Ankieta: Jak oceniasz "Hacksaw Ridge"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Hacksaw Ridge (2016) reż. Mel Gibson
[Obrazek: hacksaw-ridge-mel-gibson-andrew-garfield-2.jpg?w=1005]

[Obrazek: hacksaw-ridge-mel-gibson-andrew-garfield.jpg?w=1005]

http://variety.com/2015/film/news/hacksaw-ridge-photos-mel-gibson-andrew-garfield-1201605561/

Najnowszy film Mela się kręci. Niestety, nie będzie to epopeja o Wikingach, lecz jakaś wojenna psychodrama z przesłaniem. Normalnie bym nawet nie zwrócił na to uwagi, ale ponieważ za kamerą stoi jeden z czołowych twórców kina moralnego niepokoju, a w obsadzie znalazł się Vince Vaughn, który jako aktor zaistniał dla mnie dopiero ostatnio po świetnym występie w drugim sezonie "Detektywa", wpisuję ten tytuł na listę "must see" przyszłego roku. 

Odpowiedz
4 LISTOPADA

Data premiery ustalona :)
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Dawać plakat, trailer i making of :D
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz
Masz plakat:

[Obrazek: fin05_hacksaw_1sht_tsr_vf.jpg]

plus trochę zdjęć zza kulis - https://icantunseethatmovie.com/2016/07/01/poster-pics-of-hacksaw-ridge-mel-gibsons-return-to-directors-chair-images/
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz

Powiem tylko, że zajebiste :o
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
Szczerze, nie czuję w tym ręki Gibsona. Wygląda fajnie, ale pomysł na film o gościu który nie wystrzelił nawet jednego pocisku średnio mi się podoba.
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
Wszystkie sceny z pola walki prezentują się bardzo dobrze, nie przemawia do mnie póki co Garfield, ale wierzę, że jednak da radę.

Odpowiedz
Na razie mam dwa problemy z tym trailerem - japa Garfielda i scena z odrzucanym granatem. Pierwsza rzecz chyba sama się broni, natomiast druga mogła być spowodowana niefortunnym montażem dwóch scen na potrzeby trailera. Normalnie przypomniał mi się Tropic Thunder. Tak, czy inaczej, jestem w kinie, bo Mel nie zawodzi.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Technicznie to bedzie perelka, ale fabularnie ... takiemu facetowi jak Mel to chyba jakis zwyrol kazal zrobic film o zolnierzu pacyfiscie ;) moze to jego odkupienie?
"Renton - "Choose life, choose Facebook, Twitter, Instagram and hope that someone, somewhere cares."

Odpowiedz
Mel próbuje się wkupić w łaski Holly słodkim filmem o pacyfiście. A serio: oczywiście, że obejrzę. Z innych rzeczy:

- ryj głównego bohatera jest tak wnerwiający, że już teraz życzę mu śmierci;
- to może być forma dialogu z "Amerykańskim snajperem" Eastwooda, gdzie mamy narodowego herosa, który dla odmiany wsławił się masowym zabijaniem;
- podoba mi się, że w armii doceniają podmiotowość człowieka. Chcesz iść na wojnę bez broni? Proszę bardzo, jesteś dorosły, twoja decyzja. Dzisiaj pewnie jakaś komisja europejska by mu zabroniła.

Odpowiedz
(28-07-2016, 15:46)Wawrzyniec napisał(a): scena z odrzucanym granatem. ... Normalnie przypomniał mi się Tropic Thunder. 

W Tropic Thunder lepiej to wyszło :) A poważniej to patos wprost wylewa się z każdej sceny. I nie ukrywam, że teraz z bacznością będę obserwował ten temat. Szczególnie, że nie brakuje na forum osób, które śnią i marzą o Melu Gibsonie i gunach. A już obraz, ujęcie Mela Gibsona ze spluwą to dla wielu dzieło sztuki, przewyższające swym pięknem Mona Lisę. ;) Tym bardziej w pewnym sensie zabawne jest, że Mel Gibson nakręcił film o chłopaku, co brzydził się bronią palną. Co za ironia :D
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Brzydzi się bronią palną? Przecież nawet z trailera wynika, że on nie uznaje przemocy. Zatem nawet noża nie wziął na wojnę. Liczę, że w finale będzie jakiś twist i go zastrzelą :)

Odpowiedz
Nie rozumiem narzekania, że film jest o żołnierzu pacyfiście. Filmów wojennych była mnóstwo o żołnierzach, którzy nie mieli oporu z zabijaniem. Teraz przynajmniej dostajemy coś nowego, więc ja jestem jak najbardziej zainteresowany, chociaż wydaje się, że to będzie kolejna laurka dla dzielnych amerykanów, którą równie dobrze mógłby nakręcić Spielberg i nie widziałbym różnicy.
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz
Mel z pewnością wyciśnie z tematu tyle epy, ile to tylko możliwe. Zwiastun na razie mnie nie podniecił, ale film obejrzę na pewno z samej ciekawości. Wkurza mnie tylko, że ani w trailerze, ani na plakacie nie pada nazwisko Gibsona.
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
(29-07-2016, 08:14)Mental napisał(a): Brzydzi się bronią palną? Przecież nawet z trailera wynika, że on nie uznaje przemocy. Zatem nawet noża nie wziął na wojnę. Liczę, że w finale będzie jakiś twist i go zastrzelą :)

O wiele lepszym motywem byłoby, gdyby jednak wziął do ręki broń i obronił się przed kimkolwiek kto chce go zabić :)
Oświadczenie: The Wire jest najlepszym serialem jaki widziałem. Six Feet Under jest na drugim miejscu.

Odpowiedz
W "Rambie" też był gościu, który się brzydził przemocą - ładnie na koniec zatłukł "złego" żółtego kamieniem:)
The height and weight of the victim can only be estimated from the partial remains. The torso has been severed in mid-thorax; there are no major organs remaining. Right arm has been severed above the elbow with massive tissue loss in the upper musculature... partially denuded bone remaining...

http://animalattack.pl/

Odpowiedz
SPOJLER! Nie zginie ani nie chwyci za broń.:)

Doss was wounded three times during the war, and shortly before leaving the Army he was diagnosed with tuberculosis, which cost him a lung.[4][5] Discharged from the Army in 1946,[6] he spent five years undergoing medical treatment for his injuries and illness.[5]

Desmond Doss died in 2006 at his home in Piedmont, Alabama, after being hospitalized for breathing troubles

Odpowiedz
Chyba właśnie zepsułes niektórym zakończenie ;) film chyba ma mieć pierwsze pokazy na festiwalu w Wenecji. Zobaczymy jak tam zostanie przyjęty. I wcale się nie zdziwię jak pózniej na amerykańską premierę Mel przyjedzie Toyotą Prius ;)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"... w TFA zbudowano las. j***** las!"
Arahan

Odpowiedz
Jezu, jaka tragedia. To serio film Mela? :)

Odpowiedz
Mi za każdym razem trailer podchodzi coraz bardziej. Kapitalne sekwencje wojny, muzyka, ryj Garfielda z początku rzeczywiście wkurwiał nie miłosiernie, teraz jednak jest akceptowalny. Wszystko zależy od poprowadzenia historii i reżyserii, a o to nie mam raczej większych obaw. Chciałbym aby to dziełko było odkupieniem Mela, który znowu wróciłby do lepszych projektów i aktorstwa. Kino obowiązkowo zaliczę ;)
Logan 7/10
Trainspotting 2  9/10
Dunkirk 9/10
War of the Planet of the Apes 10/10

Moje Blu <<<

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon