Hellboy (temat ogólny)
Niezmiernie się cieszę, że ktoś zabrał się za ekranizacje komiksu Mignoli. skaczę z radości, że zrobił to konkretnie Del Toro. Uwielbiam tego reżysera za to w jaki sposób kręci filmy. Po prostu kocham jego wynaturzone wizje.
Ale zacznijmy od początku:
Hellboy
[Obrazek: hellboy_good_guys_poster_l.jpg]
Gdy parę lat temu sięgałem po Hellboya nie widziałem, że taki komiks nawet istnieje, ale jak najszybciej po seansie zapoznałem się z historią na kartach komiksu. Nie czytałem zeszytów dokładnie więc nie wiem jaki tam do końca był klimat czy taki jak w filmie czy bardziej mroczny. Nie mam punktu odniesienia, ale jeśli mam mówić otwarcie to dla mnie jest to jedna z najlepszych i najciekawszych ekranizacji komiksu. Już pierwsza sekwencja dała mi niezłego kopa, powaliła klimatem(naziści, brama do innego świata-świata czystego zła), później jest troszeczkę gorzej, ale i tak Del Toro się wybronił jak należy. Co mi najbardziej przypadło do gustu to po pierwsze klimat, po drugie, wyraziste i bardzo charakterystyczne postacie, po trzecie klimat. :wink: Już wtedy widać było, że Del Toro ma wspaniałe pomysły, ale wszystkich nie mógł zrealizować.
8/10
Jak to dobrze, że zabrał się za kontynuację.
Hellboy-The Golden Army
[Obrazek: hellboy2.jpg]
Dostaliśmy kontynuację i to taką jaką sam Del Toro chciał by była. Puścił wodze fantazji na całego co widać na ekranie , w szczególności gdy akcja dzieje się na targowisku trolii. Mamy całą maść stworów, dziwadeł i niespotykanych do tej pory na ekranie stworów. Troszeczkę można mieć wrażenie, że oglądamy Labirynt Fauna, ale to tylko jak najbardziej na plus dla filmu. Pierwszy raz w kinie nie był dla mnie tak niezapomnianym przeżyciem, może z powodu kopii jaką widziałem na dużym ekranie. Teraz zobaczyłem pełnowartościowy film w full hd i oniemiałem. Ta historia porwała mnie bez reszty, zachwyciły mnie wspaniałe, dynamiczne pojedynki, dialogi, zdjęcia. Nieustająca przygoda z wielobarwnymi postaciami :wink: Ostatnio tak się czułem oglądając Serenity. Hellboy to ten sam poziom. Odrodzenie kina przygodowego w najlepszym wydaniu. Na początku jedna scena mi nie pasował, mianowicie sekwencja z początku filmu pokazująca wojnę ludzi i stworzeń, ale zrobiona jak animacja w dość oryginalny sposób. Ale teraz jak najbardziej wpasowuje się w klimat filmu i dodaje mu charakterystyczności. Tego typu sceny(animacja, zębowe wróżki, targowisko trolii, czy finałowa walka) wybija ten obraz ponad przeciętność holyłódzkich produkcji. Ja mam tylko nadzieję, że idąc za słowami "śmierci Hellboya", doczekamy się kontynuacji- oczywiście skrojonej przez Del Toro i oczywiście tak samo a nawet- życzyłbym sobie i wam- bardziej emocjonującej i wciągającej wizualnie produkcji.
A na razie zasłużone 10/10 i miejsce w moim "top ten"
Terminator | Aliens | Terminator 2: Judgment Day | True Lies | Titanic | Avatar
Directed by James "THE KING" Cameron

Odpowiedz
Hellboy to naprawdę udana seria. Należy nadmienić, że jeżeli oglądać część pierwszą, to tylko w wersji rozszerzonej - reżyserskiej. Ta kinowa, jest o dziwo o wiele gorsza. Del Toro wersję reżyserską dopieścił tak, że nie ma się tam do czego przyczepić.

W drugiej cześci, powiem tak - za mało Naudy, za mało anioła śmierci. Chcę więcej :D

Czekam na ostatnią część trylogii.

Odpowiedz
Ja - na złość wszystkim - te filmy Del Toro (komiksów nie znam) uważam za zbyt plastycznie (sic!) przekombinowane. Za to Ron Perlman niesamowity. Jak zawsze.
DON'T BLINK AND TURN LEFT.

Odpowiedz
Ron Perlman to klasa sama w sobie. On zawsze gra... siebie.

Odpowiedz
Tu przyznam wam racje. Nie wyobrażam sobie kogo innego jako Czerwonego. To jeden z najlepszych strzałów obsadowych w dziejach kina 8) Niestety nie widziałem wersji reżyserskiej pierwszej części więc nie mogę się wypowiedzieć, ale na pewno w najbliższym czasie spróbuje skądś załatwić :wink:
Jeśli chodzi o Nuadę to wydaje mi się, że pojawianie się tej postaci na ekranie było idealnie wyważone. Co zaś się tyczy anioła śmierci to co racja to racja, za mało go było. Ale oś czuję, o ile dojdzie do kontynuacji to zobaczymy na bank jego większy udział w życiu czerwonego.

Odpowiedz
danus, nie chce ci tu robić syfu w topicu, ale hellboje obejrze tylko jeśli od tego będzie zależało moje życie:) pierwsza fota-plakat jest tak denna i dziecinna, że każdy normalny człowiek na jej widok rzuca się z krzykiem przez okno.

Danus napisał(a):Po prostu kocham jego wynaturzone wizje.

rozumiem zatem, że hellboj to szczyt wynaturzenia?:)

Odpowiedz
Widziałem jedynkę. Na plus Perlman, i... no... w sumie klimat też jakiś tam jest... fabułka jakowas... efekty specjalne są... zdjęcia dają radę.. ale czegoś brakuje: w komiksie jakoś lepiej się wszysko zgrywa, tu zaś trochę to okultystyczne towarzystwo za bardzo odcina sie od tła. Dałbym 7, ale na minus koszmarna scena na dachu, więc niech będzie 6/10.

tak, nie bardzo do mnie trafiają okultystyczne klimaty ;)

Odpowiedz
Mental napisał(a):danus, nie chce ci tu robić syfu w topicu, ale hellboje obejrze tylko jeśli od tego będzie zależało moje życie:) pierwsza fota-plakat jest tak denna i dziecinna, że każdy normalny człowiek na jej widok rzuca się z krzykiem przez okno.
Mental, ta fota-plakat tylko tak wygląda. Film, ani nie jest denny ani dziecinny. Jest nie powtarzalny klimat którego nie uświadczymy w filmach dla dzieci.
Ale co w ogóle nie widziałeś Hellboya?

Mental napisał(a):rozumiem zatem, że hellboj to szczyt wynaturzenia?:)
Nie nie jest. Ale jakbyś zobaczył co pokazuje Del Toro w Złotej Armii, to aż ciary przechodzą. :wink:

Edit: Post poniżej skasowany z powodu offtopa :wink: Hitch błędy każdemu się zdarzają. Koniec offtopa.

Odpowiedz
Cale posty belkotu tez? :)
Tego sie nie da czytac, oczy bola i w ogole. Mowie o samej stylistyce, jezyku i ortografii, bo moj mozg nie chce wyciagac z tego zadnej tresci w obawie o potencjalne uszkodzenia :)

Edit:
To nie temat o stylistyce i sposobie pisania postów. Jak masz takie problemy załatwiaj na PM-mod
Postępować należy tak, aby niczego nie robić, a wtedy panować będzie ład.
--
Laozi

Odpowiedz
Mental, nikt tutaj nie będzie pisał, że Hellboy to arcydzieło filmowe. Bo tak nie jest. Ale wypowiadasz się o filmie którego nie widziałeś. Jest to naprawdę kawał porządnego kina. A Perlman-a po prostu nie idzie nie lubić gdy się odzywa na ekranie. Jego totalnie luzackie podejście do wszystkiego rozbraja. A jego "Ou Crap...." to już kwestia kultowa. Nie wspominając o wspaniałych zdjęciach, dobrych dialogach, czy niezwykłej charakteryzacji. Jest to jedna z najlepszych dostępnych ekranizacji komiksów - np. śmiem twierdzić że przewyższa pod wieloma względami Iron Men-a. Zainteresuj się, spróbuj się przełamać, pobierz wersję reżyserską, zgaś światło i oglądaj ;) Film ma klimacik. A to najważniejsze.

EDIT:
Hitch, sorry, post jest do Mentala.

Odpowiedz
Hitch, to forum filmowe czy polonistyczne bo się pogubiłem? :D

Odpowiedz
Spoilery

Naprawdę chciałem polubić te filmy, bo pasi mi jak na ekranie dzieje się dużo i ciekawie. Ale, do cholery, czemu to wszystko jest takie bezpłciowe? Mówię tutaj głównie o Złotej Armii, bo pierwszą część troszkę zapomniałem (znaczy się zapomniałem co czułem oglądając ją). Nasłuchałem się, że targowisko Trolli jest bardzo klimatyczne, że Anioł Śmierci, że choreografia... Targowisko w ogóle mnie nie porwało, Anioł Śmierci to rip-off z Labiryntu Fauna (przynajmniej stylistycznie), choreografia wymiata (tutaj szczególnie Nuada ze swoją włócznią, czy sztyletem, czy co to tam jest), ale absolutnie nie ratuje filmu. Poza tym wątek miłosny wpieprzony na siłę, całkowicie zbędny i mętny. No i ten humor. Ten pieprzony humor. Ani razu się nie uśmiechnąłem, a mam się za pogodnego gościa. Reżyser chciał za wszelką cenę rozbawić widzów, ale coś mu nie poszło. Przynajmniej w moim przypadku. Ah, jeszcze Hellboy zostaje tatusiem. To mnie ścięło z nóg.
Jestem wkurzony na ten film, fakt, ale szczerze mówiąc nie uważam go za ścierwo. Po prostu naprawdę boli mnie, gdy produkcji brakuje naprawdę mało, by zyskać w moich oczach miano kina naprawdę wartego obejrzenia. Daję mu słabiutkie 7/10.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Wawrzyniec napisał(a):Poza tym wątek miłosny wpieprzony na siłę, całkowicie zbędny i mętny.
Miłość nie jest wpakowana na siłę. To sensowna kontynuacja wątku z pierwszej części. To co łączy Liz z Czerwonym bardzo fajnie podpiera fabułę i jest jej idealnym uzupełnieniem. A poza tym gdyby nie miłosne rozterki to Anioł Śmierci nie miałby swojej roli. :P

Odpowiedz
Sorry, że nie wspomniałem o co mi konkretnie chodzi. Miałem na myśli Abe'a i siostrę Nuady. Ten wątek według mnie niepotrzebny, mogli pójść w inną stronę.
I do not believe in the creed professed by the Jewish Church, by the Roman Church, by the Greek Church, by the Turkish Church, by the Protestant Church, nor by any church that I know of. My own mind is my own church

Odpowiedz
Cytat: No i ten humor. Ten pieprzony humor. Ani razu się nie uśmiechnąłem

Ja za każdym razem śmieje się, gdy Hellboy rechocze z Toma Manninga, próbującego wcisnąć wszystkim, że cała sytuacja to tylko wybuch gazu :) Ale generalnie, druga część filmu nie ma zbytnio śmieszyć (no może poza gagami Perlmana). Film ma raczej cięższy wydźwięk niż jedynka.

Odpowiedz
danus napisał(a):Ale co w ogóle nie widziałeś Hellboya?

wyczuwam zdziwienie w twoim głosie:)

Odpowiedz
Mental napisał(a):
danus napisał(a):Ale co w ogóle nie widziałeś Hellboya?

wyczuwam zdziwienie w twoim głosie:)
I prawidłowo. Sięgnij po Hellboya to nie pożałujesz, chociaż znając Ciebie to nie wiadomo :P
Co do chemii między Abe a Nuadą to w sumie jedyny zgrzyt filmu. Przyznam, że nie potrzebny i nic nie wnoszący do fabuły.
Hellboy śmiejący się z Manninga mówiącego niepewnym głosem o wybuchu gazu po całej akcji- bezcenne :lol:

Odpowiedz
Danus, może jak Hellboy zacznie zamiast "O, Crap", rzucać "O fucking shit!", a sceny miłosne czerwonego z Liz nie ograniczą sie jedynie do pocałunków, to może będzie to dośc dla Mentala.. ;)

Odpowiedz
no właśnie chciałem o tym napisać. dzięki wujo, ze mnie uprzedziłeś:)
a po hellboja - to a propo pytania danusa - po hellboja dotychczas nie sięgałem z oczywistego powodu: mroczna stylistyka PG-13 to jest to, czego nie trawie. już wole se syrenkę obejrzeć z 4-letnim kuzynem.

Odpowiedz
Mental, jest PG-13, ale powiem ci, że w tym filmie potrafi popłynąć jucha, choć nie koniecznie koloru czerwonego :)

Osobiście czekam na wersję reżyserską Golden Army. Mam nadzieję na więcej Naudy. Np. rozszerzona wersja jego treningu, którą można obejrzeć tutaj:

Odpowiedz

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon