Ankieta: Czy chcia
NIE, poniewa
[Wyniki ankiety]

Half-Life 2 Trilogy FakeFactory's Cinematic Mod
http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,16722545,Na_oficjalny_raczej_sie_nie_zanosi__wiec_czemu_by.html
Hail to the king, baby!

Odpowiedz
Grał ktoś już w Black Mese? 8 lat pracy, efekty powalające. Coś pięknego. Mod ukończony w 85% - brakuje ostatnich misji na Xen.

Odpowiedz
Grał już ze 3 lata temu, świetna rzecz i tak naprawdę godny następca oryginału na nowe czasy. Na plus wysoki poziom trudności i przebudowa niektórych frustrujących levelów jak On a Rail. Tylko wszystko wskazuje na to, że Xen pojawi się za kolejne 8 lat.
http://huntersky.deviantart.com
''WHATTUP, BIOTCH!" - Harrison Ford
#NotMyLuke

Odpowiedz
Na fejsie twórcy moda żartowali (1 kwietnia), że premiera planowana jest na 2025 :)

Odpowiedz
O, w niedługim czasie mają pokazać coś konkretnego. Wiem, że Xen ma być sporo rozszerzone w stosunku do oryginału, ale niech to wypuszczą szybciej niż HL3 :)
#NotMyLuke

Odpowiedz
Cytat:Wiem, że Xen ma być sporo rozszerzone w stosunku do oryginału

Xen to padaka. Nigdy nie lubiłem grac w te levele. Oby gruntownie wszystko pozmieniali.

Odpowiedz
Na stronie Black Mesy ruszyło odliczanie do czegoś.

http://www.bmrf.us/?

Według plot ma to być timer odliczający do wydania Black Mesy na Steamie. Xen nadal nie będzie, ale za to ma być wprowadzonych sporo poprawek względem obecnie dostępnej wersji, plus mulitplayer.

Btw. Poprzednia wersja oficjalnej strony BMS, puszczała tą klimatyczną, creepy transmisję:

It's not exactly a normal world, is it?

Odpowiedz

Odpowiedz
Powtórzyłem sobie HL2 po raz pierwszy od wydania gry. Po tylu latach gra nadal trzyma się nieźle, ale kilka rzeczy mi się nie podobało. Gra przede wszystkim jest za długa i momentami zbyt monotonna. Niektóre etapy są tak rozciągnięte, że w połowie zaczynają nudzić. Najlepszym przykładem jest etap z motorówką. Zero dynamiki, tylko przepłynięcie kilku metrów zatrzymanie się, odblokowanie dalszej części planszy i tak dalej. Zupełnie nie pasował mi również stylizowany na zombie horror etap w Ravenholm. To można by w całości wyciąć bez szkody dla gry. Przeszkadzał mi również nadmiar etapów platformowych gdzie skacze się od skrzyni do skrzyni. Dopiero pod koniec robi się ciekawiej, a najlepszym etapem jest najkrótszy w cytadeli. To była zdecydowanie najlepsza lokacja, najlepiej wyglądająca i z najlepszym klimatem.

Szkoda, że pełna moc gravity gun otrzymuje dopiero pod koniec, bo to była największa atrakcja gry, a tak służył w zasadzie tylko do przestawiania skrzyń. Inne bronie były dosyć standardowe i w sumie samo strzelanie było mało satysfakcjonujące.

O fabule nie ma co się rozpisywać, bo właściwie nie istnieje. Gordon budzi się w zniewolonym świecie i wprowadza wolność i demokrację :) Zaskakująco dobrze trzyma się grafika. Wiadomo, że przez tyle lat się zestarzała, ale nie miałem poczucia, że gram w jakiś antyk z beznadziejną grafiką. W sumie nadal jest bardzo ładna, zwłaszcza wnętrza cytadeli.

Podsumowując HL2 jest nadal dobrą grą, ale nie jakimś arcydziełem jak to często opisywana jest gra. To dobry FPS, który byłby jeszcze lepszy gdyby popracować nad dynamiką i zróżnicowaniem etapów. 7/10
www.filmweb.pl/user/Azgaroth_2

Odpowiedz

Odpowiedz
Nikt jeszcze nie pisał, że kinowy HL potwierdzony? :) Informacje potwierdził J.J. Abrams. Na razie projekt jest na etapie tworzenia scenariusza, więc jeszcze pewnie na premierę będzie trzeba sporo poczekać. Niby świetny materiał na film, ale ekranizacje gier zazwyczaj wypadają kiepsko (co potwierdzają trailery Warcrafta) więc do tego też podchodzę z rezerwą. Zawsze jednak jest nadzieja, że tym razem się uda i Mortal Kombat z 1995 spadnie z pierwszej pozycji najlepszych ekranizacji gier :)

Odpowiedz
Half-Life to materiał na klimatyczny thriller sci-fi, ale po pierwsze: nie mogę sobie wyobrazić mówiącego Gordona, po drugie: JJ Abrams. Jeżeli ograniczy się tylko do roli producenta, który rzuci kasą i zajrzy na plan raz na miesiąc, OK. Ale od scenariusza i reżyserii wara.
#NotMyLuke

Odpowiedz
Cytat:Zawsze jednak jest nadzieja, że tym razem się uda i Mortal Kombat z 1995 spadnie z pierwszej pozycji najlepszych ekranizacji gier :)
A nie Silent Hill przypadkiem? :)

Odpowiedz
Silent Hill był niezły, ale jednak Mortal Kombat lepszy :)

Odpowiedz
Na lato 2017 ekipa od "Black Mesy" planuje wypuszczenie leveli do Xen. Totalnie przerobiono oryginalne mapy i powiększono cały rozdział wprost niebotycznie:

[Obrazek: jpg]

[Obrazek: rBRU5av2hKKUXmWMNdT3nC.jpg]

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości