Ankieta: Jak oceniasz "Guardians of the Galaxy Vol. 2"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)
Polemizowałbym co do Draxa - z mrukliwego badassa z tragiczną przeszłością zrobili kiepskiego comic reliefa, przez co np. scena z płaczącą modliszką nie wybrzmiewa tak mocno jak powinna. I tak samo można podsumować nowych strażników - za dużo jajcowania, i dramatyczne momenty, które nie mają ani takiej podbudowy, ani nie dają takiego efektu jaki Gunn zamierzył. W pierwszej części reżyser wiedział jak wymieszać proporcję, tu już niestety zabrakło bata nad dupą
Everything is so dense, every single image has so many things going on...

Odpowiedz
(25-09-2017, 23:53)Phlogiston2 napisał(a): Polemizowałbym co do Draxa - z mrukliwego badassa z tragiczną przeszłością zrobili kiepskiego comic reliefa, przez co np. scena z płaczącą modliszką nie wybrzmiewa tak mocno jak powinna.

A jak dla mnie to potencjalnie najlepsza scena jaką widziałem w kinie w 2017 roku.

Odpowiedz
(25-09-2017, 23:53)Phlogiston2 napisał(a): Polemizowałbym co do Draxa - z mrukliwego badassa z tragiczną przeszłością zrobili kiepskiego comic reliefa, przez co np. scena z płaczącą modliszką nie wybrzmiewa tak mocno jak powinna.

Nie przypominam sobie żadnej słabej humorystycznej sceny z Draxem żeby nazwać go kiepskim comic reliefem. No i to ciągle badass z tragiczną przeszłością ale mający teraz nową Rrodzinę gdzie może wyrazić inne znane nam emocje tyle że w swój sposób. Sposób wymykający się wszelkim regułom. I jest w tym autentyczny i przy okazji zabawny. :)
Co to jest „FIUT”? FIUT to jest skrót moich zainteresowań „Film I Uwentualnie Telewizja”

#Official James Francis Cameron and Christopher Johnathan James Nolan Hejter# :D

Odpowiedz
Po wczorajszym seansie podtrzymuję 7/10. Film jest za długi, niektóre sekwencje z muzyką przeciągnięte na siłę, końcowa akcja nudna i nie pomaga mu osadzenie w większości w tym samym miejscu. Suwerenni ogólnie z dupy, a to, co odwala w pewnym momencie Ego, a co jest w zasadzie kluczowym zwrotem akcji to kompletny WTF. Mimo to ogląda się dobrze głównie ze względu na interakcje między postaciami i dialogi, choć dowcip o klocku jest jak z filmu Michaela Baya (albo i gorszy). Do jedynki nie ma startu.

PS. dorosły Groot był bardziej uroczy i znacznie śmieśniejszy niż baby-groot.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
Próbowałem wczoraj podejść do powtórki tego filmu ale nie dałem rady, jest to dla mnie nieoglądalne i jestem pod wrażeniem że z filmu na film udało się Gunnowi postaci które za pierwszym razem pokochałem za drugim razem uczynić nieprawdopodobnie niesympatycznymi i wkurwiającymi.

Odpowiedz
Aż tak? : / Grubo, ale w sumie umiem to zrozumieć. To jest dziwny film. Nie będę sadził pierdół, że "kochasz albo nienawidzisz", bo to właśnie pierdoły, jednak jest to coś innego, niż się można było spodziewać. Gunn poleciał po bandzie, to fakt. Bardziej dziwi, że dostał w tym tyle swobody.

Moja odpowiedź dla Ciebie będzie pewnie trochę pretensjonalna, ale oddaje o co mi chodzi, przy tym filmie. Rzadko się zdarza się, żeby film tak bardzo skupiał się na przedstawieniu per se. Nie tylko poprzez wydarzenia, czy ogólnie fabułę. Gunn poszedł w 100% w kino o bohaterach. Historii tu jest mega mało. Rozwoju uniwersum to nie ma w ogóle. Jest tylko i wyłącznie skupienie się na postaciach. Vol. 1 to jednak była przygodówka, z różnymi zwrotami akcji, klasyczną osią fabularną. w Vol. 2 nie ma prawie nic z tego, a każde wydarzenie to w zasadzie tylko katalizator kolejnych rozmów, przemyśleń i głębszego poznawania postaci. Zmierzam do tego, że moim zdaniem ten film może odrzucać w bardzo łatwy i taki życiowy sposób - jak poznajemy kogoś lepiej, to czasami czar pryska i sympatia się kończy. Tobie nie pasuje kierunek w jakim rozwinięto bohaterów,a w wypadku tego filmu, to w zasadzie jest linia prosta do bardzo niskiej oceny. Tutaj nie ma czym nadrabiać. Naprawdę jestem do dziś mega zdziwiony do dzisiaj, że Gunn się zdobył na coś takiego, a jeszcze bardziej nie dowierzam, że pozwolono mu to zrealizować w taki sposób.

Sam dodam, że mnie ten film robi niesamowicie. Po pierwszym nieudanym seansie rośnie we mnie sympatia do tej ekipy w sposób nie do zatrzymania. Tym samym podtrzymuję nr. 1 w MCU. Chociaż taki "Winter Soldier" jako film-film jest lepszy. Vol. 2 jest jednak mi jakoś bliższe.
srebrnik, proud to be a member of Forum KMF Film.org.pl since Nov 2014.

Odpowiedz
Ale finał to totalnie nudna CGI nawalanka i żadne rozwijanie postaci tego nie zmieni.
Najlepsze filmy 2017: 1. Blade Runner 2049   2. Thor: Ragnarok  3. Sztuka kochania

http://filmozercy.com/

Odpowiedz
(27-11-2017, 08:34)Gieferg napisał(a): Ale finał to totalnie nudna CGI nawalanka

chyba nikt nie ma zamiaru z tym dyskutować.
ale już ładunek emocjonalny tego co stało się z yondu, właśnie dzięki rozbudowaniu postaci, wydaje mi się większy niż "we are groot"

przy okazji, dwójka to też genialny foreshadowing dzięki któremu fabuła wydaje się pięknie zamykać.
aż - dzięki srebrnikowi - nabrałem ochoty na powtórkę!
tak że o.

Odpowiedz
Ja obawiałem się powtórki, a weszła gładko. Bawiłem się doskonale i podtrzymuje zdanie, że to najlepszy film MCU. Zasłużona dyszka. Ale racja - film stoi postaciami, ale też klimatem i - przede wszystkim - emocjami. Nie jest to coś z czym można dyskutować.

Odpowiedz
Wino, towarzystwo i założenie by skupić się na pozytywach. Jednak się dało obejrzeć GOTG2 i był to dziwny seans bo z jednej strony dostrzegłem parę rzeczy które mi wcześniej umknęły, bardziej doceniłem użycie piosenek a w ogólnym rozrachunku całkiem mi się podobało (mam jednak słabość do tego świata), to... mogę podtrzymać większość zarzutów, chociaż niektóre z oczywistych względów mniej mi przeszkadzały. W sumie jestem rozdarty i chyba nie do końca wiem co myśleć o tym filmie. Za to wiem co myśleć o jego stronie wizualnej (w tym scenografii): nawet w Avatarze Camerona nie było tak nasyconej, zróżnicowanej, bogatej palety KOLORÓW, muszę to sobie sprawić na UHD <3

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon