnik, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2014.

Odpowiedz
Haha :)

Odpowiedz
Mam nadzieję, że w którymś momencie ta gra na sentymencie wyjdzie MCU bokiem, szczególnie, że GOTG2 to przykład wydmuszki która poza stylistyką nie ma nic z generacji filmów do której się odwołuje.
"Nic tak nie irytuje ludzi, którzy chcą ci obrzydzić życie, jak to, że zachowujesz się, jak gdybyś tego nie zauważał"

Odpowiedz
Dzieki za info, Gieferg. ;)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon