Ankieta: Jak oceniasz "Hacksaw Ridge"?
10/10
9/10
8/10
7/10
6/10
5/10
4/10
3/10
2/10
1/10
[Wyniki ankiety]

Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.

Hacksaw Ridge (2016) reż. Mel Gibson
Największy przedstawiciel epy prezentuje swoje dzieło w Wenecji, są już pierwsze recenzje na pomidorach i nawet polska na filmwebie. Recenzje raczej mocno, mocno pozytywne, a tu cisza???
Jak ja cię dzieciak rozumiem, hej, usłysz mnie Khamûl mordo,
raz chciałem zrobić replikę Lothlórien, co wyszło? Wyszedł mi Mordor.

Odpowiedz
Cisza, bo na kij się podniecać? Jarałem się jak dzika świnia "Blood Fatherem", a dostałem mieliznę niemal pod każdym względem. Nie jarałem się "Green Roomem", a dostałem wybitny survival. Wniosek: nie warto się jarać, zamiast tego należy podchodzić do życia ze stoickim dystansem albo wręcz apatią :)

Odpowiedz
Na RT niby pozytywnie, ale ta jedna recenzja negatywna jest mocno niepokojąca.

Odpowiedz
Mental, no ale jest różnica między podniecaniem się filmem, w którym Mel tylko gra, a tym, który rezyseruje. Przeskoczenia Apocalypto i Bravehearta się nie spodziewam, ale mam nadzieje na co najmniej 8/10.

Odpowiedz
(05-09-2016, 17:27)Mental napisał(a): Cisza, bo na kij się podniecać? Jarałem się jak dzika świnia "Blood Fatherem", a dostałem mieliznę niemal pod każdym względem. Nie jarałem się "Green Roomem", a dostałem wybitny survival. Wniosek: nie warto się jarać, zamiast tego należy podchodzić do życia ze stoickim dystansem albo wręcz apatią :)

No może nie trzeba tutaj zaraz rozkręcać dzikiej imprezy, ale kilka stonowanych wpisów by się przydało, bo Melu byłoby smutno jakby znał język polski i to czytał. Zresztą nawet jakby nie znał języka to policzyłby na palcach i też by mu było smutno.

Podbijam. Ja też liczę 8/10.
Z prognoz osób, które filmu nie widziały wychodzi na razie, że to całkiem solidne kino.

Odpowiedz
Takie fajne zdjęcia z Wenecji i nikt ich nie wkleja? Cóż pewnie forumowi twardziele, miłośnicy epy, męskości, bla bla bla itd. po zaparkowaniu swoich hybrydowych samochodów, poszli do kawiarenek napić się sojowej kawy i się trochę zasiedzieli. No cóż ktoś to musi zrobić i choć trochę ich wkleić :)

[Obrazek: Mel-Gibson-Teresa-Palmer-Andrew-Garfield...Venice.jpg]

[Obrazek: upi_VENICE-FILM-FESTIVAL.jpg]

[Obrazek: mel-gibson.jpg]
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Co to za typ po lewej?
Why are you firing wallnuts at me?

Odpowiedz
Twoja stara :)
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
10 minutowa owacja na stojąca po premierze filmu w Wenecji :P
You betrayed me! You're not good. You, you're just a chicken. Chip-chip-chip-chip-cheep-cheep. - Johnny

Odpowiedz
(06-09-2016, 07:52)Pelivaron napisał(a): 10 minutowa owacja na stojąca po premierze filmu w Wenecji :P

Fatalna wiadomość :(

Odpowiedz
Wyręcze Crova: To Anne Hathaway też gra w tym filmie?

BTW, wszystkie recenzje jednogłośnie chwalą sekwencje bitewne, którą są ponoć najlepsze od czasów Kompanii Braci i bardzo w stylu Gibsona - czyli mega brutalne.

Odpowiedz
Do tego jeszcze to inna perspektywa - wyciąganie rannych tuż po bitwie, które podobno trzyma w napięciu jak dobry thriller, ja jaram się bardzo, bo chciałbym zobaczyć coś takiego nawet jakby to nie był film Mela.

Odpowiedz
Chciałbym zobaczyć film religijny w którym Mel wcieli się w postać Boga. Starotestamentowego :)
Avengers: Infinity War - 10/10  <3

Odpowiedz
Przez ryj Garfielda nie mogę zdzierżyć tego trailera. To chyba drugi obok Tobey Maguire'a najbardziej znienawidzony przeze mnie ryj w Hollywoodzie.
"Byłem królem traktorzystów przy wyrębie lasu na cały Oregon i sąsiednie stany, a królem szulerów od powrotu z Korei i nawet królem opielaczy groszku na farmie w Pendleton - więc pomyślałem sobie, że skoro już mam być wariatem, to też muszę być pierwszym i najlepszym." Randle McMurphy

Odpowiedz
Cytat:10 minutowa owacja na stojąca po premierze filmu w Wenecji :P

To raczej mocno przechujowa wiadomość, która w połączeniu z twarzą Garfielda bardzo mnie osłabia. "Lone Survivor" ani "Dredd" nie dostaliby standing ovation w Wenecji, bo promują faszyzm. Ten nowy film Mela to muszą być jakieś ciepłe kluchy :)

Odpowiedz
(07-09-2016, 00:57)Persona non grata napisał(a): Przez ryj Garfielda nie mogę zdzierżyć tego trailera. To chyba drugi obok Tobey Maguire'a najbardziej znienawidzony przeze mnie ryj w Hollywoodzie.
Dwa najbardziej znienawidzone ryje i obu wybrano na Spider-Manów? To nie może być przypadek! Na pewno w wytycznych przy castingu było, że Spider-Mam musi mieć ryj, na który ciężko patrzeć.

Ale ja mam w sumie podobne odczucia co do wyżej wymienionych aktorów.

Odpowiedz
Rety, ale marudzicie. Mel Gibson nic nie kręci, nie gra, nie jest doceniany - źle. Mel Gibson coś nakręcił, ludziom się podoba - też źle, gdyż się podoba nie tym ludziom co trzeba.

Plus tylko przypominam, ze Dredd jest filmem europejskim, a w Cannes to chociażby rok temu Mad Max: Fury Road został entuzjastycznie przyjęty.

Zaczynam powątpiewać, czy niektórych uczucia wobec Mela są prawdziwe. A może aby się odkupić Mel Gibson postawił na razie na żołnierza pacyfistę, film się spodoba ludziom i będąc odkupiony i mając znowu zaufanie nakręci film o Wikingach :)
/www.filmmusic.pl - me recki 
"The main thing is to protect these characters, make sure that they still continue to live in the way you created them..." - Kathleen Kennedy

Odpowiedz
Mel niech się znowu wkupi w łasky Holly, nakręci im jeszcze smutne dziełko o Polakach bijących żydów, a jak już go obsypią szeklami i zaczną zapraszać do O'Briena, niech nakręci jakiś rozkurwiający film o wikingach.

Odpowiedz
(07-09-2016, 13:38)Lawrence napisał(a): Zaczynam powątpiewać, czy niektórych uczucia wobec Mela są prawdziwe.
Bez kitu, zgadzam się. Ja czekam na ten film, choc zwiastun w ogole mnie nie zainteresowal. Mel niech zarabia hajs, bo pewnie lada chwila jakas kolejna panna go pozwie :)
#ChristopherLOLan #ChristopherTrollan

Odpowiedz
Maguire i Garfield co ciekawe wkurzający dla mnie byli tylko właśnie w rolach Spiderów. W innych filmach są do zdzierżenia (a niektóre role nawet są bardzo dobre,np. Maguire w "Braciach" , Garfield w "Parnassusie"). Wierzę w ten film i w Mela. Jak dotąd nie zawiódł ani jednym swoim filmem. A co do Spider-mana to dla mnie teraz to tylko Tom Holland :)
I can see your conciliation. I wanna see your conciliation.

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon